Stacja CNG - Warszawa, ul. Prądzyńskiego

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
tomig
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:38
CNG car: Opel ASTRA G Kombi 1.6 CNG
Lokalizacja: Ryki/Warszawa

Post autor: tomig »

To jest nie pierwsza inwestycja do której można mieć zastrzeżenia jeśli rozchodzi się o inwestowanie kasy i jej przebieg. Trzeba było program zrealizować bo może szły za tym premie - to zrealizowali. A że nie działa to inna bajka inny dział itd. Miałem do czynienia z supermarketem -stawiali go w 4 m-ce otworzyli z pompą a później wzmacniali bo groziło zawaleniem.........Samo życie
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Czy ktoś się orientuje co z nową stacją? Było super otwarcie i wielka , wielka cisza !!!
tomig
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:38
CNG car: Opel ASTRA G Kombi 1.6 CNG
Lokalizacja: Ryki/Warszawa

Post autor: tomig »

Chyba pozostaje nam przyzwyczaić się do tej ciszy................
Potrzebny przeciek z PGNiG - przyjmę na forum :wink:
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Jak mówią docierające do mnie coraz częściej przecieki, to będziemy mieli szczęście jeśli w ogóle dojdzie do otwarcia tej stacji. Sugerowany termin to III kwartał 2010.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
tomig
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:38
CNG car: Opel ASTRA G Kombi 1.6 CNG
Lokalizacja: Ryki/Warszawa

Post autor: tomig »

kurka to już prawie jutro.....................
A może zamiast budować budynek dla obsługi to taniej by było zrobić jakiś system komputerowy bezobsługowy - na pewno by się dało (karty kredytowe, przez telefon komórkowy, karty pre-paid COKOLWIEK) - i stacja by nie niszczała. A swoją drogą GRATULUJĘ słusznych decyzji panu dyrektorowi XYZ w sprawie powyższej inwestycji (premię już pewnie pan dostał za zeszły rok).......
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Informacja do jakiej udało mi się dotrzeć.

Stacja ma już wszystkie potrzebne pozwolenia aby poprawnie działać.

Do końca mają ma nastąpić "uruchomienie" nowej stacji.
Prawdopodobny realny "START" stacji to 1 czerwiec, chociaż może to nastąpić znacznie szybciej wszystko zależy od decyzji "Góry"

Tak czy inaczej już niedługo będziemy mieć możliwość testowania nowej stacji.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Jak się właśnie dowiedziałem, od poniedziałku 24 maja 2010 rusza stacja na Prądzyńskiego.
Oby tak się stało faktycznie :wink:
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Dziś byłem zatankować się na nowej stacji.
Otrzymałem kartę CNG AUTO.
Zostałem przeszkolony przez obsługę jak samodzielnie tankować, wszystko poszło sprawnie i miło. Panowie z obsługi bardzo dokładnie wszystko wytłumaczą i pomogą.
Obecnie stacja jest czynna w godzinach 6-22, od 1 czerwca obsługa stacji ma rozpisany grafik w systemie 24h, więc jest szansa że od 1 czerwca ruszy w stolicy prawdziwa super ekologiczna stacja tankowania CNG.

Zachęcam wszystkich użytkowników tankujących swoje samochody do wyrobienia karty CNG AUTO, taką umowę można podpisać na kogoś kto ma firmę. Zachęcam też do samodzielnego tankowania na stacji, oczywiście samodzielne tankowanie jest tylko możliwe po odbyciu szkolenia z takiego tankowania, szkolenie przeprowadzają pracownicy obsługi stacji.

O stacji w Warszawie można powiedzieć że jest prawie idealna, ma bardzo dobre dwie sprężarki, w przypadku awarii jednej sprężarki zawsze jest druga. Na stacji jest 6 dystrybutorów, oczywiście należy też podkreślić ważną rzecz jaką jest możliwość samodzielnego tankowania, ale nadal nie ma możliwości płacenia kartą:(

Szanowni użytkownicy forum, zapraszamy dziś Was wszystkich o 21 na wspólne spotkanie na stacji, każda osoba która przyjedzie i okaże dowód rejestracyjny z wpisem CNG otrzyma wartościowy upominek. Konkurs przewidziany dla zarejestrowanych użytkowników forum.
Djinn
Posty: 13
Rejestracja: śr sie 27, 2008 11:23

