VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Pojazdy użytkowe do 3,5t marki Fiat
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Jak ? nie dali żadnych dokumentów na nowe butle??????
w bagażniku i w książce serwisowej auta musi być naklejka/wpis 20T3 (kod akcji).
butle muszą zostać przed montażem sprawdzone przez UDT (u siebie), wystawiają jakieś dokumenty na nie, potem butle wracają do VW, oni je montują, przychodzą inspektorzy z UDT i odbierają montaż serwisowy a następnie robią aktualną homologację na nowe butle i wpisują je do swojej ewidencji, wystawiają stosowne potwierdzenia z wszystkimi informacjami......
A jak oni chcą zrobić lub już zrobili?
A
piotr_poznan1
Posty: 79
Rejestracja: pn gru 31, 2012 00:13
CNG car: Touran 2,0 '07
Lokalizacja: Poznań

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: piotr_poznan1 »

naklejkę w bagażniku mam
nic więcej nie dostałem, a naklejki pierwszego przeglądu butli z 12. 2012 pod maską, bez zmian
książki niestety nie mam. sprzedający twierdził że nie dostał kupując auto w Niemczech.
Piotr
796 067 909
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: tigercng »

Czyli wymienili zbiorniki w Twoim Touranie nie oglądając się na TDT?
Można i tak, tylko jesteś w plecy średnio 600 zł, bo dozory w TDT musisz teraz załatwić sam.
Lepiej było jechać na wymianę do Torunia.
Rozumiem, że masz jeszcze ważne dozory od poprzednich zbiorników, ale jak któremuś z diagnostów wpadnie do głowy porównać numery, to jesteś ugotowany :roll:
piotr_poznan1 pisze:książki niestety nie mam. sprzedający twierdził że nie dostał kupując auto w Niemczech.
Taaa...
Ściślej mówiąc wyrzucił, bo w książce były informacje o przeszłości, które chciał przed Tobą ukryć, np. Taxi lub przebieg.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: administrator »

andyCNG pisze:butle muszą zostać przed montażem sprawdzone przez UDT (u siebie), wystawiają jakieś dokumenty na nie, potem butle wracają do VW, oni je montują, przychodzą inspektorzy z UDT (...)
W gwoli ścisłości wszędzie chodzi oczywiście o TDT (Transportowy Dozór Techniczny), a nie UDT (Urząd Dozoru Technicznego). To TDT zajmuje się homologowaniem zbiorników, a dla zainteresowanych - szkoleniem z zakresu samodzielnego tankowania CNG (zasadność tego drugiego pozostawię bez komentarza ;)

UDT natomiast zajmuje się dozorem urządzeń na stacji, np. magazynów CNG. Ale to dotyczy już tylko operatorów stacji.
Karol Wieczorek
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Tak, racja - to TDT. Błą∂ wkradł mi się w trakcie, ale oczywiście to TDT z symboliką orła "Orzeł może"....))))
Wczoraj odebrałem Tourana z serwisu VW, ostateczne zakończenie. Dokumenty- homologacje, czyli tzw. "Decyzje TDT" na każdą z butli (fabrykat Faber, włoskie, http://www.fabercylinders.com/ ). Tak jak pisałem udało się otrzymać zgodę dla Autosar-u w Toruniu na wymianę jeszcze wszystkich czterech butli, więc na prawdę bardzo fajnie. Co prawda każda z butli ma trochę inny termin "ważności" tej ciśnieniowej, rozpiętość między 1.a 4.butlą to 3-4 miesiące, ale to dopiero za 10 lat..)))
Inspektor TDT był, odebrał instalację plus nieskończona papierologia, ale jest w końcu.! VW pokrył wszystkie koszty. Naklejka w bagażniku - jest (20T3) i wpis w książce serwisowej.
Przy okazji wyszło z numeru VIN, żę auto ma skręcony licznik o jakieś 30tys.km, więć nie tak źle.))
Sam sprowadzałem tego Tourana z Duesseldorfu, więc licznik skręcił Turek już wcześniej. Nie byłem z nim umówiony na kupno, ot po prostu pojechałem tam, ile mogłem sprawdziłem w warsztacie (licznika nie sprawdzają, nie byłem w VW), poza tym jest OK, no i tyle.
Czekam teraz na Potwierdzenie Rejestracji Urządzenia Techn., czyli butli. To przyjdzie pocztą.
Dam znać, jeśli będą jakieś newsy. Aha, muszę teraz w TDT (u mnie ostatnia homologacja odbyła się w Gdańsku) zgłosić wykasowanie starych butli z systemu. Nowe i tak już będą zgłoszone.
A
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Relacja z akcji 20T3 w VW Touran z Włoch..

