Stacja CNG - Zabrze

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sasiadt »

Witam.
Rozmawiałem ostatnio z osobą tankującą w Zabrzu. Nie mogę potwierdzić, bo tam nie tankowałem. Po przeglądzie UDT i podobno jakiś zmianach w instalacji występują problemy z tankowaniem. Podobno zdarza się, że przy niepustym baku nie można zatankować (ciśnienie na wężu jest zbyt niskie).
Panowie, jeśli to prawda pomóżcie może chłopakom z Zabrza. Doradźcie jak wyregulować i usprawnić tankowanie na tej stacji albo skierujcie do dobrego serwisu.
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Mi się wydaje, że najlepszy serwis to oni mają właśnie na miejscu.
PEUGEOT 206 1,6 CNG
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: administrator »

Dzisiaj otrzymałem informacje, że stacja w przeciągu najbliższych miesięcy zostanie przeniesiona ze względu na zmianę siedziby firmy GZOG. Obiekt pozostanie na tej samej ulicy w Zabrzu - z Pyskowickiej 25 na Pyskowicką 31.

W związku z tym stacja będzie wyłączona z użytku na okres ok. 2 tygodni. Dokładna data nie jest znana, ale poinformujemy o tym z wyprzedzeniem na łamach portalu.

Obecnie mogą występować trudności w tankowaniu ze względu na dotarcie obsługi stacji z Pyskowickiej 31 na Pyskowicką 25.
Karol Wieczorek
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: BIGMARIO »

I słusznie , bo jak ostatnio tam tankowałem to najpierw trzeba zadzwonić , poczekać jak obsługa przyjedzie by zatankować a później trzeba jechać do Biura by zapłacić a to trochę jest uciążliwe :( ps. Zapraszam na Stację do Sosnowca :)
MARIO72
Obrazek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: administrator »

Uwaga! Użytkownicy stacji CNG w Zabrzu!

W dniu dzisiejszym od godziny 15:00 stacja zostanie zamknięta do odwołania. Powodem wyłączenia jest przeniesienie stacji do nowej lokalizacji, która mieści się przy tej samej ulicy.

Dlatego zwracamy się o skorzystanie z tej stacji jeszcze dzisiaj, bo w kolejnych dniach tankowanie CNG będzie możliwe w sąsiednich obiektach (Pawłowice, Sosnowiec, Tychy).

Stacja zostanie prawdopodobnie przywrócona do użytkowania w poniedziałek, 26 sierpnia.
Karol Wieczorek
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: BIGMARIO »

Zapraszamy do Sosnowca (Y)
MARIO72
Obrazek
sapi
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:04
Lokalizacja: Gliwice/Zwoleń

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: sapi »

Wczoraj (tj. 28.08.2013) byłem zapytać kiedy uruchomią ponownie stację. Informacja przekazana przez ochroniarza, cytuje "Szefowa kazała mi mówić że stacja będzie otwarta za 2 tygodnie" czyli wygląda na to że będzie to w okolicach 9 września. Gzog był niestety zamknięty ale jak ostatnio pytałem w kasie podczas tankowania nikt nic tam nie wiedział na temat konkretnych terminów a stacje zamknęli następnego dnia po tankowaniu. Pełen profesjonalizm.....
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: administrator »

Stacja cały czas jest przenoszona, nie wiadomo kiedy znowu zostanie otwarta
Karol Wieczorek
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: BIGMARIO »

Z tego co rozmawiałem z Panami z GZOG to Stacja jest Przeniesiona ale Niema Zezwoleń na jej Otwarcie :evil: Chłopaki sowimi Cady, niekiedy Muszą jeździć na PB :twisted:
MARIO72
Obrazek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: administrator »

Właśnie rozmawiałem z obsługą stacji i podobno ma być znowu czynna na dniach. Także w styczniu powinniśmy doczekać się ponownego otwarcia przy ul. Pyskowickiej 31.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: administrator »

Z dzisiejszej rozmowy wynikło, że stacja stoi gotowa do uruchomienia, ale z przyczyn prawnych nie może być jeszcze uruchomiona.

Informacja o otwarciu stacji pojawi się na stronie GZOG Zabrze
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: administrator »

Wczoraj dowiedziałem się z nieoficjalnego źródła, że stacja już jest postawiona i działa. Tankuje samochody GZOGu, ale na razie nie ma stosownych pozwoleń do sprzedaży CNG na zewnątrz.

Podobno poprawiła się sytuacja z wydajnością stacji, bo postawili dużo większy magazyn i bez problemu można się szybko tankować.

Także teraz nam pozostaje czekać na jak najszybsze udostępnienie tankowania dla klientów zewnętrznych!
Karol Wieczorek
sapi
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:04
Lokalizacja: Gliwice/Zwoleń

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: sapi »

Ja natomiast z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się że gzog nie chce otworzyć stacji żeby tankować bez akcyzy. Nie wiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia ale podejrzewam że w obrębie firmy są w stanie to zrobić. Dodam że taka sytuacja to farsa chociażby z tego punktu widzenia że nie ma żadnych sensownych informacji o planowanym terminie ponownego otwarcia stacji i nie było od samego początku. Zawsze byłem zbywany gdy próbowałem o coś zapytać i wyglądało to tak że im to na rękę żeby nie otwierać tej stacji. Informacja ma być na stronie - tylko gdzie?? żadne link który kieruje do informacji o stacji nie działa... Może aktualności - zobaczymy.
Aktualnie tankuję w sosnowcu i chyba już tak zostanie....
Moja wypowiedź nie ma na celu oczerniania gzog'u. Jeżdżę sporo na rowerze w tamtych okolicach i często podjeżdżam zapytać co ze stacją. Chciałbym również podkreślić że informacja o umyślnym przeciąganiu otwarcia stacji jest nieoficjalna i należy ją traktować raczej jako plotkę.
sapi
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:04
Lokalizacja: Gliwice/Zwoleń

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: sapi »

Dziś uzyskałem informację że stacja czeka na odbiór. Planowany termin odbioru to miesiąc marzec bieżącego roku. Czy to będzie początek marca czy koniec nie udało mi się dowiedzieć. To jest informacja z GZOG. - zobaczymy ile w tym prawdy.
jaro1984
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 14, 2013 11:35
CNG car: opel zafira A 1,6 CNG
Lokalizacja: Zabrze

Re: Stacja CNG - Zabrze

Post autor: jaro1984 »

Witam czy ktoś ma pojęcie kiedy wreszcie otworzą tą stacje w tym Zabrzu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”