VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Pojazdy użytkowe do 3,5t marki Fiat
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

w przypadku tek akcji serwisowej po uzgodnieniu z UDt zrobili tak, najpierw zgłosili, że jest akcja serwisowa-wymiana butli, wypisali w ASO VW w Toruniu Wniosek na zgłoszenie/rejestrację urządzenia/butli CNG-w efekcie końcowym na 4 butle hurtem, z moim podpisem, i nastepnie umówili się (tutaj) w Bydgoszczy w (jedynym) warsztacie współpracującym z UDT i sami zawieźli te (4) butle tam, przyszedł inspektor który wystawił - nazwijmy to- zgodę na zamontowanie tych (nowych) butli w aucie, spisał ich specyfikacje czy coś tam i dał zielone światło na dalsze poczynania w tej kwestii.. Następnie, po tym zamontowano butle w Touranie, i umówili się na wizytę inspektora UDT z Bydgoszczy, w Toruniu w ASO. On bardzo dokładnie sprawdzał numery każdej z butli z protokołami i nastepnie "odebrał" tę instalację i zatwierdził całość. blabla... odbiór, no i po około 1,5 tygodnia otrzymałem listownie Potwierdzenie rejestracji Urządzenia Technicznego, czyli 4 butli. Dołączam skany.
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Właśnie takiego dokumentu nie otrzymałem w Auto Viva. Jutro będę się do nich musiał znowu pofatygować. Mam nadzieję, że tych decyzji tylko mi nie wydali bo jeśli ich nie mają to przewiduję problemy w TDT. W poście wcześniejszym pisałem żeby zwracać uwagę na kompletność dokumentacji a sam wpadłem w tą pułapkę. Niestety wygląda na to, że koledzy w serwisach jako tako tylko orientują się w obowiązujących procedurach dotyczących potrzebnej w takich przypadkach dokumentacji.
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

W Toruniu w Autosar mówili mi, że otrzymali od inspektora jeszcze tzw. instrukcje obsługi butli cng czy coś takiego. W Gdańsku kiedy w kwietniu robiłem homologację wspomnieli mi o tym, że dobrze byłoby mieć/otrzymać takiego instrukcje. Teraz cały proces legalizacji butli i odbioru ich montażu został zatwierdzony bez wydania mi tych insrukcji, ale człowiek z serwisu VW mówił mi, że je tez dostali, więc możę na wszelki wypadek poproszę jeszcze o nie. Chociaż twierdzili, że same instrukcje są dosyć "dziwaczne", choć nie wiem co to w sumie znaczy..((
Myślę, że komplet papierologii na pewno w PL się nam bardzo "przyda",,,,, ale coż, niestety lepiej je mieć niż nie mieć...
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

witam :D
Wróciłem z regat i czekając na swoją kolej w Auto Viva , czytam wasze posty.
Swoje wiadomości pomijam ale jak sądzę , jest tam kilka linijek w temacie , który wypłynął...
Póki co , poczekam z komentarzem na to , co mi przedstawią.
Regaty ukończyłem na 9 miejscu,wśród 26 załóg.
Pogoda i walka była prawdziwie żeglarska więc łatwiej mi przełknąć , ten słabiutki w stosunku do
oczekiwań wynik.

Protokół z oględzin butli przez inspektora TDT,powinien być wystawiony dla każdej z butli.
Powinien zawierać m.in. jej nr , datę produkcji/ważności oraz pojemność.W sposób bardzo widoczny,
na takim protokole,musi być też decyzja o jej dopuszczeniu do użytkowania oraz termin ważności protokołu.
Te wszystkie dane,przepisuje póżniej diagnosta na stacji wojewódzkiej i tylko na ich podstawie,może dopuścic samochód do ruchu.
Jeśli tego nie macie ....
O instrukcji użytkowania butli i ich parametrach,już też pisałem.
Pozdrawiam serdecznie.
Plazmid
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Mój wątek o akcji serwisowej,został usunięty,jak sadzę przez administratora.
Wnioski,wyciągnijcie sobie sami a jak ktoś jest zainteresowany dowiedzieć się jak wyglada to od podszewki,to proszę pisać na adres : plazmid@wp.pl

super..
Plazmid
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Administratora proszę o wyjasnienie prawdziwych przyczyn,dla których usunął mój wątek albo o usunięcie mnie w ogóle z forum.
Jednocześnie informuję,że mail jaki otrzymałem od Administratora wraz ze stosownymi wyjaśnieniami co do jego treści , udostepnię tu na forum,jeśli oczywiście,będzie mi dane..
Plazmid
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

