Serwis CNG we Wrocławiu

Relacje oraz opinie na temat warsztatów zajmujących się instalacjami CNG w Polsce i Europie.
olgaberk1980
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 25, 2008 22:45
Lokalizacja: United Kingdom

Serwis CNG we Wrocławiu

Post autor: olgaberk1980 »

Witam, Poszukuje serwisu cng (przegląd butli, wymiana elementów, praktyczne pytania) we Wrocławiu, może ktoś coś wie??

pozdr qbek
lukp
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 23, 2008 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukp »

Witam jeżeli się nie mylę gdzieś koło ul. Gazowej tam gdzie jest stacja na CNG jest warsztat :)
VERONA
Posty: 82
Rejestracja: śr sie 22, 2007 11:13
CNG car: Zafira CNG 2006r.
Lokalizacja: Gdańsk ; Trelleborg

Re: Serwis CNG we Wrocławiu

Post autor: VERONA »

olgaberk1980 pisze:Witam, Poszukuje serwisu cng (przegląd butli, wymiana elementów, praktyczne pytania) we Wrocławiu, może ktoś coś wie??

pozdr qbek
QBEK tak dla Twojej informacji, przegląd butli dokonuje się wraz z autem na uprawnionej stacji diagnostycznej.Praktycznie każda Okregowa powinna mieć takie uprawnienie odnośnie CNG.Pamiętaj że zgodnie z naszymi przepisami musisz posiadać dokument dopuszczający do użytkowania w pojeździe butle CNG wydany odpłatnie przez dowolny w Polsce Transportowy Dozór Techniczny.

* PROCEDURA BADANIA ZBIORNIKA CNG

1. Zgłaszamy się do TDT w celu dokonania badania zbiornika CNG.
2. Inspektor sporządza protokół badania zbiornika CNG, stanowiącego wyposażenie pojazdu samochodowego napędzanego gazem sprężonym
3. Rodzaj badania-doraźne
4. Wymagania odniesienia:Procedura"Przeprowadzanie badań urządzeń ciśnieniowych" PJ-06-09 Regulaminu EKGONZ Nr 110 (Porozumienie dotyczące przyjęcia jednolitych przepisów technicznych dla pojazdów kołowych,wyposażenia części,które mogą byc montowane i/lub być użyte w pojazdach kołowych oraz warunków wzajemnego uznawania homologacji udzielonych na podstawie tych przepisó Załącznik 109; Regulamin Nr 110
5. wynik badania pozytywny lub negatywny
6. DECYZJA jest wydawana na okres 3 lat (jezeli jest pozytywna)

Opłata za badanie doraźne eksploatacyjne zbiornika CNG wynosi 194 zł

* ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 24 grudnia 2003 w sprawie homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2003 r.) Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 232 poz. 2333 Na podstawie art. 68 ust. 13 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2
Sławomir Szymański
0-507 105 930
Awatar użytkownika
mateusz86
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:13

Post autor: mateusz86 »

Przypadkiem natknąłem się na reklamę firmy która rzekomo zajmuję się instalacjami CNG we Wrocławiu.

ALBAZ
ul. Piękna 76a
50-506 Wrocław

Jeżeli ktoś skorzysta prosimy o podzielenie się opinią na temat serwisu.
;)
volny
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 09:39
CNG car: Volvo V70 2.4 Bi-Fuel '04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: volny »

Mam złe doświadczenia z tą firmą.
Montowali mi kiedyś instalacje LPG za ponad 5000 popełniając kilka błędów. Na przykład przewód gumowy do jednego z wtryskiwaczy zrobili o tyle za krótki, że ciągnął on wtryskiwacz aż po kilku miesiącach go złamał i podczas jazdy usłyszałem syk z pod maski i poczułem wiadomy zapach w kabinie. Na szczeście stało się to b. niedaleko warsztatu Albaz, więc od razu podjechałem oczekując sprawnego usunięcia skutków brakoróbstwa oczywiście w ramach gwarancji. Nie wdając sie w mniej istotne szczegóły powiem tylko że wtryskiwacz został w końcu wymieniony, ale kosztowało mnie to sporo nerwów. Rozumiem że każdy może popełnic błąd ale liczy sie to jak ten błąd naprawi.
Zawsze chciałem mieć takie coś
Właśnie po to, by wozić ją
Czterysta, pojemność dwa czterysta
Pojemność dwa czterysta
Pojemność dwa czterysta
Pojemność dwa....
Siedem jeden ma do setki (no może trochę więcej)
Grzegorz W-ch
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 13:20
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Grzegorz W-ch »

Witam.Niestety ale firma ALBAZ nie zajmuje sie fabrycznymi instalacjami CNG,z powodu braku progmamów pod te instalacje.
Opel Astra II Kombi 2004 CNG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy specjalizujące się w CNG”