Stacja CNG - Gdynia, ul. Hutnicza (ZLIKWIDOWANA)

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
misiuq
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 14, 2012 12:39
CNG car: Opel Zafira B CNG 2006 r.
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: misiuq »

Szlag człowieka trafia jak słyszy takie bzdury! Co to za idiotyczny pomysł przenieść stację na Kacze Buki?! Zamiast budować stacje CNG na przeciwległych krańcach miasta to wszystkie stacje stawiamy w jednym miejscu. Tankowanie na ul. Chwaszczyńskiej to dla większości ludzi z Gdyni wyprawa. Mieszkam w Rumii i obecnie tankowanie CNG dla mnie to ogromne utrudnienie, gdyż mogę tankować jedynie w weekendy. Stacja jest czynna w godz. 08.00 - 16.00 czyli w godzinach mojej pracy. Jestem bardzo cierpliwym człowiekiem, ale jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie znowu się przesiąść z auta zasilanego CNG do kopciucha zasilanego ON.

Po 23 lipca będę miał trochę mniej zajęć i coś będę musiał pomyśleć, zainteresować tym tematem media bo to jest paranoja !!!
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawel1812 »

Prawdopodobnie nie chodzi tutaj o szkolenie ponieważ przyjazd serwisu GZOG i obsługa stacji kosztuje więcej niż szkolenie całego personelu ale szukanie pretekstu do przeniesienia stacji. Na Kaczych Bukach dwa kompresory ułatwiłyby tankowanie, szczególnie w planowanym systemie wolnego tankowania. POOG szuka sposobu, aby przenieść tam kompresor, gdzie zarabiałby więcej oraz zachęcał PKM do inwestycji w tabor CNG.
Trzeba zrozumieć też ich punkt widzenia - byłem i osobiście rozmawiałem z rzecznikiem prasowym oraz dyrektorem.
Nam, kierowcom, w większości najbardziej przeszkadza nie lokalizacja a godziny otwarcia stacji na Kaczych Bukach.
Oczywiście o tym oficjalnym stanowisku PGNiG będę informował media aby Gazownia jeszcze raz przemyślała swoją decyzję, jeśli my nic nie zrobimy, stacja zostanie na pewno przeniesiona.
Na ul. Hutniczej obiektywnie patrząc potrzebny jest mały kompresor około 60m3 taki jak stoi np. w Poznaniu i jeden dystrybutor NGV1. Obecnie to co jest pracowało na 1/8 gwizdka a tak być na dłuższą metę być nie mogło - większy kompresor to większe koszty utrzymania a klientów było mimo wszystko stosunkowo mało.
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2012 00:22 przez pawel1812, łącznie zmieniany 1 raz.
AdamBialas
Posty: 175
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 08:26
CNG car: Fiat Multipla BiPower 1,6
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: AdamBialas »

Zaznaczam ,że próbowałem walczyć o stację w Olsztynie i powiem wam jedno , ta banda kolesi ukrywająca się pod rożnymi nazwami , czasem robiąca sobie na złość a czasem robiąca coś tylko we własnym interesie , zna tylko jeden punkt widzenia ... niestety własny. Jeśli decyzje już zapadły i leżą w "ich" interesie to są gotowi mówić że "białe jest czarne a czarne jest białe " byle tylko zrealizować własny plan. Żadna dyskusja wprost czy też przez media nic nie da , to nie ten poziom inteligencji by prowadzić dialog , w sprawie Olsztyna jego modernizacji i ewentualnej zmiany godzin dostępności prowadziłem 3 miesięczny monolog zgodnie z zasadą "mów do słupa , słup jak d...a" , jedyne co wam pozostaje to metodą ekologów , przykuć się łańcuchami do dystrybutora , otoczyć autami kompresor i magazyn , wezwać media i ogłosić głodówkę , no może jeszcze poproście o pomoc biskupa który święcił kompresory w czasie otwarcia , przekonując go że władzami tych spółek zawładnął szatan , bo "kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera" , może uzna że czas ratować te zbłąkane dusze .

Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2012 12:19 przez AdamBialas, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Gdynia, ul. Hutnicza (ZLIKWIDOWANA)

Post autor: pawel1812 »

Z ul. Hutniczej zdemontowano kompresor oraz dystrybutory. Ciekawe, gdzie został on przeniesiony, bo na pewno nie na Kacze Buki.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Stacja CNG - Gdynia, ul. Hutnicza (ZLIKWIDOWANA)

Post autor: administrator »

Mamy nieoficjalne informacje, że ten dystrybutor i kompresor zostanie zamontowany na zajezdni PKM Gdynia na Kaczych Bukach w przyszłym roku.

Być może skończyła się jakaś umowa i musieli w trybie pilnym zabrać ze stacji Shella stojącą tam infrastrukturę.
Karol Wieczorek
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG - Gdynia, ul. Hutnicza (ZLIKWIDOWANA)

Post autor: tigercng »

pawel1812 pisze:na pewno nie na Kacze Buki.
Na pewno stacja stoi na Kaczych Bukach, bo ją tam niedawno widziałem. Jest starannie owinięta folią, w ustronnym miejscu parkingu, zasłonięta autobusami. Oczywiście to nie jest jej docelowe miejsce ;)
BTW, Paweł, dlaczego nie odpowiadasz na moje maile?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”