Stacja CNG - Kraków, ul. Balicka

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Stacja CNG - Kraków, ul. Balicka

Post autor: tigercng »

Szczegółowe informacje o stacji tankowania CNG w Krakowie, ul. Balicka.

Gazownia Kraków, ul. Balicka 84
Tel. 012 628 15 18, 012 636 21 69
Czynna codziennie od 6:00 do 24:00

Mapka, zdjęcia

Współrzędne GPS:
N 50.08083 , E 19.87360
N 50°04.850' , E 19°52.416'
N 50°04'51'' , E 19°52'25''
Obsługa:
Na stacji od 20:00 do 23:00 tankują autobusy komunikacji miejskiej, więc czasami trzeba zaczekać w kolejce.
Najlepiej przyjechać przed godz. 20:00.
Płatność:
Płatność gotówką, brak informacji co do możliwości korzystania z kart płatniczych.
Dojazd:

Lokalizacja:
Stacja oferuje także LPG.
Dane tech.:
Kompresor: Galileo 2 x 600 Nm3/h
Dystrybutory: 1
Stanowiska: 1
Przejściówki:
Aktualizacje opisu:
28.09.2009, administrator: wprowadono współrzędne GPS
13.06.2010, administrator: poprawiono czas otwarcia stacji
22.02.2011, tigercng: poprawiono godziny otwarcia i dane tech.
Ostatnio zmieniony pn lip 25, 2011 00:49 przez tigercng, łącznie zmieniany 18 razy.
macek
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 22:46

Post autor: macek »

Wedlug mnie okropna obsluga. Kiedy nie przyjade gość robi wielką łaske że przyjdzie i zatankuje. Zwykle to cieżko mu sie oderwać od filmu który akurat oglada. Od niedawna nie chcą tankować z przejśćiówką z typu wloskiego na euro.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

macek pisze:Wedlug mnie okropna obsluga. Kiedy nie przyjade gość robi wielką łaske że przyjdzie i zatankuje. Zwykle to cieżko mu sie oderwać od filmu który akurat oglada.
To już kolejny głos, jaki dotarł do mnie w sprawie fatalnej obsługi na stacji na Balickiej. Wszyscy wiemy, że PGNiG to jeszcze firma państwowa, ale czasy się zmieniły, a niektóre zwyczaje pozostały tam jak z flmów Stanisława Barei. Pamięta ktoś jeszcze "Misia"?
Niestety, taka opinia przenosi się potem na inne stacje CNG, które są obsługiwane wzorowo.

Zadzwonię jutro do znajomego z KOSD, i przekażę mu sprawę. Za efekty jednak nie ręczę.
marobert
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 08:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marobert »

Często tam tankuje i potwierdzam również, że jest taki jeden Pan który faktycznie zachowuje się jak by był tam za karę, jak jest w złym humorze to nawet przeklina pod nosem. Czasem ma dobry nastrój, to wtedy odpowie dzień dobry. Po części ich trochę rozumiem, bo ponoć oni zajmują się tylko tankowaniem LPG, a CNG jest jakby na „doczepkę” i pewnie stąd to okazywanie zniechęcenia. Niestety jesteśmy skazani na taką obsługę z powodu braku konkurencji – i chyba oni o tym doskonale wiedzą.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

W zeszłym tygodniu miało miejsce rozstrzygnięcie przetargu na instalację dwóch nowych sprężarek na stacji CNG przy Balickiej:
  • Przedmiot zamówienia: Montaż i włączenie do instalacji dwóch kontenerowych agregatów sprężających o wydajności każdy po Q=600Nm3/h. Zainstalowanie jednego dystrybutora szybkiego tankowania, Odłączenie z instalacji gazowej obecnie pracującego agregatu sprężarkowego. Zgłoszenie inwestycji (remontu istniejącej wewnętrznej instalacji) do Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK, uzyskanie akceptacji jej realizacji, oraz uzyskanie stosownych pozwoleń i dopuszczeń wymaganych do eksploatacji stacji. Opracowanie dokumentacji projektowej

    NR REF. ZAMÓWIENIA: 2008/12/000661/OH/KRA
    Źródło: przetargi.pgnig.pl
Więcej informacji na temat przetargu: eurobudowa.pl

2009-01-02 Przetarg na wykonanie przebudowy wygrała firma oferująca montaż sprzętu firmy Galileo.
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 01:24 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

CNG FORUM dostało dzisiaj informację od operatora stacji CNG przy ul. Balickiej o zamknięciu stacji CNG w dniach 22. - 23.06.2009 z powodu przeglądu generalnego. Ewentualne informacje o innych niedogodnościach w użytkowaniu stacji będziemy zamieszczać na bieżąco.

