Stacja CNG - Pawłowice Śl. - zlikwidowana

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Stacja CNG - Pawłowice Śl. - zlikwidowana

Post autor: tigercng »

Szczegółowe informacje o stacji tankowania CNG w Pawłowicach Śl.

Stacja Paliw Uniwar, ul. Katowicka 12
Tel. 32 47 57 077
Fax. 32 473 25 59
E-mail: stacjapaliw@uniwar.pl
Praktycznie: Czynna NON STOP
Teoretycznie: Czynna od poniedziałku do soboty od 7:00 do 17:00. W niedziele od 8:00 do 16:00

Mapka, zdjęcia

Współrzędne GPS:
N 49.95861 , E 18.72333
N 49°57.517'; E 018°43.400'
N 49°57'31.0''; E 018°43'24.0''
Obsługa:
Dość nietypowe godziny otwarcia wynikają z pory tankowania autobusów firmy Drabas. Pan z obsługi był bardzo uprzejmy i pomocny.
Na stacji zainstalowano unikalne w Polsce urządzenia firmowane przez Hans Brochier. Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło, bo to wysokiej klasy sprzęt dorównujący GreeFieldowi. Ciśnienie po zatankowaniu jest po prostu wyśmienite, wskazówka w samochodzie opadła do kreski 1/1 dopiero po przejechaniu 32 km.
Płatność:
Gotówką, brak możliwości korzystania z kart płatniczych, co nie dziwi ze względu na charakter stacji. Brak jest też czytnika kart "CNG Auto".
Dojazd:
Wjechać (i wyjechać) na stację CNG można tylko przez teren stacji Uniwar. Wjazd na stację jest bezpośrednio przy drodze ekspresowej 81, Katowice-Wisła.
Droga 1. - od północy (Katowice):
Jadąc od strony Katowic, stacja jest po prawej stronie za skrzyżowaniem ze światłami Pawłowice/Pszczyna.
Wyjazd na kierunek Wisła jest prosty, wystarczy wyjechać z powrotem na trasę 81.
Droga 2. - od południa (Wisła, Skoczów):
Jadąc od strony Wisły trzeba nawrócić na wymienionym wcześniej skrzyżowaniu.
Wyjazd na kierunek Katowice wymaga cofnięcia się drogą jednokierunkową ze stacji Uniwar w kierunku Pawłowic. Widać ją na tym zdjęciu. Ta droga doprowadzi nas po kilkudziesięciu metrach do świateł na wspomnianym skrzyżowaniu z 81. Stamtąd na lewo do Katowic, a prosto do Pszczyny i dalej do Tychów.
Lokalizacja:
Stacja CNG jest zlokalizowana na terenie firmy Przewozy Krajowe i Międzynarodowe DRABAS, w sąsiedztwie stacji paliw płynnych Uniwar. W otoczeniu stacji dużo miejsc parkingowych oraz do odpoczynku na ławeczkach pod parasolami.
Baner z napisem CNG Auto jest widoczny z trasy 81 jedynie jadąc od strony Wisły. Jadąc od Katowic raczej nie zobaczymy oznaczeń CNG.
Dane tech.:
Kompresor: 140 Nm³/h (Brochier)
Magazyn: 1000 m³
Dystrybutory: 1
Stanowiska: 1 (NGV-1)
Przejściówki: brak
Aktualizacje opisu:
27.09.2009, administrator: zmieniono link do galerii, dodano pojemność magazynu, zmieniono wydajność sprężarki.
22.12.2009, administrator: usunięto błędny numer telefonu
07.04.2010, administrator: zmieniono godziny otwarcia stacji
04.05.2010, administrator: zmieniono godziny otwarcia stacji
Ostatnio zmieniony pn lip 25, 2011 00:42 przez tigercng, łącznie zmieniany 29 razy.
kadafi
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 12, 2008 13:28
Lokalizacja: Los Alamos

