Badanie techniczne samochodu CNG - pomoc w pracy dyplomowej

Relacje oraz opinie na temat warsztatów zajmujących się instalacjami CNG w Polsce i Europie.
siemian87
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 19, 2011 18:54
Lokalizacja: Warszawa

Badanie techniczne samochodu CNG - pomoc w pracy dyplomowej

Post autor: siemian87 »

Witam,
jestem studentem Politechniki Warszawskiej wydziału Transportu specjalizacji inżynieria eksploatacji pojazdów samochodów. Obecnie zajmuję się pisaniem pracy dyplomowej pt. "Gaz ziemny jako paliwo stosowane w pojazdach samochodowych" i jednym z moich rozdziałów jest badanie techniczne przeprowadzone w zwiazku z tym mam do Was prośbę. Może komuś z Was w okresie - 02.01.2012 - 20.12.2012 kończy badania i będziecie musieli je przeprowadzić. Zależy mi aby zrobić zdjęcia podczas badania do późniejszego opisania.
W ramach odwdzięczenia się jestem w stanie zapłacić 100 zł za badanie podstawowe.
Drugą moją prośbą jest wskazanie gdzie w Warszawie i okolicach są stacje SKP, w których można przeprwadzić badanie samochodów NGV (najlepiej tam gdzie również używają analizatora spalin)

Z góry dziękuję za odzew i wszelką pomoc

Pozdrawiam
Michał
e-mail: michal.siemianowski@gmail.com
tel 505 751 910
Ostatnio zmieniony pn gru 19, 2011 22:23 przez siemian87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

poproszę kopie pracy do wglądu jako student logistyki.
Lepiej zredukować, niż później żałować.
ikac
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ikac »

Badanie zazwyczaj robię w Carserwisie przy ul. 1 Sierpnia ale to będzie dopiero za rok.
Multipla 1.6 CNG 2003
siemian87
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 19, 2011 18:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: siemian87 »

IKAC - a czy jest możliwość, abyś znalazł w tym tygodniu czas - żebym mógł zrobić dokładne zdjęcia elementów instalacji, które są podane podczas badania ns SKP. Odwdzięczę się finansowo za poświęcony czas. Ewentualny kontakt ze mną
505 751 910 lub 504 090 118
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

siemian, możesz być zdziwiony. Najdokładniej sprawdzanym elementem jest tzw. dozór, czyli decyzja TDT dopuszczająca do eksploatacji (...).
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2012 16:57 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
ikac
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ikac »

siemian87 pisze:IKAC - a czy jest możliwość, abyś znalazł w tym tygodniu czas - żebym mógł zrobić dokładne zdjęcia elementów instalacji, które są podane podczas badania ns SKP. Odwdzięczę się finansowo za poświęcony czas. Ewentualny kontakt ze mną
505 751 910 lub 504 090 118
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Sorry dopiero teraz wszedłem na Forum, zadzwonię jutro i może umówimy się na weekend. Tak jak napisał tigercng, najważniejszy jest papier z TDT. Poza tym Pan Diagnosta sprawdzał czujnikiem gazu wtryski przy silniku i wlewie gazu.

pozdrawiam
Multipla 1.6 CNG 2003
Awatar użytkownika
mateusz86
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:13

Post autor: mateusz86 »

Na 4 przeglądy nikt nie zauważył że mam gaz. Podczas podbijania pieczątki jest coś takiego - "O! gaz! To będzie 160zł. I proszę papiery do skserowania". Raz mi nawet światła ustawili, nie mówię już o jakimś czujniku gazu! :wink: Chyba zacznę wymuszać, akurat kończy mi się za 2tyg przegląd.
;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy specjalizujące się w CNG”