Montaż instalacji CNG w samochodzie ciężarowym - Poznań

Pojazdy dostawcze, ciężarowe i specjalistyczne zasilane CNG
wierzba39
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 10, 2012 11:09
Lokalizacja: Poznań/Luboń

Montaż instalacji CNG w samochodzie ciężarowym - Poznań

Post autor: wierzba39 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Chciałabym się przywitać i zapytać, czy jest wśród forumowiczów osoba która będzie w stanie mi pomóc?

Moim problemem mianowicie jest znalezienie firmy (najlepiej w okolicach Poznania), która zajmuje się montażem instalacji CNG do samochodów ciężarowych. Spędziłam już wiele czasu na poszukiwaniach takowej w internecie i jestem w kropce. Nie udało mi się natrafić na cokolwiek, co przybliżyłoby mnie do celu.

Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Witam,

montaż instalacji CNG do samochodu ciężarowego jest kosztowny (wymiana lub przeróbka silnika na iskrowy), a przez to mało opłacalny. Kiedyś Mielec-Diesel Gaz się tym zajmował. Obecnie dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem jest zakup samochodu ciężarowego (nowego lub używanego) z fabryczną instalacją CNG. Jeśli chcesz mieć polecone konkretne typy, podaj więcej szczegółów (tonaż, objętość, trasy itp.).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 4 razy.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Godną polecenia do przerobienia ciężarówki na CNG jest firma Auto Eko Gaz Metal z Tarnowa:

Auto-Eko-Gaz-Metal
Ryszard Flaga
Skrzyszów 410 /k. Tarnowa, 33-156 Skrzyszów
Tel. 604 864 296
Karol Wieczorek
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Dodam jeszcze, że są dwie metody takowych "przeróbek".

1. Montaż instalacji CNG wraz z wymianą silnika na iskrowy lub przerobieniem istniejącego silnika wysokoprężnego na iskrowy. Taką metodę stosował Mielec-Diesel Gaz i NGV Autogas. CNG zastępuje całkowicie ON.

2. Montaż instalacji CNG przy pozostawieniu instalacji na ON. W takim przypadku gaz jest jedynie domieszany do istniejącej dawki ON. Taką metodę stosuje Auto-Eko-Gaz-Metal i Elpigaz. Oszczędności w stosunku do ON są jednak niewielkie w porównaniu do pierwszej metody, rzędu 30%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy ciężarowe i dostawcze powyżej 3,5 t”