Post autor: kadafi »

Od jakiegoś czasu tankować można od 7 do godz. 15 i wieczorem od godz. 18, 19 do godz. 5 rano. Ciśnienie również 240 - 250 MPa.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

kadafi pisze:Od jakiegoś czasu tankować można od 7 do godz. 15 i wieczorem od godz. 18, 19 do godz. 5 rano. Ciśnienie również 240 - 250 MPa.
Dzięki za info. W najbliższym czasie postaram się zaktualizować na naszych listach na forum oraz na mapie :) Byłoby świetnie jakbyś jeszcze dowiedział się o numer na telefonu tej stacji, oczywiście jeśli nie stanowiłoby to dla Ciebie większego problemu ;)
Karol Wieczorek
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Zmiana godzin otwarcia

Post autor: tigercng »

Tankowałem na stacji w sobotę 2008-10-04 ok. godz. 9:00.

Potwierdziłem u uprzejmego pana z obsługi następujące godziny otwarcia.
Stacja jest czynna na nocną zmianę przez cały tydzień od 20:00 do 6:00, jednak godziny 20:00 do 22:00 pozostaję "ryzykowne", zależne od wielu czynników. Jak ktoś nie ma ochoty czekać, to niech lepiej planuje tankowanie po 22:00.
Poranna zmiana trwa od 7:00 do 15:00, ale tylko w dni powszednie.
Jak wynika z powyższego, skomplikowanego opisu, to w chwili gdy tankowałem (sobota, g. 9:00) stacja powinna być nieczynna, ale jednak była :shock: Dobrze zorientowany kadafi podaje, że nawet od 18-19 można tankować. Wszystko to każe traktować z przymrużeniem oka (in-plus) podane godziny, takie są jeszcze realia tego rynku.

Tymczasowo wpisałem numer telefonu do siedziby firmy DRABAS. Podobno jest to prywatny telefon do właściciela firmy, więc proszę go nie nadużywać. Obsługa ma również prywatne tel. komórkowe. Jak tylko stacja dorobi się tel. stacjonarnego, to go wpiszę.
Poprawiłem też adres na Katowicka 12 (poprzednio 10).

Pozdrawiam

2008-12-17 - Zgodnie z informacjami telefonicznymi wpisałem wydłużone godziny otwarcia. Stacja jest czynna od poniedziałku do soboty całą dobę z przerwą od 15:00 do 20:00. W niedziele przerwa jest dłuższa, trwa od 6:00 do 20:00
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Byłem na stacji wczoraj i była nieczynna. Uzyskałem jednak informacje telefoniczną że jest nieczynna z powodu awarii komputera i bedzie prawdopodobnie czynna od poniedziałku 29 lipca. Jednak gdyby ktoś się wybierał tam tankować w najbliższym czasie proponuję wcześniejszy kontakt telefoniczny.
PEUGEOT 206 1,6 CNG
p4n
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 16:13

Post autor: p4n »

Bylem ostatnio na stacji w Pawłowicach i jako że dosć często zdażało mi się że stacja była zamknięta zacząłem pytać pracowników, powiedzieli że stacja jest czynna zazwyczaj od 21 a nie od 20, bo o 21 przyjezdza kierowca albo pracownik, więc tak czy tak bedziemy mogli zatankować. Ponad to na drzwiach jest wywieszony numer telefonu pod który można dzwonić: 512352951 jest to chyba numer do jednego z pracowników stacji.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Rozmawiałem wczoraj z właścicielem firmy Drabas, która zajmuje się eksploatacją tej stacji. Pan Drabas w najbliższym czasie przymierza się do pozbycia się pojazdów zasilanych CNG.

Los stacji pozostaje niepewny. Szkoda, bo to bardzo dobrze zlokalizowana stacja położona przy często uczęszczanych drogach.