Post autor: Jacek Ligowski »

Już pierwszego dnia jest o czym pisać :)
Jak wiecie z innego wątku,umówiłem się telefonicznie na oględziny butli w dniu dzisiejszym w serwisie Auto Viva.
Termin zaproponowała mi Pani Larysa Grabarczyk,obiecując dla przypomnienia sms w dniu wczorajszym.
Dzień 22.05.2013 ;godzina 12:00 ; sprawę miał prowadzić doradca serwisu Pan Piotr Żandarski,znany mi doskonale z poprzednich wizyt w tym serwisie.To własnie ów człowiek,oddając mi nienaprawiony samochód i żądając za tę usługę 300 zł,zalecił kupno i wymianę całej instalacji cng,gdybym w przyszłości coś chciał naprawiać u niego w serwisie.
Obiecany sms nie doszedł ale zrzuciłem to na karb zapewne ogromnej ilości zleceń w ulubionym przez wszystkich użytkowników VW z Mazowsza,serwisie z Warszawy.
Byłem na ul.Połczyńskiej około godz.11:15.
Ponieważ to 45 min.przed czasem,zapytałem się Pana Piotra ,czy jest może jakaś luka w terminach.
Luki nie było,musiałem czekać. OK
Zamieniłem kilka zdań z moim znajomym z siostrzanego serwisu Audi,opowiedziałem historię z przepisaniem auta na rynek polski,wykonałem telefon do klienta mojej firmy i tak doczekałem południa.
Siadam przed doradcą serwisowym i czego się dowiaduję ??!
"NIE MAMY PANA NA LIŚCIE ZLECEŃ...mogę pana umówić za tydzień"
Słowa przepraszam nie usłyszałem.
W ramach komentarza,kolejny link :
http://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4

P.S.
Jak wygląda sytuacja w Toruniu?
Może tam będzie łatwiej,szybciej a przede wszystkim bardziej profesjonalnie i uprzejmie ?

Pzdr

administrator: W akcji serwisowej nie dzieje się na tyle dużo, żeby rozdrabniać się na oddzielne wątki dla pojedynczych samochodów. O akcji serwisowej piszemy wszystko razem, w tym miejscu,
Wrzućmy wszystko do wspólnego kotła,nie piszmy o własnych przypadkach i najlepiej ulotnijmy się wszyscy,bo administratorowi "tak odpowiada".
Pozdrowienia dla ekipy z migazu :) i dla ADMINISTRATORA.
Pewnie ta wiadomość się nie ukaże ale mam ją zapisaną..
Pzdr.
Ostatnio zmieniony pn cze 03, 2013 23:37 przez Jacek Ligowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Plazmid
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: Relacja z akcji 20T3 w VW Touran z Włoch..

Post autor: Jacek Ligowski »