Post autor: Djinn »

bartekk pisze: ... O stacji w Warszawie można powiedzieć że jest prawie idealna, ma bardzo dobre dwie sprężarki, w przypadku awarii jednej sprężarki zawsze jest druga ...
Nie chcę się czepiać, ale choć temat był poruszany kilka razy, dla mnie to i tak jest marnotrawienie pieniędzy na taką dużą stację. Lepiej byłoby postawić 3 stacje w Wa-wie, każda niech ma 2x100 (150) m3/h. Wiem, że byłyby to większe koszty, ale z drugiej strony zachęciłoby to większą ilość klientów na przesiadkę na CNG - komu chce się przebijać przez pół miasta (całkiem nieźle zakorkowanego) tylko po to, żeby zatankować paliwo cenowo podobne do LPG? - nie patrząc oczywiście na aspekt ekologiczny, co prywatnych użytkowników chyba średnio obchodzi ....... przecież nie ma dopłat ani ulg ....... ehhhhh

ps. wiadomo może dlaczego tak długo trwało uruchomienie stacji?
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Tak masz racje, stacja jest przeinwestowana wiele razy o tym pisałem i mówiłem, ale ważne że jest! Tak masz racje że można było wybudować 3 stacje to prawda. Można mieć wiele zastrzeżeń do tej inwestycji ale to "ich" kasa i tak to jest zrobione jak jest, nie mamy na to wpływu więc może warto już przestać o tym pisać i cieszyć się z uruchomienia nowej stacji. Nawet ze spotkań z ludźmi z PGNiG można wywnioskować że zdają sobie sprawę z błędu.

Co do przesuwania terminu otwarcia stacji problem był z planem budowy na którym zabrakło budynku dla obsługi, na budowę budynku zostanie ogłoszony do końca maja nowy przetarg a sam budynek ma zostać wybudowany do końca września.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

bartekk pisze:cieszyć się z uruchomienia nowej stacji.
Oczywiście wszyscy się cieszymy.
Po zatankowaniu wczoraj stwierdzam mniejszy spadek ciśnienia po ostygnięciu gazu, niż to miało miejsce na Kasprzaka. Widocznie tankowany gaz jest chłodniejszy, a to znaczy że więcej go wchodzi do zbiorników.

Stacja wizualnie stoi bez porównania wyżej, niż Kasprzaka. Teren jest pięknie urządzony i oświetlony.
Aż szkoda, że taka wspaniała reklama dla CNG i jednocześnie dla PGNiGu została głęboko schowana gdzieś na zapleczu.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Stacja tankuje z większym ciśnieniem niż "stara" stacja na pełnych butlach pokonam już raczej bez problemu magiczny dystans 400km w trasie, obecnie jeżdżę tylko po mieście ale już widzę różnice, wskaźnik znacznie wolniej przesuwa się w lewą stronę.

W czasie moich tankowań na stacji spotkałem 3 samochody NGV które miały problemy z zatankowaniem, w dwóch przypadkach pomogło przeczyszczenie zaworu tankowania w samochodzie, wiec drogi użytkowniku jeśli masz problem z zatankowaniem to sprawdź czy w swoim zaworze tankowania nie zebrał się żaden syf, proponuje go wstępnie przeczyścić np. wykałaczką, może to pomóc i zaoszczędzić trochę kasy i nerwów.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Niestety nie mam optymistycznych wieści ze stacji z ul.Prądzyńskiego.
Nastąpiła całkowita zmiana w strategii, w Warszawie za stacje odpowiadają oponenci którzy prawdopodobnie nie rozumieją co należy uczynić aby zrobić krok w kierunku rozwoju CNG, aby promować CNG, zapewnić więcej klientów, ułatwić pracę swoim pracownikom oraz przybliżyć nas wszystkich do standardów które panują w EU.

Od dnia 26 maja na stacji na każdym dystrybutorze pojawiła się następująca informacja:


Obrazek

Można powiedzieć że jest to szczęście w nieszczęściu, bo na Kasprzaka wisiała karta która informowała użytkowników że ze względu na (straszne) NIEBEZPIECZEŃSTWO tankuje tylko obsługa. Tutaj mamy wersje trochę bardziej cywilizowaną.
Największym paradoksem tego wszystkiego jest że organizacje promujące LPG cały czas walczą o możliwość samodzielnego tankowania na swoich stacjach, a tutaj jest chyba prowadzony lobbing aby wprowadzić przepisy które zabronią samodzielne tankowanie na stacjach CNG.

