Stacja CNG - Sosnowiec

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: sasiadt »

Chyba coś się ruszyło. Stacja ma być postawiona za portiernią po prawej stronie. Jak widziałem ostatnio to miejsce zostało "zaorane" więc chyba zaczynają prace.
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: BIGMARIO »

Mas rację. Jak zaczną ruszyć pracę Wyburzeniowe Schronu i go się pozbędą to reszta pójdzie jak z górki :lol:
MARIO72
Obrazek
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: sasiadt »

Taka informacja.
Oprócz kilku śmieciarek z Alby tankują również dwa autobusy Meteor. Robi się ciasno.
Czas tankowania autobusu to ok. 2h.
Najgorzej jest jak przyjedzie pod rząd kilka, np. ostatnio w piątek podobno przyjechał Meteor o 19:00 a później dwie Alby.
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: BIGMARIO »

To tylko przejściowe trudności. Bo Autobusy będą głównie się tankować w nocy po 22.00 więc już wciągu dnia nie będą nam przeszkadzać :lol:
MARIO72
Obrazek
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: BIGMARIO »

Szkoda ze nikt nie napisał że od poniedziałku CNG ZDROLŹAŁA AŻ O 15 GR !!! :evil:
Kto wymyśli tę cena ?! To jakiś Absurd! Nawet PGNiGe sukcesywnie obniża cenę gazu a tu z najtańszej Stacji zrobili się NAJDROŻSZĄ :twisted:
MARIO72
Obrazek
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: BIGMARIO »

Jak wam się tankuje na nowych Stanowiskach ?!
MARIO72
Obrazek
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: smolec »

Witam
Jak dla mnie jest spoko, można tankować 24h i płatność kartą też dobra opcja. Nie trzeba chodzić to ochrony i się zapisywać tylko wystarczy machnąć ręką, że jedzie sie tankować.
Także jak dla mnie jest dużo lepiej jak było

Pozdrawiam
Pcng
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:49

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: Pcng »

Potwierdzam, nowe stanowiska w Sosnowcu działają wyśmienicie! Największy plus to dostępność 24h na dobę. No i nie trzeba już się meldować na portierni u ochrony. Pozdrawiam!
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: tigercng »

Czy dostępność 24h oznacza, że można zatankować w soboty i niedziele?
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: smolec »

Tak w sobote, niedziele i święta
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: Bieganek »

Tankowałem w sobotę po południu, samoobsługa jak na stacjach w Czechach, ciśnienie dobre, cena jak w monopolu. Stanowiska pod dachem, co miłe i rzadkie. Dla mnie świetna stacja w drodze z Podbeskidzia do Poznania, bo czynna 24h, a nie jak Tychy czy Pawłowice - losowo.
sapii
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stacja CNG - Sosnowiec

Post autor: sapii »

Mam pytanie do osób które często tankują w Sosnowcu. Mam takie dziwne wrażenie że liczniki w dystrybutorach zawyżają ilość zatankowanego gazu. Tankuje w Sosnowcu od 3 lat wcześniej głownie Zabrze. Bywam też dość często na stacji w Radomiu, Tarnowie oraz we Wrocławiu. Tankowałem też w Trzebinia i Pawłowicach. Po otwarciu nowej stacji w Sosnowcu na liczniku zaczęły się pojawiać ilości paliwa jakich nie uzyskałem nigdzie indziej nawet przy 20-sto spotkaniowym mrozie. Dodam że nie zauważyłem żebym był w stanie pokonać większy dystans a z tego ile pokazuje licznik wynika że powinienem przejechać przynajmniej o 50 km więcej. Ilości jakie wchodzą do mojego zbiornika na pozostałych stacjach nie uległy zmianie. Ciśnienie teoretycznie na wszystkich stacjach podobne.
Na koniec dodam że przy -20 byłem w stanie maksymalnie zatankować około 17 metrów. Przy temperaturze około 20 stopni było to zawsze około 15 metrów bez względu na stację. Ostanio w Sosnowcu przy około 20 stopniach na liczniku pojawiło się 19 metrów.
Meczy mnie to już od jakiegoś czasu i chciałem zapytać czy ktoś ma podobne wrażenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”