>> Regulamin CNG FORUM <<

Sprawy organizacyjne dotyczące spraw technicznych serwisu cng.auto.pl - strony www i forum
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

>> Regulamin CNG FORUM <<

Post autor: administrator »

1. [TEMATYKA FORUM]
1.1. Piszemy trzymając się tematyki nakreślonej w temacie wątku. Jeśli brak na forum odpowiedniego tematu - zakładamy nowy. W celu sprawdzenia czy wątek o interesującej tematyce istnieje używamy opcji 'Szukaj'

1.2. Unikamy dublowania tej samej tematyki w dwu różnych wątkach. Tematy poświęcone pojazdom zasilanym CNG piszemy w odpowiednim dziale:
- 'Samochody osobowe zasilane CNG'
- 'Samochody powyżej 3,5 t zasilane CNG'

2. [NETYKIETA]
2.1. Funkcja edycji wypowiedzi służy jedynie do wprowadzania poprawek błędów czy uzupełnień postów. Nie może służyć do wykasowania wypowiedzi lub zmiany sensu wypowiedzi w trakcie dyskusji.

2.2. Nie obrażamy innych forumowiczów osobistymi wycieczkami słownymi.

2.3. Nie używamy słownictwa powszechnie przyjętego za wulgarne.

3. [INFORMACJE z MEDIÓW]

3.1. Informacje w całości poświęcone tematyce CNG lub energertyce wklejamy całe, z pogrubionym tytułem, zdjęciem i na dole z odnośnikiem do źródła informacji, Np. w postaci nazwy gazety, instytucji.

3.2. Newsy, gdzie tylko niewielka ich część dotyczy CNG lub energetyki, wklejamy logo instytucji, tytuł wprowadzający do tematu, np. "Formy oszczędności w firmie w czasach kryzysu" i część tekstu dotyczącego CNG oraz docelowy link schowany pod nazwą medium lub instytucji.

4. [CYTATY]

4.1. Odpowiadając na wypowiedzi innych usuwamy w obszarze cytatu elementy graficzne oraz partie tekstu, do których się nie odnosimy. Pomoże nam to utrzymać czytelność forum.

5. [FOTKI]

5.1. Maksymalna szerokość zamieszczanych fotek to 600px a wysokość 450px.

5.1. Większe fotki będą usuwane przez moderatorów (z wpisaniem kolorem czerwonym informacji o usunięciu zdjęcia). Stosowanie tej zasady jest konieczne, ponieważ chcemy zapobiec "rozjeżdżaniu się" strony forum w poziomie. Wielkie fotografie mają tez duży czas ładowania a nie każdy ma łącze o wielkiej przepustowości.

5.2 W uzasadnionych przypadkach (konieczność wskazania szczegółów na fotografii, które niewidoczne są w przypadku obrazu o niższej rozdzielczości) dopuszcza się wklejanie fotek o wym. 800*600px. W razie wątpliwości co do zasadności stosowania wyższej rozdzielczości obrazu należy zwrócić się o poradę do moderatorów.

5.3. Publikacja WŁASNYCH zdjęć na Forum jest równoznaczna ze zgodą na ich wykorzystywanie przez CNG FORUM. Zdjęcia te publikowane będą z podaniem Autora. Jeśli Autor z jakichś powodów nie życzy sobie tego sposobu wykorzystania jego zdjęcia, powinien to wyraźnie zaznaczyć w poście, w którym zamieszczona została fotografia.

6. [ZAMIESZCZANIE TREŚCI na FORUM]

6.1. Portal cng.auto.pl ma prawo do wykorzystania zamieszczonych treści do dalszej publikacji na CNG Forum oraz Portalu cng.auto.pl. Prawa te nie będą przenoszone na podmioty trzecie do dalszego obiegu.

6.2. Administracja Portalu posiada prawo do usuwania wszelkiego rodzaju ofert handlowych przedstawianych na CNG Forum, szczególnie ofert handlowych o charakterze komercyjnym.

7. [EGZEKWOWANIE ZASAD REGULAMINU]

7.1. Administrator zastrzega sobie pełnię praw co do treści 'Regulaminu CNG FORUM', zwanego dalej Regulaminem.

7.2. W razie przypadku łamania postanowień Regulaminu Administrator wysyła każdorazowo do 3 powiadomień oraz za każdym razem usuwa przejawy jego łamania.

7.3. W przypadku niezastosowanie się do wcześniejszych powiadomień lub rażącego złamania zasad Regulaminu Administrator ma prawo do 10-dniowej blokady użytkownika.

7.4. W przypadku powrotu użytkownika do poprzedniej praktyki opisanej w punkcie 7.2. lub 7.3., Administrator ma prawo do usunięcia konta użytkownika oraz blokady dostępu do CNG FORUM.

8. ['COPYWRITING']

8.1. Na forum obowiązuję zakaz 'copywriting'u'.

8.2. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania postów łamiących zakaz 'copywriting'u', blokowania i usuwania kont 'copywriter'ów'.

9. [POSTANOWIENIA KOŃCOWE]

9.1. Administratorzy CNG Forum nie ponoszą odpowiedzialności za treść wpisów użytkowników. Każda sprawa skierowana do rozpatrzenia na drodze prawnej będzie rozpatrywana na podstawie prywatnego numeru IP.

9.2. Administracja CNG Forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.

---
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2012 13:57 przez administrator, łącznie zmieniany 7 razy.
Karol Wieczorek
VERONA
Posty: 82
Rejestracja: śr sie 22, 2007 11:13
CNG car: Zafira CNG 2006r.
Lokalizacja: Gdańsk ; Trelleborg

Post autor: VERONA »

Krótko mówiąc popieram temat w całości.
Sławomir Szymański
0-507 105 930
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

W związku z nasilającym się zjawiskiem pisania przez kilku użytkowników postów, które nie wnoszą nic nowego do tematu, a tylko mocno promują strony www załączone w podpisach, postanowiliśmy dodać do regulaminu punkt 8, dotyczący zakazu copywritingu.

Od tego momentu posty, które mają na celu wyłącznie promowanie własnej strony www i nie będą wnosić nic konstruktywnego do tematu będą usuwane. W przypadku recydywy przez użytkowników łamiących zakaz, konto będzie blokowane, a w skrajnych przypadkach - usuwane.

Pozdrawiamy,
Admini! : )
Karol Wieczorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja techniczna cng.auto.pl”