Stacja CNG - Częstochowa

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
sigmaCNG
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 15, 2008 18:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sigmaCNG »

Super odpowiedz tiger:)
Wielkie dzieki:)
Pawel_V70
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:50
CNG car: Volvo V70 bifuel '02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pawel_V70 »

Witam wszystkich,
niestety nie udało mi się dojechać do W-wy na Forum Gazowe. Czy ktos z obecnych ma jakiekolwiek informacje nt możliwości powstania stacji CNG w Łodzi lub okolicy ? Czy taki temat gdzieś może zaistniał ?

Pozdrawiam
Paweł Łódź
Paweł, Łódź
Volvo V70 bifuel
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stacja w Łodzi

Post autor: bartekk »

Na mapie była zaznaczona stacja w Łodzi jako w planach wiec trzeba czekać na lepsze czasy:)

Pozdrawiam
Bartek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Dzisiaj znalazłem na forum gazety wyborczej taki wpis:
  • [dla zaintereowanych]
    Autobus testowy był tankowany poprzez dystrybutor gazu ziemnego w
    zajezdni Chocianowice. Niestety zajezdnia nie posiada licznika !!!
    gazu co uniemożliwia tankowanie pojazdów spoza MPK. Inna jest też
    końcówka dystrybutora.

    Zatem czekamy na uruchomienie stacji na Nowych Sadach - całodobowej
    i ogólnodostępnej !!!

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Źródło: forum.gazeta.pl
Jestem ciekaw, jak wyglądało wtedy tankowania autobusów na CNG. Czy był to dystrybutor tymczasowy, czy może coś po nim jeszcze zostało. Jakby się chciało komuś z Łodzi sprawdzić to będę wdzięczny, gdyż ciężko komuś z zewnątrz ocenić jak naprawdę mogła tam wyglądać sytuacja.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Dzisiaj założyłem wątek poświęcony brakowi stacji tankowania CNG w Łodzi na forum.gazeta.pl

Jest tam również załączona ankieta, w której możecie zabrać głos. Chyba nie muszę sugerować konkretnej odpowiedzi.

Wątek z ankietą znajdziecie tutaj.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Dzisiaj bartekk znalazł w internecie informację na temat stacji w Łodzi, która była zamontowana na okres testów autobusu Irisbus CNG w 2007 roku.

Informacja ze strony ngvautogas.com.pl

Obrazek

W dniach od 16 sierpnia do 1 wrzesnia 2007 na terenie Łodzi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne testowało autobus zasilany gazem ziemnym.
Spółka NGV AUTOGAS wypozyczyła na czas prób mobilną sprężarkę CNG, która umożliwiła przeprowadzenie testów Nasza Spółka ma w dyspozycji kilka mobilnych stacji CNG o różnej wydajności (od 4 do 90 m3/h),
które wypożycza na wypadek awarii stacji CNG lub na czas testów pojazdów gazowych.

Obrazek

Użytkownikami takich stacji były dotąd głównie Zakłady Gazownicze:
we Wrocławiu, w Rzeszowie, w Mielcu, w Krakowie, w Gdańsku.
Mobilna stacja CNG była również wykorzystywana przez ponad rok przez TRANSGÓR S.A. w Trzebini, który eksploatuje autobusy CNG.

Od połowy sierpnia mobilna stacja CNG AG50 (zdjęcie) została zainstalowana w PKS w Nowym Sączu gdzie eksploatowane są autobusy CNG obsługujące między innymi Uzdrowiska w Piwnicznej i w Krynicy

Źródło: ngvautogas.com.pl
Karol Wieczorek
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Czy faktycznie stacja CNG AG50 jest zamontowana obecnie w Nowym Sączu? Orientuje się ktoś czy można tam zatankować?
PEUGEOT 206 1,6 CNG
baker0
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 04, 2011 15:57
CNG car: fiat doblo, ducato
Lokalizacja: Łódź

stacja CNG w Łodzi

Post autor: baker0 »