Dodałem współrzędne GPS oraz zmieniłem opis stacji.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

W ciągu najbliższych miesięcy stacja w Pawłowicach ma zostać zlikwidowana i przestawiona w inne miejsce na terenie Górnośląskiego Okręgu Obrotu Gazem.

Prawdopodobna lokalizacja to Gliwice.
Karol Wieczorek
poczochraniec
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 18:43
CNG car: Volvo V70 bifuel
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: poczochraniec »

Stacja Nieczynna. Z informacji jakie otrzymałem od pracownika stacji nie ma przedłużonej umowy na dostawy gazu z powodu małej ilości klientów. W ciągu 2 tygodni ma się wyjaśnić sprawa dalszego funkcjonowania stacji.
Volvo V70 bifuel
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stacja została zamknieta

Post autor: bartekk »

Witam.

Stacja została zamknięta i już nie zostanie uruchomiona, sprężarka + osprzęt ma zostać przeniesiona na pobliską stacje paliw. Nie jest znany termin (nawet przybliżony) przeniesienia stacji, z tego co wiem to teraz załatwiana jest dokumentacja potrzebna do przeniesienia stacji. W poniedziałek postaram się dowiedzieć kiedy orientacyjnie stacja ruszy w nowej lokalizacji.

W tym przypadku można tylko pogratulować Gazowni Zabrzańskiej za tak szybką reakcje i podpisanie umowy z nową stacją.
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Panowie !!! Czyli jednak MOŻNA Ogromne GRATULACJE !!!
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Termin przeniesienia stacji

Post autor: bartekk »

Orientacyjny termin przeniesienia sprężarki to około 1 miesiąc. Zaznaczam że jest to jednak orientacyjny termin przeniesienia stacji który może zostać wydłużony a nawet skrócony.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja została zamknieta

Post autor: tigercng »

bartekk pisze:sprężarka + osprzęt ma zostać przeniesiona na pobliską stacje paliw. (...)W tym przypadku można tylko pogratulować Gazowni Zabrzańskiej za tak szybką reakcje i podpisanie umowy z nową stacją.
Od początku ta lokalizacja wydawała mi się bezsensowna. Zaraz obok stacji CNG działa stacja paliw płynnych. Co stało na przeszkodzie, aby dystrybutor CNG stanął wśród paliw płynnych?

Mam też nadzieję, że przy okazji przeniesienia zostanie umożliwiona płatność kartami płatniczymi za CNG. Drażni mnie sytuacja, gdy np. na stacjach w Tychach lub Trzebinii za LPG mogę zapłacić kartą, a za CNG już nie. Widać w Gazowni Zabrzańskiej mają z tym jakiś dziwny problem.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że ponownie ruszyła stacja CNG w Pawłowicach. Niestety dopiero po 3 tygodniach...

Zmienił się operator stacji oraz godziny otwarcia - uległy niestety skróceniu.

Zamieszczono również informację na stronie gazowni (w zakładce z ostatniej chwili):
http://www.gaz.zabrze.pl/index.php
Karol Wieczorek
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ważna informacja

Post autor: bartekk »

Witam.

Szanowni Użytkownicy CNG.

Podaje najświeższe informacje z Pawłowic.
Obsługę stacji przejęła renomowana stacja UNIWAR www.uniwar.pl/
Zadzwoniłem na stację i ustaliłem że teoretycznie nie ma przeciwwskazań aby tankować CNG całą dobę. Stacja Uniwar jest czynna całą dobę i jest możliwość tankowania metanu 24h, ale jest jedno ale, w godzinach wieczornych należy się uzbroić w cierpliwość i mieć na uwadze że obsługa musi dojść do stacji CNG, obie stację są bardzo blisko położone koło siebie. Niestety nie ma możliwości płacenia za gaz kartą płatniczą. Prosimy o potwierdzenie możliwości tankowania CNG przez 24h.

Telefon do obsługi stacji: 032 47 57 077
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 10:17 przez bartekk, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”