?
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Znak zapytania znaczący :wink:

Prosi może o informację,co się stało z moimi postami pytajacymi o sposób dopuszczenia Touranów Eco Fuel po raz pierwszy do użytkowania na rynku polskim przez TDT, bez dokumentacji technicznej butli oraz instrukcji ich użytkowania,co wróciło w ostatnich postach.
Pyta być może , o stawkę i czasochłonność przeprowadzenia badań przez inspektora TDT oraz wybór firmy,która mając regionalną wyłączność,się tym zajmuje.
A może zadaje sam sobie pytanie,czy po akcji VW i z dokumentacją,którą otrzymał,nie będzie musiał ponownie spotkać się z inspektorem TDT i ową firmą,żeby zapłacić im za to,co podobno miało się odbyć przed montażem.
Cokolwiek oznacza,jest irytujący jak "zaczarowany pierniczek"..
Dla kogo?
http://www.youtube.com/watch?v=AUW0boeL ... 538781B80B
Dbn
Plazmid
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Zastanawiałem się tylko, czemu Twoje posty zostały usuniete, przecież w czasie trwania całego "tego" wątku nie padło nic co mogło by zdradzać tajemnice czyjeś, itd., ani nikogo nie obrazono. Miałem wrażenie, że całkiem fachowo opisywaliśmy problem z wymianą butli w Touranach, itak dalej.
Korci mnie oczywiście, żeby zapytać, ale jeśli chcesz o tym napisać, jeśli nie, nie ma sprawy - już nie drążę, serio.
Pozdrowienia. )
A
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: tigercng »

Jacek, z tego co pisze administrator wynika, że scalił tylko Twoje posty umieszczone w innym wątku do tego, w którym właśnie piszemy. Trudno odmówić mu racji, jeśli piszesz cały czas o problemach z kampanią serwisową.
Jeśli przy tej okazji usunięte zostały jakieś Twoje istotne posty omawiające, jak piszesz, wprowadzanie do eksploatacji w Polsce przez VW (Auto-Viva) urządzeń ciśnieniowych bez decyzji TDT, to zapewne stało się to przez przypadek. Umieść ponownie swój post w tym wątku (nie twórz nowego wątku), a jego kopię wyślij dla pewności na PW do mnie.
Post musi być zgodny z regulaminem. Tylko tyle wymagamy.

