VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Pojazdy użytkowe do 3,5t marki Fiat
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Polecam szybki kontakt z najbliższym serwisem VW w okolicy. To najświeższa informacja, już potwierdzona i trwająca. Ja byłem w Toruniu w Autosar-Wieluński i sprawa w toku. czekam na info w sprawie terminu wymiany dwóch tylnuch butli, tych małych. Zawoty i kable podobno mają zostawić.
Więcej info myslę że pojawis się już wkrótce na forum. Ja będę pisał na
bieżąco, co i jak.
10/2012 info na stronie ADAC.

VW Touran Ecofuel z CNG. Od września 2005 do maja 2009 - Ślady korozji na dwóch tylnych butlach CNG.

Według producenta możliwe ślady korozji (niewystarczająca ochrona fosfatyzacyjna) w obszarze wentyli obu tylnych butli mogła doprowadzić w znanym jemu (producentowi) przypadku, w którym doszło do rozszczelnienia jednej z tylnych butli. W tym wypadku istnieje wysokie ryzyko obrażeń.

Zapobiegawczo producent w pierwszej fazie akcji w samochodach z tymi typami butli deaktywuje je. Po wyjeżdżeniu paliwa zamyka się zawory tylnych butli tak, żeby podczas tankowania ciśnienie nie wzrasta powyżej 250 atm., a pojazd może dalej być użytkowany bezpiecznie aż do czasu wymiany butli (prawdopodobnie w listopadzie 2012), jednak z ograniczonym zasięgiem o około 20%.

Kod akcji serwisowej należy wpisać do Książki serwisowej, code: 20T3.

http://www.adac.de/infotestrat/autodate ... W&Modelle=

http://www.autoservicepraxis.de/vw-ruec ... 69288.html

A ten link służy do sprawdzenia na stronie VW aktualnej akcji serwisowej według numeru VIN:
http://www.volkswagen.de/de/servicezube ... ionen.html
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Dzięki kolego za info. zgłosiłem się do AUTO VIVA w Warszawie i zrobią to za tydzień w kilka godzin więc obejdzie się bez wyłączania tych butli z obiegu.Pozdrawiam.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: tigercng »

Czy VW, podobnie jak Opel, załatwi także dopuszczenia TDT na nowe zbiorniki?
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Mam nadzieje, że dostarczą razem ze zbiornikami komplet doku i automatycznie auto otrzymuje homologację w momencie zainstalowania nowych zbiorników. Jak otrzymam już miał termin do warsztatu, to będę drążył temat. Jeśli coś się wcześniej dowiem, dam znać. Poinformowałem już znajomych w Wawie z Touranami i też już szczęśliwie czekają na termin w VW.)))
A
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Witam kolegów.Oddałem dzisiaj w ramach akcji serwisowej swojego Tourana i okazało się, że oprócz zbiorników objętych akcją ślady korozji są również na pozostałych butlach. Pracownicy serwisu byli tak uprzejmi i skontaktowali się z centralą VW, która zgodziła się na objęcie bezpłatną wymianą wszystkich butli.W związku z tym, że wymienione zostaną wszystkie zbiorniki otrzymam również nowe badanie UDT no i oczywiście 2-letnią gwarancję.Polecam zatem wszystkim kolegom skorzystanie z takiego prezentu.Pozdrawiam.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: tigercng »

Może któryś z kolegów zrobi zdjęcia i opisze kampanię VW w podobny sposób, jak ja?
http://cng.auto.pl/forum/nowa-akcja-kam ... html#p6081
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Obawiam się,że wejście na halę napraw i robienie fotek w serwisie VW nie jest możliwe, a w moim przypadku złą stroną całej tej procedury jest to, że musiałem zostawić auto na kilka dni do czasu nadejścia dodatkowych butli z Niemiec, więc odbiorę je jak już będzie po wymianie.A swoją drogą co jest w tym takiego ciekawego bo np.w Touranie butle są prawie całkowicie osłonięte plastikami i tak naprawdę to niewiele ich widać spod tych osłon.
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

