Homologacja butli CNG

Forum poświęcone legalizacji zbiorników CNG w TDT. Ceny legalizacji, problemy, polecane warsztaty.
Awatar użytkownika
andyCNG
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG

Homologacja butli CNG

Post autor: andyCNG »

Witam serdecznie. Niestety, wielkimi krokami zbliża się u mnie ponownie - jak co 3 lata - termin homologacji butli w Touranie. Czas mam do końca maja br. Najbliższy punkt mam w Bydgoszczy, ale tam niestety ceny zawsze były wysokie - 200z za każdą butlę (800 komplet). Ostatnio homologwałem się w Gdyni, w pewnym warsztacie. ale muszę znaleźć adres. bo mi sie gdzieś zagubił. Same pozytywy, super kontakt. Mam nadzieję, że to znajdę.
Ale może ktoś ma jakieś najświeższe informacje/doświadczenia z tym związane ogólnie z Polski? Piszcie, proszę. Każda wskazówka jest mile widziana.)
Pozdrawiam z Torunia. )
Andrzej
sjr75
CNG car: Fiat Multipla blupower

Re: Homologacja butli CNG

Post autor: sjr75 »

Namiar na wykonawcę badań blisko Torunia:PHU Autopol Ruda Lubieniecka k/Chodcza tel. 601 781 930. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andyCNG

OK, dziękuje. A znasz bliżej ten Autopol? Ledwo znalazłem ten warsztat na mapie. Faktycznie, jest za Włocławkiem, wiec niedaleko.
sjr75

Dzisiaj rozmawiałem z nimi, w przyszłym tygodniu mam umówić termin badania. Nawet nie zapytałem o cenę usługi. Powiadomię po ustaleniu terminu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andyCNG

OK, świetnie. Jestem ciekawy jaka cena no i oczywiście całość serwisu. Może będzie całkiem dobrze.) A może...
Daj znać proszę≤ co i jak. Dziekuję z góry.)
Awatar użytkownika
andyCNG

Witaj - sjr.) jak tam doświadczenia u nowego "homologatora"? wszystko się udało?
sjr75

Gdybyśmy obaj przyjechali na badanie sprawa do załatwienia. Termin do uzgodnienia oczywiście decyduje inspektor TDT.Czekam na odpowiedż. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andyCNG

To ciekawa propozycja. Czy znasz koszt homologacji w tamtym warsztacie? Cena na pewno od butli ? U mnie sa 4.
sjr75

Cena 150-190 od butli.
Awatar użytkownika
andyCNG

OK> wielkie dzięki za wiadomość≥)

hm, niestety nadal drogo, wiem, że regularna taksa UDT to nawet 200z/butlę. ale że ponieważ jest to generalnie wyrwanie kasy użytkownikowie auta z cng, to każda niąsza cena jest ważna.
A rozpietosć cenowa wynika z jakiegoś konkretnego sposobu wyliczenia? Tak pytam, bo przy 4 butlach to różnica aż 160z.
Awatar użytkownika
andyCNG

Witaj sjr. ) czy jestes juz umowiony na homol butli w tym warsztacie? Musze dzis znalezc warsztat, w ktorym to zrobie..
sjr75

Rozmawiałem, w poniedziałek ma uzgodnić z TDT datę .
Awatar użytkownika
andyCNG

Ok, tez do niego zadzwonilem, powiedzial to samo. Mam jeszcze doslac mailowo ostatnie decyzje z tdt...
pawelus668
CNG car: Putno 2 FL

Post autor: pawelus668 »

Witam, czy jest możliwość sprawdzenia w serwisie czy mam aktualna legalizacje? Kończy mi się przegląd pojazdu i z tego co wiem do przeglądu potrzeba dokumenty z butli, mam takie od poprzedniego właściciela ale z adnotacją o następnym terminie na 02-2015 i nie wiem jakim cudem przegląd mam do września tego roku i nie wiem czy były robione wtedy przez poprzedniego własciciela badania na kolejne 3 lata.
zarbock
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007

Post autor: zarbock »

Jeśli nie masz aktualnych dokumentów TDT to nie masz po co jechać na przegląd okresowy. Wszystkie dane o ważności przeglądu butli są wpisywane do kompa więc żaden diagnosta nie odważy się wpisać fikcyjnych danych. Co do zasady przegląd okresowy nie może być dłuższy niż okres ważności dokumentów TDT. Ważność TDT można sprawdzić w stacji diagnostycznej gdzie robiłeś ostatni przegląd okresowy i jeśli są jeszcze ważne nie trzeba ich okazywać, bo tak jak podałem wyżej jest to w kompie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Legalizacja zbiorników w TDT”