Kolejną ciekawostką jest temat kart CNG AUTO, tutaj to ktoś wymyślił rewelacje, karty zostały wydane prawie każdemu ale to nie są takie karty jak na pozostałych stacjach. Naszymi kartami nie można płacić bezgotówkowo. Przyjeżdżasz na stacje tankujesz i tak musisz iść zapłacić gotówką w kasie, wiec po co te karty zostały wydane? Ktoś może powiedzieć że na stacji przy Prądzyńskiego można podpisać umowę bezgotówkową, a i owszem można ale tylko wtedy kiedy kupujesz 1000m3 cng miesięcznie. O terminalu do płacenia kartą za paliwo nic nie wiadomo, a zamiast drugiej kasy fiskalnej która i tak prawie nie jest używana można było zamontować właśnie taki terminal, tylko po co, przecież lepsza jest gotówka na stacji, może uda się zatrudnić dodatkowo ochronę.
Andre
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 28, 2010 17:10
CNG car: V70
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Andre »

administrator pisze:
tigercng pisze: A tak na serio stacja będzie posiadać jeden duży plus - lepszą możliwość dojazdu. Już nie trzeba będzie kręcić się wzdłuż Kasprzaka. A co do stanu drogi to myślę, że po otwarciu drogi przyjdzie i czas na remont. Na razie jest tam niezbyt duży ruch, poruszają się pojazdy tylko do położonych tam magazynów i składów budowlanych. Stacja CNG tchnie więc w ten rejon nowe życie :)
Witam to mój pierwszy post na tym forum, alę odniosę się do tego cytatu, niestety lokalizacja tej stacji to porażka, przynajmniej w tym stanie otoczeniowo-komunikacyjnym. Przykład drogi dojazdowe fatalne (od kilkudziesięsiu lat z małymi zmianami) lokalizacja stacji przy centrum EXPO powinna rzeczywiście ożywić nawet najbardziej spokojnych jak przyjadą tu nabić gazem swoje auto w dzień czynnych targów :twisted: :) Jak się to uda w 30 minut to będzie sukces ;) Inną sprawą są warunki pracy dla obsługi i zacytuję Janusza Gajosa, który się kiedyś naśmiewał z naszego nowego aeroportu: "taki mały, że nawet dżapanizy nie potrafią takiego zrobić"
Zupełnie to nie licuje do rozmachu inwestycji na terenie PGNiG, ale to taki dualizm w umysłach decydentów tego monopolisty. Wstyd!!! Stara stacja przypominała standarty białoruski, nowa w kwestii warunków dla obsługi i klientów ma podobny standart.
Przy okazji ciekaw jestem kto odebrał taki obiekt w odniesieniu do standartów PIR. W tym centrym targowym może być kilka tysięcy osób, a stacja CNG jest bliziutko ...
Jeszcze jedno słyszałem, że stacja ma pracować 24h i jak widzę jednego pracownika na zmianie to już im współczuję, chyba komuś zabrakło wyobraźni :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 19:52 przez Andre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

Pomieszczenia dla obsługi to naprawdę istna kpina dwa baraki budowlane nawet nie połączone ze sobą tylko z osobnym przejściem, w jednym prowadzona jest obsługa klienta a nie ma tam nawet lady, szyby czy jakiegoś zabezpieczenia które oddzieli obsługę od klienta, a w drugim WC i pseudo pomieszczenie gospodarcze, czyli kibel ze stołówką. Te baraki nawet wizualnie nie pasują do tej stacji. Mówisz że będzie ciężko pracownikom jak stacja będzie czynna 24 to prawda może być ciężko, muszą niepotrzebnie śmigać do każdego samochodu aby go zatankować, muszą nadal przyjmować tylko gotówkę, a można to było wszystko zrobić zupełnie inaczej. Jednak widać że nawet ktoś w firmie działa na niekorzyść swoich pracowników. Warszawa to doskonały jak zepsuć temat CNG, jak beznadziejnie traktować swoich podwładnych, jak utrudniać starania osobą które liczą że w stolicy państwa UE można tankować samemu swój samochód. Może osoba która wydała decyzje odnośnie samodzielnego tankowania powinna się skontaktować z koordynatorami m.in. takich miast jak: Wałbrzych, Wrocław, Toruń, Tychy. Tak wiem obsługa ma obiecane że niedługo zostanie dla nich wybudowany nowy „pawilon” temat CNG to same obiecanki, obiecanki które bardzo długo przeciągają się w czasie.

Komuś zależało aby nie mogła być jedna osoba na zmianie tak jak to ma miejsce np.w Tychach gdzie stacje obsługuje 1 KOBIETA która ma do obsługiwania normalną stacje paliw oraz do stacji CNG ma od swojego pomieszczenia około 100m. A później Pan Dyrektor Dariusz Dzirba na różnego typu wydarzeniach „promujących” CNG oficjalnie informuje publiczność że się nie opłaca prowadzić stacji CNG, że są z tego tytułu duże koszty i straty. Temat ten był bardzo dokładnie poruszony na konferencji „PALIWO GAZOWE CNG w krakowie 8-9maja 2009 w AGH, gdzie dokładnie temat niepotrzebnych kosztów został dokładnie wytłumaczony.

A tak wygląda budynek obsługi na stacji w Warszawie
Obrazek
Ciekawe czy tam jest klima?
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 22:25 przez bartekk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”