problem z załatwieniem homologacji - opel astra

Forum poświęcone legalizacji zbiorników CNG w TDT. Ceny legalizacji, problemy, polecane warsztaty.
katowiczanka
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 15, 2012 07:46
CNG car: opel astra
Lokalizacja: Katowice

problem z załatwieniem homologacji - opel astra

Post autor: katowiczanka »

Hej,

mam fabryczną instalację w oplu astrze sprowadzonym w 2010 z Niemiec. W czerwcu muszę przedłużyć homologację i właśnie dowiedziałam się że mam wymontować zbiorniki na cng i dostarczyć je wymontowane do stacji w Radostowicach (śląsk).

To naprawdę tak funkcjonuje? Kto wymontowuje te zbiorniki, ile to kosztuje? Jak je potem przewieźć do stacji oddalonej o kilkadziesiąt km? Pani która odbiera telefon w warsztacie nie jest zbyt pomocna, może wiecie choć do kogo zadzwonić z tymi pytaniami? Albo która stacja sama zajmie się wyjęciem zbiorników?
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Z którego roku jest ta Astra?
Jeśli to instalacja fabryczna, w żadnym wypadku niczego nie demontuj. Taki demontaż wykonany poza uprawnionym i odpowiednio wyposażonym serwisem fabrycznym i niezgodnie z procedurą producenta samochodu grozi uszkodzeniem zaworów i nieszczelnościami, były już takie przypadki. Taki samochód staje się wtedy niebezpieczny.
A po jakości tej "porady" radzę wszystkim omijać z daleka ten zakład w Radostowicach.

Ja mogę polecić Agrotrak z Krakowa. Może koledzy ze śląska polecą kogoś bliżej Katowic.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 5 razy.
katowiczanka
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 15, 2012 07:46
CNG car: opel astra
Lokalizacja: Katowice

Post autor: katowiczanka »

astra jest z 2003. Mam wrażenie że tamta pani nie rozumie mnie kiedy mówię że instalacja jest fabryczna i boję się ją rozkręcać i jeszcze wozić osobno do badań.

dzięki za polecenie, wolę pojechać dalej do pewnego salonu niż mieć potem problemy z instalacją. Chyba że ktoś ze śląska się jeszcze odezwie.
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Ja też jestem z Katowic i dwa razy jeździłem do Agrotrak'u do Krakowa. Naprawdę można ich polecić jeżeli chodzi o butle do CNG.
PEUGEOT 206 1,6 CNG
ozialukasz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 22:05
CNG car: zafira 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: ozialukasz »

witam jedz śmiało do Krakowa ja byłem 2 miesiące temu robić legalizację bierzesz 480 zl i po sprawie bez demontażu wszystko na miejscu najlepiej umówić się na poniedziałek lub wtorek bo w środę mają urzędnika
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

ozialukasz pisze:bierzesz 480 zl i po sprawie bez demontażu
Na Astrę wystarczy 360 zł (3 zbiorniki).
Powodzenia :!:
katowiczanka
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 15, 2012 07:46
CNG car: opel astra
Lokalizacja: Katowice

Post autor: katowiczanka »

Dziękuję za informacje, jestem umówiona na jutro w Agrotraku. Dla osób które później będą to czytały dopiszę tylko- jeśli jest się spoza Krakowa to można wszystko załatwić w 1 dzień (środa kiedy jest urzędnik), przed 8 rano zostawia się samochód i odbiór ok 15.
tomig
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:38
CNG car: Opel ASTRA G Kombi 1.6 CNG
Lokalizacja: Ryki/Warszawa

Post autor: tomig »

tigercng pisze: Na Astrę wystarczy 360 zł (3 zbiorniki).
Sprawa wygląda jeszcze lepiej :mrgreen:
Wystarczy 240zł bo ma 2 zbiorniki.....
Ostatnio zmieniony śr wrz 19, 2012 00:46 przez tomig, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Legalizacja zbiorników w TDT”