>>24.06.09
>> Stacja już działa.
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 09:55 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
civic_cng
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 12:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: civic_cng »

Witam,

byłem na tej stacji w czwartek i była nieczynna. Pracownik stacji nie był w stanie mi odpowiedzieć kiedy będzie znowu otwarta. Może ma ktoś więcej informacji na ten temat?

pozdrawiam,
Hubert
Honda Civic 1.4 '99
Obrazek
civic_cng
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 12:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: civic_cng »

witam, czy tankował ktoś z Was ostatnio na tej stacji? jutro rano chce tam zajechać ale nie mogę się dodzwonić i nie wiem czy jest już czynna.

pozdrawiam,
Hubert
Honda Civic 1.4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Balicka nieczynna

Post autor: bartekk »

Telefonu nikt nie odbiera.
Jak tylko stacja zacznie działać to Kraków się z nami skontaktuje i umieścimy stosowną informacje np na www.mapa.cng.auto.pl

Można powiedzieć że masz to szczęście że mieszkasz w Krakowie a to jedyne miasto gdzie masz 2 stacje. Ja nie mam takiej możliwości, w przypadku awarii stacji na Kasprzaka najbliższa jest w Radomiu 120km.
civic_cng
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 12:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: civic_cng »

ale to dziwne, że awaria trwa tak długo.
mam tylko nadzieje, że nie spotkam autobusu na tej drugiej stacji, bo to oznaczałoby dłuuuugie czekanie, już kiedyś tak było.
Honda Civic 1.4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Usterka ma być naprawiona w czwartek.

Post autor: bartekk »

Usterka ma być naprawiona w czwartek.
hvn
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 29, 2009 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hvn »

Witam, mam 2 pytania:
1. czy moglby mnie ktos jutro powiadomic czy stacja juz dziala? Poniewaz chcialem wieczorem pojechac zatankowac, a robic 20km w jedna strone aby dowiedziec sie na miejscu, ze stacja jest dalej w naprawie delikatnie mi sie nie usmiecha.
2. czy jest jakis nr telefonu aby ktos kompetentny odebral z tej stacji i mogl mi odpowiedziec na pytanie "czy dystrybutor juz dziala?" dzwonie na oba numery od ponad tygodnia i taki sam rezultat jak u innych forumowiczow - nikt nie odbiera...
Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam ;)
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

hvn pisze:Witam, mam 2 pytania:
1. czy moglby mnie ktos jutro powiadomic czy stacja juz dziala? Poniewaz chcialem wieczorem pojechac zatankowac, a robic 20km w jedna strone aby dowiedziec sie na miejscu, ze stacja jest dalej w naprawie delikatnie mi sie nie usmiecha.
2. czy jest jakis nr telefonu aby ktos kompetentny odebral z tej stacji i mogl mi odpowiedziec na pytanie "czy dystrybutor juz dziala?" dzwonie na oba numery od ponad tygodnia i taki sam rezultat jak u innych forumowiczow - nikt nie odbiera...
Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam ;)
Witam na forum. Polecam lepiej czytać to, co jest napisane na forum. Jak napisał bartekk, stacja ma być otwarta w czwartek. Taką informację otrzymaliśmy od kompetentnej osoby.

Poza tym zawsze można się zatankować na ul. Siewnej.
Karol Wieczorek
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Oj admin, czemu zaraz wjechałeś na nowego? Może jeszcze nie jest świadomy, kto tu pisuje posty :wink:

hvn, jesteśmy tak samo jak Ty, użytkownikami samochodów na CNG.
Wbrew pozorom, z nielicznymi wyjątkami, nie jesteśmy pracownikami PGNiGu i nie wyręczamy ich z obowiązków. Tym bardziej nie jesteśmy też pracownikami obsługującymi stacje CNG, bo oni jeżdżą na LPG, jak to usłyszałem już na trzech stacjach (pewnie uważają CNG za ch...we paliwo :roll: ).

Ale do rzeczy:
1. Nie zajmujemy się codziennym kontrolowaniem działalności stacji CNG w Polsce. Jeśli ktoś z nas akurat na danej stacji tankował, to będziemy mieć informację, czy dana stacja działa, czy nie.
Więc jeśli ktoś z nas zobaczy, że stacja w Krakowie już działa, to dopiero wtedy można liczyć, że taka informacja pojawi się na naszym forum. Czasami też kontaktują się z nami pracownicy stacji/PGNiG z informacją o działaniu lub niedziałaniu danej stacji, ale to raczej chwalebne wyjątki :smile: (np. Bydgoszcz i Toruń) niż reguła.
Nie mamy możliwości, aby powiadamiać telefonicznie wszystkich zainteresowanych o wznowieniu działania stacji.

2. Numery jakie podajemy, to oficjalne numery na które mamy zgodę, aby je opublikować. Część z nas posiada też numery telefonów komórkowych do obsługi lub kierownictwa, ale z oczywistych przyczyn nie podamy ich na forum. Z czasem i Ty się takich telefonów "dorobisz", w zakresie stacji na których często tankujesz.
Zapewne w Krakowie obsługa ma już dość odpowiadania "Nie wiem" na pytania kiedy stacja będzie czynna, i tych telefonów zwyczajnie nie odbiera.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 6 razy.
cypis86
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 25, 2009 15:27
CNG car: Fiat Bravo 1.8GT
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

Post autor: cypis86 »

Siema, byłem dziś na stacji CNG na ul. Balickiej z zamiarem zatankowania się gdyż to dziś jest czwartek czyli termin rzekomej naprawy. I jak się okazało usterka nie została naprawiona, co gorsze przemiły:D pan z obsługi nie ma bladego pojęcia kiedy usterka zostanie naprawiona powiedział jedynie tyle ze jest to poważna usterka wyciek jakiegoś oleju z kompresora, i jedyną osobą(instytucją) która może wiedzieć kiedy w końcu będzie można tankować metan, jest: Karpacki Operator Systemu Dystrybucyjnego Sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie
Kontakt: Kraków, ul. Gazowa 16, tel. 012 6281111 Pozdro dla ludzi którzy nie dostali jeszcze załamania nerwowego ze względu na sytuacje CNG w Polsce :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”