Pozdrawiam
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Witam,

Przypadek mojego samochodu,rozpatrywany pod kątem akcji serwisowej jest bardzo ciekawy i dlatego założyłem nowy wątek.Pochodzi z rynku włoskiego,który wg wytycznych akcji 20T3 , nie powinien jej podlegać.Stało się inaczej itd.
Na podstawie moich dociekań , starań i tego wszystkiego,czego wcześniej doświadczyłem i zaobserwowałem,chciałem przekazać Wam swoją wiedzę o tym,co jak sądzę skutecznie hamuje rynek CNG w Polsce.
Zapewne zauważyliście,że spośród tylu modeli VW napędzanych tym paliwem,jedynie Caddy jest w polskiej ofercie dealerskiej.
Nie dzieje się tak bez powodu a w Volkswagenie,idioci nie pracuja..
Jeśli przyglądacie się rozwojowi tego rynku w Niemczech i w zasadzie wszystkich krajach ościennych,
to zadziwiający jest to fakt,nieprawdaż ?
Krytykuję i celowo przeginam,bo ta stagnacja a właściwie już regres,tworzy z naszego kraju nie zieloną wyspę a białą plamę, na mapie CNG.
Każdy z Was przeszedł procedurę rejestrującą samochód i z całą pewnością,usłyszał to co ja,że :"nie ma dokumentacji technicznej zbiorników,instrukcji ich obsługi i w związku z tym,właściwie brak możliwości dopuszczenia pojazdu do użytkowania".
A jednak udało się.Zastanawialiście się dlaczego?
Zauważyliście,że problem wraca jak bumerang? Jest akcja wymiany butli a czy ktoś z Was otrzymał ich specyfikację?
Kto z Was nie liczył na to,że akcja pozwoli zaoszczędzić ładne kilkaset zł na oględzinach zbiorników?
Skoro są nowe i widział je inspektor TDT,to dlaczego wiedząc w jakim samochodzie będą zamontowane (nr VIN i Wasz podpis na oświadczeniu przy zgłaszaniu się na akcję),z tego co czytam,nikt nie otrzymał własciwych protokołów,umożliwiających przedłużenie rejestracji?
Na tę chwilę wystarczy,bo się znowu nakręcę :wink:
i nie zauważę,że posty emigrowały a nie zanikły...
Ordnung muss sein.
j.
Plazmid
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

załączam tzw. "instrukcję obsługi butli CNG f.Faber"... otrzymałem z ASO do kompletu dokumetów związanych z wymianą butli.
Może się komuś przydadzą te instrukcje.
W razie problemów ze ściągnięciem wyslę chętnie direct na maila.
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Nic dodać,nic ująć.Sprawa załatwiona jak należy.
Mamy GOŚCIA,który załatwił wszystko :D
Teraz wystarczą kopie dokumentów jako wzór do pokazania komu trzeba.. i
zrzutka na imprezę dla Andy'ego :lol:
Pozostaje jeszcze kwestia "aktualnych naklejek",wymaganych np.na niektórych stacjach tankowania we Włoszech ale to już chyba szczegół.W razie co,można przecież,wozić ze sobą orygianały w/w dokumentów :wink:

Ktoś wreszcie zaczął czytać to forum albo tą akcją,wynikłą z błędu producenta starych butli, VW a wcześniej Opel,otworzyli furtkę dla CNG w Polsce.
Rynek samochodów napędzanych tym paliwem , to przecież nie tylko auta nowe,pochodzące z salonu a przede wszystkim,zwłaszcza w Polsce,pojazdy używane,sprowadzone z zagranicy.
Uporządkowanie kwestii formalnych,związanych z przepisami obowiązującymi w naszym kraju,przestanie zachęcać do kombinatorstwa i wykorzystywania luk prawnych przy rejestracji pojazdów.Zachęci natomiast jak sądzę,do ich kupna,co odnajdzie proste przełożenie na wzrost popytu na paliwo.Więcej samochodów na CNG,to więcej stacji tankowania i może wreszcie ten łańcuch powiązań,zacznie trybić w odpowiednim kierunku :)
Oprócz dobrej nocy,tego nam wszystkim,życzę.
Plazmid
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: tigercng »

@andyCNG i @Jacek
Tutaj zamieściłem bardzo podobną instrukcję Faber, którą otrzymałem od inspektora TDT z Lublina:
http://cng.auto.pl/forum/nowa-akcja-kam ... html#p6081

Jeśli ktoś potrzebuje takiej instrucji, można ją śmiało kopiować, drukować i pokazywać każdemu :wink:
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Dzięki TigerCNG, faktycznie instrukcja jest podobna. Zdjęcia z wymiany butli w twoim Oplu - bardzo fajne. Niestety w VW nie było można nic fotografować, nawet być przy tym. Więc tutaj nic nie pokażę. Fakt, widziałem na otarcie łez stare butle zdemontowane leżące w hali, ale tylko tyle. A wcześniejsze zdjęcia skorodowanych butli które chyba umieściłem na forum, to były zrobione w trakcie kwietniowej homologacji w Gdańsku. ..
Więc twoja Galeria jest wyjątkowa i "cenna." )
Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”