Witam wszystkich użytkowników samochodów zasilanych gazem ziemny jak i zainteresowanych w przyszłości. myślę bardzo poważnie nad wybudowaniem stacji CNG w łodzi, mój post kieruje do wszystkich którzy tą informacją są zainteresowani, liczę na komentarze i deklarowaną ilość zapotrzebowania na gaz do swoich samochodów. informacja ta potrzebna mi jest w celu przybliżonego zorientowania się na temat ilości znajdujących się samochodów zasilanych CNG w łodzi lub osób zainteresowanych korzystanie z gazu ziemnego. proszę o podanie przybliżonego zapotrzebowania na gaz do swojego samochodu, pozwoli mi to na obliczenie potrzebnej wydajności stacji w łodzi i opłacalności przedsięwzięcia. Proszę o poważne potraktowanie tej informacji, na dzień dzisiejszy sam posiadam od roku 4 samochody zasilane gazem ziemnym a mieszkam w łodzi więc doskonale znam temat i korzyści z tego płynące. pozdrawiam wszystkich
ps. chętnie dowiem się wszystkiego o budowie stacji, wiedzy nigdy dość a każdy może wiedzieć coś ciekawego.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Widzę że nikt się nie odzywa, więc może ja zadam dwa pytania uzupełniające:
1. Czy dysponujesz istniejącą lub planowaną stacją paliw płynnych, położoną w pobliżu gazociągu wysokiego lub średniego ciśnienia, którą chcesz rozbudować o CNG? Chodzi mi o możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury i obsługi.
2. Czy jesteś wystarczająco dużym odbiorcą gazu ziemnego zużywanego na inne potrzeby (piekarnia, zakład produkcyjny, hotel) aby móc "utopić" nierównomierność sprzedaży CNG w ramach tego zużycia?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Post autor: BIGMARIO »

Może najlepiej spróbować postawić niedużą stację podpinając się pod już istniejącą instalacje gdzieś przy dobrej lokalizacji może Hotel, Zajazd czy istniejąca stacja /prywatna gdzie się można dogadać/ . Pozdrawiam i powodzenia w budowie stacji, a nawiasem je Też się chcę porwać na budowę. :cool: :cool: :cool:
MARIO72
Obrazek
ampersand
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 12, 2013 17:52
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Stacja CNG - Łódź (!walczymy o budowę stacji!)

Post autor: ampersand »

Chciałem wypowiedzieć się na temat CNG w MPK Łódź.
O wiele później niż powstał ten wątek pytałem o sprawę korzystania ze stacji CNG w zajezdni. W odpowiedzi otrzymałem informację, że takiej stacji nie ma i nigdy nie planowano korzystania z CNG w autobusach.

Jest to o tyle ciekawe, że 4 lata wcześniej była testowana mobilna stacja CNG w Łodzi.

Pewno wraz ze zmianą partii przewodzącej Łodzią zmieniła się obsada Zarządu.


Niestety sprawę CNG już pogrzebałem na swoim blogu:
http://5051.us/koniec-oplacalnosci-cng-prezent-od-rzadu

... ale jeśli w Łodzi ktoś jeździ samochodem na CNG - chętnie z tą osobą bym się by pogadać o łódzkim środowisku użytkowników pojazdów na CNG.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Stacja CNG Częstochowa

Post autor: administrator »

Jest szansa na powstanie stacji CNG w Częstochowie! Wszystko dzięki zakupu autobusów hybrydowych na gaz ziemny z programu GAZELA przez MPK w Częstochowie. Poniżej szczegóły

GAZELA CNG | Autobusy hybrydowe na CNG pojadą do Częstochowy i Gdyni!
2014.04.22, NFOŚiGW

Obrazek

Projekt GAZELA – niskoemisyjny transport dzięki autobusom hybrydowym na gaz ziemny – wreszcie z wynikami! Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w opublikowanym komunikacie, podał zaakceptowane wnioski oraz kandydatury rezerwowe. Autobusy hybrydowe na CNG pojadą do MPK Częstochowa oraz UM Gdynia. Pierwszy operator otrzyma finansowanie na zakup kilkudziesięciu autobusów CNG z silnikiem hybrydowym, zaś Urząd Miasta Gdynia otrzyma środki na zakup 10 autobusów hybrydowych CNG oraz szkolenie kierowców. Obserwatorzy rynku mają mieszane uczucia, co do alokacji środków, cieszy jednak przekazanie tak znacznych funduszy na zakup nowych autobusów CNG w Polsce.

Więcej informacji tutaj
Karol Wieczorek
tyczka
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 18:52

Re: Stacja CNG Częstochowa

Post autor: tyczka »

Jak ta stacja jest na terenie zajezdni, to będzie fajna lokalizacja dla krajowej jedynki.

Macie info, kiedy planują otwarcie? Bo jak ostatnio jechałem przez Częstochowe, to widziałem że gazowce już jeżdżą. Z ciekawości weszłem na strone empeku i znalazłem nawet zdjęcia stacji. Daje link, bo nie wiem jak tu wrzucić zdjencia.
https://www.facebook.com/mpkczestochowa ... =3&theater
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG Częstochowa

Post autor: tigercng »

MPK podaje najbliższy możliwy termin uruchomienia stacji publicznej na lipiec 2016.
Pcng
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:49

Re: Stacja CNG Częstochowa

Post autor: Pcng »

Z ostatnich informacji podobno stacja jest "na ukończeniu", papierologia itd. Możliwe że w listopadzie 2016 zostanie oddana do użytku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”