Stacje CNG w POI dla AutoMapy i nie tylko

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
Awatar użytkownika
rubik_70
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:31
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Stacje CNG w POI dla AutoMapy i nie tylko

Post autor: rubik_70 »

Witam wszystkich użytkowników i odwiedzających to Forum.Temat jaki chciałbym w tym poście poruszyć to Punkty POI dla nawigacji GPS z lokacjami stacji CNG na terenie RP i EU.


Być może ktoś posiada takowe punkty w swojej nawigacji i podzieli się nimi z użytkownikami forum ? Do tej pory każdy wyjazd w dalszą drogę w moim wykonaniu wiąże się z wpisywaniem lokacji stacji CNG z atlasu Fiata jaki udało mi się otrzymać od swojego Dyrektora który dostał go na Targach CNG we Włoszech (swoją drogą że w RP nikt na to jeszcze nie wpadł ?) Ponieważ jest to czasochłonne pomyślałem że wśród tak dużej liczby użytkowników forum być może znajdzie się osoba która posiada aktualne POI CNG do nawigacji w systemie AutoMapy 5.3 lub IGo8 .

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za rozbudowanie tematu .

>> administrator
Trwa zbieranie danych do utworzenia mapy dla nawigacji.
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 22:32 przez rubik_70, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
mateusz86
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:13

Post autor: mateusz86 »

Witam, w ostatnim czasie również zostałem posiadaczem gps, myślałem aby utworzyć taką listę. Tylko zastanawiam się, czy ma się ona opierać na adresach (jeżeli np. w starej mapie nie mamy oznaczeń numerycznych ulicy - zaprowadzi nas tylko na ulicę(?)) czy na danych geograficznych.

Jeżeli to drugie - wydaje mi się że jest to lepsza opcja - pasowałoby sporządzić listę danych geograficznych wszystkich stacji i stworzyć POI. Większość naszych nawigacji udostępnia nam możliwość podglądu szerokości i wysokości geograficznej punktu w którym się aktualnie znajdujemy.
;)
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

mateusz86 pisze:Witam, w ostatnim czasie również zostałem posiadaczem gps, myślałem aby utworzyć taką listę. Tylko zastanawiam się, czy ma się ona opierać na adresach (jeżeli np. w starej mapie nie mamy oznaczeń numerycznych ulicy - zaprowadzi nas tylko na ulicę(?)) czy na danych geograficznych.

Jeżeli to drugie - wydaje mi się że jest to lepsza opcja - pasowałoby sporządzić listę danych geograficznych wszystkich stacji i stworzyć POI. Większość naszych nawigacji udostępnia nam możliwość podglądu szerokości i wysokości geograficznej punktu w którym się aktualnie znajdujemy.
Dla większości stacji w Polsce wprowadziłem współrzędne geograficzne, znadują się one przy opisie każdej stacji na mapie stacji CNG w Polsce:
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl= ... 36dd2d&z=6
Np. dla Warszawy:
52.22799° 20.96438°
52°13`40.7`` 20°57`51.8``
486477m 634123m

Dla stacji CNG w Niemczech link do współrzędnych znaduje się na liście stacji CNG w Europie. Sporo danych ze współrzędnymi dla stacji w Europie znalazłem na naszym partnerskim forum:
http://www.erdgasfahrer-forum.de/viewforum.php?f=14
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 21:41 przez administrator, łącznie zmieniany 2 razy.
Karol Wieczorek
vipermat
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 05, 2008 21:02
CNG car: Multipla Bipower
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vipermat »

Ja mam stworzony plik do automapy.
Za kilka dni wróce nową aktualną wersję .

Pozdrawiam
Mateusz
tok.rzegorz74
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 20, 2009 22:18
CNG car: Volvo S60 Bi-Fuel
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tok.rzegorz74 »

tez mnie interesuje taka mapa do nawigacji bo jade do francji na narty przez niemcy i szwajcarie bo narazie to sam opracowałem trase ale jesli jest mapa która poprowadzi przez stacje cng to super :o
volvo s60 bi-fuel
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

tok.rzegorz74 pisze:tez mnie interesuje taka mapa do nawigacji bo jade do francji na narty przez niemcy i szwajcarie bo narazie to sam opracowałem trase ale jesli jest mapa która poprowadzi przez stacje cng to super :o
http://www.erdgasfahrer-forum.de/viewfo ... 624d5fff2a

Tutaj znajdziesz trochę POI z Europy Zachodniej (nasze partnerskie forum z Niemiec). Postaramy się jako administracja forum najszybciej jak to możliwe zrobić listę stacji POI w Polsce oraz krajów UE, które najczęściej odwiedzamy samochodami :)

