Uwaga na oszustów z firmy Fortum ("sprzedawca" gazu i prądu)

Wszystkie ciekawe tematy nie związane z tematyką CNG
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Uwaga na oszustów z firmy Fortum ("sprzedawca" gazu i prądu)

Post autor: tigercng »

Uwaga na oszustów z firmy Fortum ("sprzedawca" gazu i prądu).

Zwracam czytelnikom forum szczególną uwagę na popularne ostatnio oszustwo "na sprzedawcę gazu/prądu", równie popularne jak "na wnuczka". Do mojej Mamy (92 lata) przyszła pani "z gazowni" w sprawie "obniżenia rachunku". Mama będąc przekonana że rozmawia z przedstawicielem PGNiG dała się oszukać i podpisała nową umowę z Fortum. O tym że jest to zmiana sprzedawcy dowiedzieliśmy się dopiero jak z PGNiG przyszedł dokument z rozliczeniem i informacją o rozwiązaniu umowy oraz przestały przychodzić faktury za gaz.

Mamy teraz duży problem z odkręceniem tego. Odstąpienie zostało odrzucone, bo jest po terminie. Teoretycznie termin ten się nie liczy, bo Mama nie była świadoma co podpisuje, ale Fortum ma to w d...pie. PGNiG też umywa ręce, bo Mama nie jest już ich klientem.

Trzeba złożyć wypowiedzenie, ale to oznacza kary umowne. Trzeba z tym iść do sądu. Szczęście są organizacje konsumenckie, które w tym pomagają.

Uczulcie na to swoich Rodziców i Dziadków. W Polsce, przy cichym wsparciu polityków, istnieje zgoda na Zorganizowany Przemysł Oszukiwania Seniorów. Oszukuje się na seansach prania mózgu zwanych "pokazami promocyjnymi" jak i w domach przez różnej maści "przedstawicieli handlowych", jak to pokazało Fortum.

Upublicznijcie proszę ten post jeśli możecie. Tym samym utrudnicie działanie oszustom z Fortum i innych tego typu firemek. Poszukajcie sobie w necie "oszukani przez Fortum", znajdziecie wiele takich historii.

Pozdrawiam,
Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogadajmy o wszystkim i o niczym”