Stacja CNG - Pawłowice Śl. - zlikwidowana

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Stwierdziliśmy z Bartkiem, że trzeba upewnić się co do możliwości tankowania przez całą dobę.

APEL do UŻYTKOWNIKÓW!

Podaliśmy na forum informacje o dwóch trybach pracy - teoretycznym i praktycznym. Teoretycznie stacja jest otwarta w godzinach podanych tak jak w umowie z Gazownią Zabrzańską. Praktycznie zaś, że jest czynna NON STOP.

Będziemy wdzięczni za weryfikację tych danych. Jeśli ktokolwiek z Was będzie się tam kiedyś tankował niech spróbuje dowiedzieć się od obsługi, jak naprawdę wygląda sytuacja.

Nie chciałbym nikogo tutaj urazić, ale zapewnienia i gwarancje przez telefon różnie się mają w rzeczywistości. Stąd apel i prośba o odpowiedź z krótką relacją na CNG Forum! :)
Karol Wieczorek
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Byłem wczoraj na stacji i ustaliłem że:
-w tygodniu stacja obsługiwana jest przez panów zajmujących się również tankowaniem LPG
-zazwyczaj pracują oni od 7 do 20, czyli w tych godzinach bez problemu można zatankować
-poza tymi godzinami istnieje możliwość zatankowania przez kasjera stacji o ile nie będzie miał dużo klientów
PEUGEOT 206 1,6 CNG
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

A samodzielne tankowanie tam jest możliwe? Tankujecie tam na kartę, można zabrać tą kartę i samemu się zatankować?
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Na tej stacji bywam średnio dwa razy w roku, ale wydaje mi się że nie ma możliwości samodzielnego tankowania. Tym bardziej że wąż tankowania zamykany jest kłódką do dystrybutora :mrgreen: Po zauważeniu czytnika pytałem pana obsługującego o kartę, ale on zrobił minę jakby takowej karty nigdy w życiu nie widział.
PEUGEOT 206 1,6 CNG
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Właśnie dostaliśmy informację, że stacja uległa dzisiaj awarii i jest nieczynna do odwołania.
Karol Wieczorek
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bieganek »

Dawno nic o stacji nie było - więc powiem tylko, że działa faktycznie całodobowo, bez najmniejszych kłopotów tankowałem w środku nocy. Obsługa boska, z oddalonej o 100 m stacji LPG pan przyjechał samochodem ;-)
Z informacji od kasjerki jedna istotna - w nocy z niedzieli na poniedziałek regularnie tankuje firma transportowa, kilkanaście wozów, co blokuje stację na kilka godzin.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Jak dobrze czytać takie informacje! Otrzymując powiadomienie na maila już się bałem, że będę musiał pisać komunikat o awarii stacji, a tu same dobre wieści! :)

Dziękujemy obsłudze stacji! Widać, że na Śląsku można porządnie promować CNG! ;)
Karol Wieczorek
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: Bieganek »

Dziś o północy do mocno wyposzczonej, acz leciwej Zośki (choć po wymianie bebechów) weszło 27,17 m3. Przy minus 5,5 w powietrzu.
Takie cuda tylko w Pawłowicach. :D

Miłego!
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: Bieganek »

Od 1 marca stacja czynna w godzinach 6-22!
Powód - redukcja zatrudnienia na stacji Uniwaru.
Proszę o naniesienie korekt na mapie.
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: sasiadt »

Bieganek pisze:Od 1 marca stacja czynna w godzinach 6-22!
Szkoda, bo to była stacja, z której korzystałem w nocy przy wyjazdach w tamte strony (jak niejeden pewnie). :(
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: administrator »