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 09:55 ]
W związku z tym, że mam przerwę świąteczną postanowiłem trochę posiedzieć nad mapą stacji CNG w Polsce. W efekcie przerobiłem naszą mapę, tak by była bardziej funkcjonalna i zawierała tylko niezbędne informacje -> tutaj link do mapy

Zebrałem wszystkie współrzędne zaznaczonych i działających stacji. Teraz pojawia się pytanie - jak zrobić pliki do wgrania na nawigację? Ja proponuję stworzyć bazę danych z plikami do wgrania na nawigacje różnych marek. Znalazłem taką przykładową bazę danych stacji CNG w Hiszpanii.

Obawiam się, że w tym celu będziemy musieli poprosić osoby, które mają wgraną dobrą mapę Polski, do wpisania wszystkich zaznaczonych punktów wg naszej mapy stacji CNG z systemu w google. Wszystkie współrzędne wyznaczałem na podstawie systemu targeo. Czytałem, że często mogą one się nie zgadzać ze stanem faktycznym.

Kto podejmie się stworzenia plików źródłowych w formatach .ov2 , .csv , .asc , .gpx ? Czekam na Waszą pomoc, opinie i sugestie :) Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem już niedługo uda się nam stworzyć kompletną bazę danych map na różne nawigacje :)
Ostatnio zmieniony ndz lut 22, 2009 22:04 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
ekobi
Posty: 62
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:44
CNG car: Opel Zafira A 1,6 CNG 2005
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ekobi »

Postanowiłem zrobić porządki na portalu poiplaza.com w kategorii CNG Polska. Jeśli ktoś nie kojarzy, to wyjaśniam, że portal umożliwia edycję informacji o punktach POI (Point of Interest) oraz ściąganie zapisanych tam danych w postaci plików - w najpopularniejszych formatach odczytywanych przez oprogramowanie nawigacyjne.

Kategoria CNG PL była dotychczas zaniedbana. Została kiedyś uzupełniona przez użytkownika z Niemiec, ale dane były niekompletne we wszystkie możliwe strony. Listę stacji 'wyrównałem' według strony mapa.cng.auto.pl (na poiplaza wstawiłem wszystkie stacje, także te obecnie nieczynne). Wprowadziłem aktualne numery telefonów, poprawne adresy i oczywiście aktualne współrzędne. Te ostatnie ustalałem według priorytetów:
1) współrzędne odnotowane przeze mnie oraz przez innych użytkowników tego portalu wpisane w wątku http://cng.auto.pl/forum/prosba-wykaz-w ... ight=#3531
2) współrzędne odczytane z mapy na mapa.cng.auto.pl.

Sprawdzałem, że wszystko działa poprawnie dla plików kml na oprogramowaniu iGo8 (8.3.4.117940). Pliki kml można zapisać w formacie odczytywanym przez AutoMapę za pomocą programu POIConverter: http://sites.google.com/site/poiconverter/. Efekt sprawdziłem na wersji 6.5 AutoMapy - wszystko działa za wyjątkiem numerów telefonów, które nie zostały przeniesione (odpuściłem sobie). Poza zmianą formatu pliku POIConverter umożliwia łączenie kilku plików (np. kml) w jeden oraz kategoryzowanie POI według własnych upodobań.

Gdybyście zauważyli jakieś nieprawidłowości to proszę o kontakt, lub wprowadzenie poprawek we własnym zakresie, by wszystko grało od początku do końca. :cool:
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 12:31 przez ekobi, łącznie zmieniany 2 razy.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Dziękujemy za pomoc w opracowaniu danych :)

Obiecujemy, że w najbliższym czasie postaramy się lepiej rozpropagować dotychczas stworzone bazy danych.
Karol Wieczorek
cmann
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 24, 2010 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cmann »

Witam,

Przeglądając wasze forum w celu uzyskania więcej informacji na temat CNG zauważyłem że poszukujecie CNG do nawigacji. Dobrą stronką z takimi punktami jest ta:

Punkty POI

Co najważniejsze, jest darmowa.
Pablo
Posty: 33
Rejestracja: śr lip 04, 2012 11:42
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Pablo »

Program POIbase
Punkty POI dla stacji erdgas bezpłatne
(aktualnie zawiera 912 stacje w Niemczech, 91 w Szwajcarii i 45 w Austrii)

http://www.poibase.com/en/download/index.php
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2012 19:10 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”