Jestem co prawda,w trakcie oczekiwania na oględziny w nowym terminie ale wydarzyło się coś,o czym nie wypada nie wspomnieć.
Zadzwoniła dzisiaj do mnie Pani Larysa Grabarczyk z AUTO VIVA.
Przeprosiła za sytuację z dnia wczorajszego i potwierdziła nowy,umówiony przeze mnie termin.
Rozmowa przebiegła w sympatycznej atmosferze i pozostawiła miłe wrażenie.
Uświadomiła mi też zadziwiający fakt:
Pan Piotr Żandarski ,wysłuchując moich wyjaśnień odnośnie wczorajszego terminu i wiedząc ode mnie,z kim ustalałem telefonicznie datę i godzinę wizyty,ani w trakcie rozmowy ani też chwilę po niej,nie spróbował nawet skonsultować tego faktu z Panią Grabarczyk mimo,że znajdowała się ona ponoć,kilka metrów od niego..
Nieważne.
Istotne jest,że wreszcie poczułem się jak klient a nie petent oraz że poznam Panią Larysę osobiście i nie omieszkam jej za to odczucie podziękować.
Plazmid
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Uff!!Nareszcie udało mi się szczęśliwie odebrać auto po akcji.Cała procedura trwała dokładnie 40 dni !!! ponieważ oprócz wszystkich butli zostały wymienione jeszcze połączenia między 1-2 i 3-4 zbiornikiem. W trakcie montażu złącza na śrubunkach wykazywały nieszczelność, a czas na każdy taki element od zdiagnozowania do wymiany to minimum tydzień( przynajmniej w Auto Viva). Ponadto zalecam wszystkim kolegom upominanie się o protokoły z badań TDT, które często są zapominane przez personel serwisów,a są niezbędne przy każdym przeglądzie okresowym auta.
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

Tak, protokoły są strasznie ważne, w polandzkich warunkach, oczywiście.((
Jestem jak już pisałem, po całej akcji, w zasadzie wszystko przebiegło całkiem spokojnie i z dużą dozą chęci pomocy ze strony Autosaru w Toruniu, więć mogę w tym kontekście tylko chwalić. Nie poruszam tu zbytecznych kwestii samej papierologii, bo tutaj wszyscy byli w szoku jak to wygląda na POL "Zielonej Wyspie".
Miałem niestety też "małą" awarię.. W dniu odbioru Tourana, po dojeździe do domu coś huknęło z tyłu mojego VW.! Brzmiał na awarię związaną z butlami. .. Obejrzałem go dokładnie, ale nic nie wyciękało, nie ulatniało się, więc natychmiast umówiłem się na nastepny dzień w serwisie na check. W czasie jazdy brzmiał metalicznie, więć myślałem że jakieś mocowanie butli pękło, lub coś podobnego. W sumie okazało się , że pękła prawa tylna...sprężyna! Prawdopodobie była już uszkodzona od wjazdu w jakąś dziurę, a ponieważ auto ponad tydzień szybowało w powietrzu na platformie w serwisie, bez butli, więć nieobciążone,...to po zamontowaniu nowych butli dostał ciężar na tył no i sprężyna pękła. Co podobno w VW jest dosyć częste. Generalnie zawieszenie nie należy do trwałych. No więc prawie 5stów na dobry początek Długiego Weekendu poszło się...wydać. Niestety.
Teraz mam nowe butle, nową sprężynę.... czekam na dalsze potrzeby unowocześnienia mojego Tourana... )
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Witam wszystkich serdecznie!!
Przepraszam za chwilę milczenia ale dłuuuuuugi weekend i takie tam.
Oczywiście,zgłosiłem się w AUTO VIVA i mój Touran,przeszedł oględziny.Do wymiany mam wszystkie,4 butle.
Czytając Wasze reakcje,nie wiem tak naprawdę,czy mam się cieszyć..
Zachowam póki co,ostrożność w ocenach zwłaszcza,że zostałem przyjęty jak należy a Andy_CNG,nie oszczędził mi krytyki,której zrozumienie,opisałem gdzie indziej.
Moją sprawę,prowadzi Pan Przemysław Gomułka i dziękując mu za przejęcie sprawy,pozdrawiam Go z całych sił moich,ufając prawie jak dziecko.
Mając na względzie uwagi Panów Żandarskiego i Jagiełły, liczę,że oprócz butli,wymianie podlegać będą:wszystkie przewody po stronie wysokiego ciśnienia wraz z zaworami,jak zasugerowano mi,podczas ostatniej wizyty,zgodnie z procedurą VW..
Jestem umówiony na telefon i na tym fakcie póki co,pozostańmy.
Serdeczne "uściski" dla Pani Larysy ode mnie i Pawła Wojtczaka,którego znamy ponoć oboje ;)

08 czerwca,zmykam na regaty w Giżycku.Startuję tam,z ramienia MSWiA i mam nadzieję,że potraktują mnie tam podobnie ,jak w VW.
Jeśli nie - złożę protest :)

... i pozdrawiam wszystkich Taksówkarzy!
Plazmid
Awatar użytkownika
andyCNG
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 13, 2010 00:14
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG
Lokalizacja: Toruń

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: andyCNG »

No to powodzenia!!! ) z butlami i na regatach....

