Stacja CNG - Wałbrzych

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
MateuszC
Posty: 52
Rejestracja: pt sty 20, 2012 15:46
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stacja CNG - Wałbrzych

Post autor: MateuszC »

Witam,

w godzinach 16 - 20 (codziennie) nie ma możliwości tankowania za gotówkę. Jest to związane z tym, że nie ma dyspozytora w tych godzinach. Posiadacze karty "CNG Auto" zatankują bez problemu.
damajek
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 25, 2012 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Stacja CNG - Wałbrzych

Post autor: damajek »

Raz podjeżdżam gdzieś o 19:30 i czekam do 20:00 zgodnie z karteczką. Odczekałem swoje - między czasie podjechałem do sklepu bo dziecko chciało pić. Wracam a Pan, który chyba liczy autobusy mówi, że dalej nie zatankuje bo dyspozytor musi zastąpić kierowcę, który nie przyszedł do pracy a z linii zjedzie o 21:45.
To pokazuje jak dobrze mieć autko na taki eko-napęd.
I oczywiście każdy wyjazd zaplanowany nie tak jak rozmieszczone zabytki ale tak jak rozmieszczone stacje CNG.
Ech.
kgrzanka
Posty: 82
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:12
CNG car: Zafira A
Lokalizacja: Lublin

Re: Stacja CNG - Wałbrzych

Post autor: kgrzanka »

I dlatego już nigdy CNG.
Jeszcze z pół roku się przemęczę zanim zmienię auto, ale wszystko zmierza w tym kierunku.
Jak widać na powyższym przykładzie CNG jest dla ludzi czasowych, dla których nie liczy się czas, dla których ważniejsze jest oszczędzenie 5zl i niż stracenie kilku godzin. Jazda około 70km/h aby tylko jak najtaniej, no ale koszt paliwa nie jest jednym kosztem.

Jeżdżąc około 10 lat na CNG moje wnioski są następujące;
- naprawa jest droższa (przy częściach i diaganostyce tracimy masę czasu i pieniędzy)
- koszt przeglądu zbiorników kosmiczny
- podróżowanie męczące (szukanie stacji, dłuższa trasa, oszczędności są zjadane przez dodatkowe km, nie licząc czasu)

Korzyści - zastanawiam się i nie znajduje. Wiele aut jeździ taniej przy obecnych cenach paliw.

Wywalcie z głowy problem martwienia się o paliwo (szkoda na to życia i zobaczycie ile przy okazji czasu zyskacie)
Odejmiemy droższe naprawy, przeglądy.

W portfelu na pewno nie będzie mniej pieniędzy a ponadto na pewno będzie mniej problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”