witaj, a w którym warsztacie są tacy uprzejmi i zgodzili się dogadać z VW w Niemczech w sprawie wymiany wszystkich butli? Pytam, bo ja zgłosiłem się w Toruniu autosar i ciekawy jestem, czy pójdą na taki układ? Rozumiem, że już w serwisie VW po zdjęcu osłon okazałąo sie, że pozostałe butle są zardzewiałe i powinny nadawać się takżę do wymiany, i wtedy warsztat sam zaproponował interwencję u VW? To miłe i bardzo przyszłościowe. A jak wyglądała sprawa z homologacją UDT, skąd warsztat ma wiedzieć co mają w tej kwestii robić? Sami z siebie, czy posłuchali Ciebie, co trzeba robić? Nie mam doświadczenia z ASO VW, bo ich omijam szerokim łukiem, kupuję u nich jedynie oryginalne części , i nie wiem, jacy są na prawdę. Owszem pytałem o homologację i papiery na nowe butle, żeby po zainstalowaniu ich od razu były "gotowe"-homologowane , ale nie umieli mi odpowiedzieć na to. I jak zawsze pojawiają się (u mnie) wątpliwości, na ile cisnąć temat, a na ile odczekać co sami powiedzą...
Dzięki za wszelkie wskazówki..)
A
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Skorzystałem zupełnie przypadkowo z usług serwisu VW Auto VIVA w Warszawie, bo akurat jestem od jakiegoś czasu w stolicy i tu mi było najwygodniej. Sam byłem zdziwiony postępowaniem serwisu , bo najczęściej spotykałem się z lekką niechęcią jeśli nie wrogością no i oczywiście naciąganiem klienta na jak największą kasę, ale może to tak jest u Konarzewskiego w Bydgoszczy, w każdym bądź razie Auto VIVA bardzo mnie korzystnie zaskoczył.Zdaję sobie sprawę,że nie robią tego dla mojego uroku osobistego tylko to za co im zapłaci centrala ale i tak większe korzyści są po mojej stronie. Jeśli chodzi o homologację po wymianie dwóch butli to nie mam wiedzy na ten temat, mam tylko potwierdzenie,że w moim przypadku takie badanie będzie przeprowadzone na koszt VW.
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Trochę się zagalopowałem. Oczywiście homologacja to co innego a badanie TDT to inna bajka. Homologacja jest fabryczna i jej symbole wybite na butlach a badanie TDT to wymysł naszych urzędników ale czy w sytuacji wymiany dwóch zbiorników serwis jest zobowiązany do przeprowadzenia takiego badania to niestety nie wiem.
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Jestem świeżo po rozmowach w serwisie VW w Toruniu,
sprawa bardzo skomplikowana, w każdym razie odłożona na po weekendzie.
Wg informacji (wspólnie uzyskanych, czyli ja podpowiadałem co i jak i do kogo, a pan z serwisu dzwonił i pytał, wszystko bardzo OK) :
Na moją prośbę dzwonili m.in. do AutoVivy w Wawie..)))
nowe butle - przed montażem - muszą uzyskać nowy/konkretny certyfikat/doku/etc w warsztacie uprawnionych do wystawiania/badania butli CNG, i dopiero wtedy mogą być zainstalowane w aucie. Butle muszą zostać dostarczone do takiego warsztatu, tutaj przez serwis VW.
Koszty pokrywa VW.
Następnie są zatwierdzane przez Inspektora TDT/UDT i z powrotem do serwisu i montowane w Touranie.
mam otrzymać dokumenty na to wszystko. Będę monitorował dalej sprawę i na bieżąco (w poniedziałek, mam nadzieję) napiszę dalej.
Andrz
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Byłem dziś ponownie w VW serwis...)
U mnie - nowe butle pojadą do UDT (w Bydgoszczy), tam na mój wniosek (upoważnienie dla serwisu VW) dostaną nową homologację na Poland. Potem wracają do warsztatu i zostają zamontowane, wtedy przyjeżdża Inspektor z UDT na miejsce i odbiera montaż butli i kwituje całość. Koszt pokrywa VW.
Całą akcja przesuwa się narazie na po majówce.

- a to jeszcze info dla kolegi z Touranem z Włoch, napisałem też to w odpowiednim miejscu forum (tutaj powtarzam.)
Dowiedziałem się ciekawej rzeczy własnie o takim aucie, jak Twoje, czyli przeznaczone na rynek włoski.
po pierwsze: w opisie całej akcji wymiany butli w Touranach (code: 20T3) przeznaczonej dla serwisów, jest informacja (sam ją widziałem), że faktycznie wyłączone są z tej akcji serwisowej Tourany przeznaczone na rynek Italii, ponieważ (cytuję z pamięci..) auta te podlegają TAM cyklicznym akcjom wymiany butli, ..co 4 LATA!!!!! Więc jeśli dobrze zrozumiałem, Twój Touran albo już miał wymienione butle we Włoszech, albo się akurat na to nie załapał, i jest kicha. ALE... jeszcze jedna dobra wiadomość: auta (np.VW) kupione/przeznaczone na inne rynki niż Polski, Niemiecki, etc., wyłączone przez to z różnych akcji serwisowych, po nazwijmy to "zarejestrowaniu" ich w bazie danych np. w Polsce i tym samym przeznaczeniu ich do używania w Polsce, stają się autami "polskimi" i podlegają wtedy różnym akcjom. Jak to się robi - trzeba ugadać się z serwisem VW.
A
darkone
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 27, 2012 13:50
Lokalizacja: stąd

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: darkone »

andy,

Możesz podać w którym serwisie w Toruniu byłeś? Ja byłem dziś w Auto Premium w Poznaniu i chcę im podrzucić do kogo zadzwonić bo dziwnie na mnie patrzyli jak mówiłem o TDT :).
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Byłem/jestem w Autosar w Toruniu, autosar , moją sprawę pilotuje pracownik pan Jacek Pawłowski, tel.: 726640298., polecam go serdecznie, stara się załątwić ten niełatwy problem jak najlepiej. kontakt z nim jest bdb.
Aktualnie sprawa wyglą∂a tak:
- w poniedziałek pan Pawłowski zawiózł butle do UDT do Bydgoszczy, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów telefonicznie z UDT i wysłanie formularza/wniosku o (nową) rejestrację urządzenia technicznego. Inspektorzy UDT rejestrowali je, jakieś dokumenty wypisali.
Jak zobaczę to dokładnie przejrzę.
- we wtorek potwierdził mi, żę z UDT OK, umówiliśmy się na czwartek/piątek )może nawet do soboty) na wymianę butli. Wtedy też przyjadą inspektorzy UDT osobiście sprawdzić instalację i zatwierdzić odbiór.
co dalej, dam znać.
A
piotr_poznan1
Posty: 79
Rejestracja: pn gru 31, 2012 00:13
CNG car: Touran 2,0 '07
Lokalizacja: Poznań

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: piotr_poznan1 »

niestety, potwierdzam brak wpisów UDT po akcji w autopremium poznań
wymianę zrobili mi 8 maja 2013, brak jakichkolwiek papierów, naklejek
pewnie wyjdzie za 3 lata, jak mi się się skończą pierwsze

Piotr
Piotr
796 067 909
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”