śmieciarka SCANIA P310

Pojazdy specjalistyczne, do których zasilania wykorzystuje się CNG
shenn
Posty: 42
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:46
CNG car: Opel Zafira 1,6 CNG
Lokalizacja: Gdańsk

śmieciarka SCANIA P310

Post autor: shenn »

20 lipca spotkałem taki pojaz ( http://www.scania.com/images/P%20310%20 ... 277700.pdf ) na stacji CNG w Gdyni. Smieciarka przyjechała na lawecie prosto z fabryki ze Szecji, w Gdyni ją rozładowano, zatankowano i na kołach pojechała do Pucka (montaż zabudowy). Już myślałem iż już w Polsce myślą nowocześnie ale niestety "cacko" trafi do Norwegii
Ostatnio zmieniony wt lip 24, 2012 12:26 przez shenn, łącznie zmieniany 1 raz.
Opel Zafira 1,6 CNG
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Już niedługo takie Scanie pojawią się w barwach MPO w Warszawie: http://www.cng.auto.pl/pl/component/con ... -2012.html
Swojego czasu czytając SIWZ zastanawiałem się, skąd ta wysoka 30-punktowa preferencja za zbiorniki kompozytowe, które są wyjątkowo rzadko spotykane wśród pojazdów komunalnych. Teraz już wiem, to dla Scanii :twisted:
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

tigercng pisze:Już niedługo takie Scanie pojawią się w barwach MPO w Warszawie: http://www.cng.auto.pl/pl/component/con ... -2012.html
Swojego czasu czytając SIWZ zastanawiałem się, skąd ta wysoka 30-punktowa preferencja za zbiorniki kompozytowe, które są wyjątkowo rzadko spotykane wśród pojazdów komunalnych. Teraz już wiem, to dla Scanii :twisted:
No to masz już odpowiedź Andrzej :twisted:

Warszawskie MPO ustawiło przetarg na zakup śmieciarek?
30 listopada (06:39)

Przetarg na zakup nowoczesnych śmieciarek przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, wart 35 mln zł, pod lupą prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego – dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski. W postępowaniu wystartował tylko jeden producent. Istnieje domniemanie, że przetarg mógł zostać ustawiony.

Źródło: rmf24.pl

Czekamy na więcej informacji. Mamy nadzieję że wszystko się wyjaśni i pojawią się gazowe śmieciarki w Warszawie zgodnie z planem ;)
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2012 10:08 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: śmieciarka SCANIA P310

Post autor: administrator »

Dostałem dzisiaj informację, że firma ALBA z Rudy Śląskiej eksploatuje od niedawna 3 Scanie P310 w charakterze śmieciarek. Śmieciarki tankują się na stacji w Sosnowcu.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: śmieciarka SCANIA P310

Post autor: administrator »

Od zeszłego poniedziałku ponoć 15 Scanii P 310 CNG kręci się po ulicach Warszawy. Także jakbyście mieli szczęście je zobaczyć to możecie zrobić fotkę i nam podesłać :)
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: śmieciarka SCANIA P310

Post autor: administrator »

WARSZAWA | 15 śmieciarek na CNG marki Scania jeździ już dla MPO!
2013.05.09

Obrazek

W MPO Warszawa zakończył się właśnie pierwszy etap dostawy nowych śmieciarek marki Scania zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Od kwietnia 2013 roku 15 ekologicznych i oszczędnych gazowych pojazdów komunalnych porusza się po stołecznych ulicach. Pierwsze wrażenie w kontakcie z pojazdami jest bardzo pozytywne – pojazdy są ciche, ładnie pomalowane, a przede wszystkim – z rury wydobywa się wyłącznie para wodna, a nie sadza jak ma to miejsce w przypadku Diesli. Zapraszamy do obejrzenia rozbudowanej galerii zdjęć.

Więcej informacji tutaj
Karol Wieczorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy specjalistyczne”