Niestety - PGNiG prowadzi konsekwentną politykę odcinania klientów od możliwości tankowania w nocy. W tym momencie jadąc tranzytem przez Śląsk już w nocy się nie zatankujemy. Za to w Ostravie na kierowców czekają 3 stacje całodobowe, z czego jedna jest położona tuż przy samej autostradzie...
Karol Wieczorek
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: Bieganek »

administrator pisze:Niestety - PGNiG prowadzi konsekwentną politykę odcinania klientów od możliwości tankowania w nocy.
Wiesz co... Nie mam w tym żadnego interesu, ale uważam, że w tym konkretnym przypadku formułowanie takich sądów w tym momencie jest niestosowne. Stacja w Pawłowicach jest 'od zawsze' w zarządzie prywatnym, czy to Drabasu, czy teraz Uniwaru. I w sumie tylko cieszyć się trzeba, że komuś (choć wątpię w opłacalność tego interesu) jeszcze się chce.
Jak napisałem - ograniczenie wynika z redukcji zatrudnienia w Uniwarze. Na tę chwilę w nocy na całą stację jest tylko kasjerka, trudno od niej wymagać obsługi oddalonego przecież dystrybutora.
Nie wierzę, by PGNiG chciało się czegokolwiek, a w szczególności wesprzeć prywatny podmiot; ale to nie sprawa dzisiejsza - dzieje się tak od dawna. Podsumujmy: Zabrze jest gazowni, ale Sosnowiec, Tychy, Pawłowice, Bielsko czy Katowice (jeśli powstaną), działają tylko i wyłącznie dzięki prywatnej (albo inaczej: niepaństwowej, jak w Tychach) inicjatywie. I widząc, co się dzieje, ten trend się nie odwróci: jeśli stacja powstaje, to prywatna, jeśli się zamyka - to gazowniana.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: administrator »

Bieganek pisze:
administrator pisze:Niestety - PGNiG prowadzi konsekwentną politykę odcinania klientów od możliwości tankowania w nocy.
Wiesz co... Nie mam w tym żadnego interesu, ale uważam, że w tym konkretnym przypadku formułowanie takich sądów w tym momencie jest niestosowne. Stacja w Pawłowicach jest 'od zawsze' w zarządzie prywatnym, czy to Drabasu, czy teraz Uniwaru. I w sumie tylko cieszyć się trzeba, że komuś (choć wątpię w opłacalność tego interesu) jeszcze się chce.
Jak napisałem - ograniczenie wynika z redukcji zatrudnienia w Uniwarze. Na tę chwilę w nocy na całą stację jest tylko kasjerka, trudno od niej wymagać obsługi oddalonego przecież dystrybutora.
Nie wierzę, by PGNiG chciało się czegokolwiek, a w szczególności wesprzeć prywatny podmiot; ale to nie sprawa dzisiejsza - dzieje się tak od dawna. Podsumujmy: Zabrze jest gazowni, ale Sosnowiec, Tychy, Pawłowice, Bielsko czy Katowice (jeśli powstaną), działają tylko i wyłącznie dzięki prywatnej (albo inaczej: niepaństwowej, jak w Tychach) inicjatywie. I widząc, co się dzieje, ten trend się nie odwróci: jeśli stacja powstaje, to prywatna, jeśli się zamyka - to gazowniana.
Ja bym tutaj polemizował, bo PGNiG powinno wreszcie racjonalnie podejść do samodzielnego tankowania - to jest prawdziwa przyczyna, dlaczego stacja w Pawłowicach, Wrocławiu, Rzeszowie czy pozostałych miastach nie jest czynna całodobowo.

Usprawiedliwianie tematu brakami kadrowymi w firmie zewnętrznej to usprawiedliwianie na siłę polskiej patologii, jaka panuje z przyzwolenia PGNiGu!
Karol Wieczorek
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: sasiadt »

administrator pisze:... W tym momencie jadąc tranzytem przez Śląsk już w nocy się nie zatankujemy. ...
Jadąc z północy Polski można zjechać na S1 i tankować w Tychach. Przy obecnych remontach w nocy korków nie ma. Trochę dalej jest ogólnie ale od Bielska znów S1 można "pocisnąć"
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stacja CNG - Pawłowice Śl.

Post autor: sasiadt »

Tankowałem 1 maja w Pawłowicach i dopytałem odnośnie tankowania w nocy.
Grzecznościowo pomiędzy 22:00 a 6:00 można zatankować, przy czym w związku z kręcącymi się tam "przypadkami" kasjerka nie może zostawać sama. Dlatego jest prośba aby jedna osoba (pasażer dorosły trzeźwy!!) pozostał przy kasie a kierowca wraz z osobą tankującą pojechał zatankować.

Polecam dla pewności zadzwonić i uzgodnić przed tankowaniem.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”