Aha, Jacku, w każdym razie jeśli faktycznie odebrałeś jeden z moich komentarzy jako krytykę Ciebie, to po prostu przepraszam. Widzę, żę sprawa powazna.) Nigdy nie miałem zamiaru Ciebie lub kogoś innego krytykowć, a jeśli to - tak zabrzmiało to tłumaczę, żę (jeśli dobrze pamiętam wątek forum..) nie chciałem ze zbyt wielką radością wyrażać się o całej akcji - gdyż nie zakońćzyła się on wtedy i nigdy nie wiadomo jak dalej potoczyłaby się- , i przede wszystkim powściągliwość (MOJA WŁASNA) jest bardziej na miejscu, niż przesadna radocha. Wszyscy (tych kliku) właściciele Touranów cng znalazło się w tej samej sytuacji i miało przed sobą cały proces potrakotowania nas lepiej/lub gorzej przez polskie ASO VW i jak widać każdy miał z nimi różne doświadczenia...
Nie krytykowałem cię, i nie miałem takiego zamiaru ani przez chwilę. Sorrki, jeśli tak wyszło.
Jacek Ligowski
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 03, 2010 12:39
CNG car: VW TOURAN
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: Jacek Ligowski »

Nie ma za co przepraszać!! Jest ok.
Ja to robię więc,mnie też można krytykować :wink:
Klasyk,taką postawę nazwał cnotą.Jestem więc podwójnie zadowolony :lol:
Dziękuję za życzenia pomyślnych wiatrów.Mam duży apetyt na sukces,zwłaszcza że to już 5 mój start w tych regatach i dotychczas tylko ocierałem się o podium.Żałuję,zlikwidowanej stacji CNG w Olsztynie.Podczas gdy istniała,w pełni ekologicznie,poruszałem się po Mazurach.Teraz jestem zmuszony je zanieczyszcić,bo jakiemuś paliwowemu lobbyście,przeszkadzała w Businessie.
Tankowały tam między innymi wszystkie samochody szkół jazdy(Fiaty Grande Punto) i mnóstwo osób będących w Olsztynie tranzytem.
Cóż, znowu nie udało się bez słowa krytyki...
pozdrawiam
Plazmid
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

Koledzy, którzy przeszli już szczęśliwie procedurę wymiany butli w ramach akcji serwisowej, napiszcie jakie dokumenty dostaliście po wymianie. Chodzi o to, że dopiero dzisiaj dotarłem do dokumentów mojego Tourana z poprzedniego przeglądu TDT i okazało się, że jest to DECYZJA administracyjna w związku z tym protokoły badań, które otrzymałem z AUTO-VIVA to dopiero część drogi do zalegalizowania nowych butli w aucie. Nie zdążyłem zadzwonić do jakiejkolwiek jednostki TDT ale jestem pewien, że w takim przypadku jak mój będzie konieczne zgłoszenie się z tymi protokołami albo ponownie do serwisu żeby dokończyli sprawę albo osobiście do TDT celem wydania nowej decyzji zezwalającej na użytkowanie auta i dokonanie przeglądu okresowego. Co prawda wątpię żeby jakikolwiek diagnosta chciał porównywać numery fabryczne butli z dokumentacją ale przy dużym przeglądzie to już nic się nie da zamieszać. W poniedziałek zadzwonię do TDT i dowiem się szczegółów. Pozdrawiam.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: tigercng »

@zarbock - TDT wydaje dokument pt. "Decyzja dopuszczająca zbiorniki do eksploatacji". Taka decyzja jest całkowicie wystarczająna na SKP do uzyskania pieczątki w DR. Jeśli Auto-Viva uzyskała takie decyzje i przekazała je Tobie, to nic więcej nie musisz robić.
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VW Touran - akcja serwisowa wymiany zbiorników CNG

Post autor: zarbock »

No właśnie problem w tym, że nie dostałem decyzji tylko protokoły z badania zbiorników przez TDT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”