Gdzie najszybciej,najtaniej i bezproblemowo zrobic dozor tdt

Forum poświęcone legalizacji zbiorników CNG w TDT. Ceny legalizacji, problemy, polecane warsztaty.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Nikt z forum raczej nie udzieli Tobie takiej informacji. Nie znamy Ciebie.

Oficjalna rada jest taka, załatw opinię od rzeczoznawcy samochodowego (PIMOT?), że to instalacja fabryczna i od początku znajdowała się w aucie, następnie złóż wniosek do WK o zmianę danych w DR (sprostowanie oczywistej pomyłki).
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 3 razy.
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: zarbock »

Według mnie najprościej by było odnaleźć oryginalny brief albo inny tego typu dokument z kraju pochodzenia auta lub kopię świadectwa homologacji ( powinien to mieć każdy autoryzowany serwis ). Takie info otrzymałem w Bydgoszczy na Zakopiańskiej jak rejestrowałem swojego Tourana. Pzdr.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

zarbock pisze:Według mnie najprościej by było odnaleźć oryginalny brief albo inny tego typu dokument z kraju pochodzenia auta
To dobry pomysł. Brief zabierają w WK przy pierwszej rejestracji auta, tam bighasan musi się udać. Jak w briefie ma wpisane CNG (erdgas, hochdruckgas, itp.), to powinno zastąpić opinię rzeczoznawcy.
zarbock pisze:kopię świadectwa homologacji ( powinien to mieć każdy autoryzowany serwis ).
"Każdy" serwis Volvo? Duży optymista z Ciebie :lol:
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: zarbock »

No może trochę się zagalopowałem, ale w przypadku VW tak jest. Inna sprawa ,że za zwykłe ksero chcieli ode mnie 100 zeta.
zapalka
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 21, 2011 16:42
CNG car: Multipla BiPower 1.6 2002r.
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: zapalka »

BIGMARIO pisze:Masz tu link do TDT z wykazami stacji:
http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna ... nikow.html
Chcialbym w Poznaniu zrobic dozor na auto z butlami 10letnimi (proba cisnieniowa). Pod powyzszym linkiem widze w Poznaniu: "Oddziału Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 391", jednak slyszalem opinie ze jest tez jeden punkt w Luboniu i kolejny w Poznaniu na ulicy ktora ma krotka nazwe na "S" (nie pamietam calej nazwy). Czy ktos moze to potwierdzic?
moyal
Posty: 42
Rejestracja: pn gru 21, 2009 20:05
CNG car: VW Caddy
Lokalizacja: Tarnów

Legalizacja zbiorników LPG i CNG w firmie Czakram Tarnów

Post autor: moyal »

ostatnio zauważyłem reklamę obok siedziby firmy Czakram. Reklama dotyczy legalizacji zbiorników lpg i cng.

nie wiem dokładnie jaki jest zakres

Osobiście polecam firmę Czakram w zakresie obsługi pojazdu z CNG w Tarnowie.
Solidnie, terminowo i wbrew pozorom tanio.
Nie polecam natomiast innej znanej w Tarnowie firmy, która uważa się za "expertów" :)
"Experci" olewają klienta indywidualnego szczególnie CNG, chcą się go szybko pozbyć. Wykonując jednak niesolidnie usługę serwisową. Uczą się dopiero CNG na każdym przypadku. Kosztami tej nauki obciążają jednak klienta indywidualnego. No i przede wszystkim sam doświadczyłem nieterminowości. Dwa miesiące czekałem na reduktor, który otrzymałem z wadliwym czujnikiem ciśnienia i do dnia dzisiejszego prawie od roku nie otrzymałem prawidłowego.

Korzystającym z CNG w Tarnowie zdecydowanie polecam Czakram.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Legalizacja zbiorników w TDT”