MAPA STACJI CNG W POLSCE

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

MAPA STACJI CNG W POLSCE

Post autor: administrator »

==>Mapa stacji CNG w Polsce na mapa.cng.auto.pl<==

Witam,
w internecie znalazłem kilka map stacji CNG na terenie Polski, ale postanowiłem zrobić NASZĄ :) Powstała na podstawie NASZEJ listy. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i będziemy ją dalej tworzyć:
http://mapa.cng.auto.pl

Kto korzysta z naszej mapy
w języku polskim
- autoflesz.pl;
- ecomoto.pl;
- elpigaz.com

w języku angielskim - http://maps.cng.auto.pl
- International Partner Forums;
- cng.cz
- cngautobazar.cz;
- gibgas.de;
- cng-stations.bplaced.net;
- gas24.de.

Inne mapy, dla porównania:
http://www.miplo.pl/index.php?pg=1&c=62#showmap (zawiera poważne błędy)
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl= ... 8a1c441432 (mapa zawiera błędy)
http://www.pgnig.pl/dlaauta/218/stacje/ (jedna z lepszych, ale nie są zaznaczone wszystkie stacje)
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 14:48 przez administrator, łącznie zmieniany 5 razy.
Karol Wieczorek
rally
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 08, 2008 17:07
Lokalizacja: Lublin

stacje cng i cennik

Post autor: rally »

może udało by się uzupełnić dane o stacjach również cennikiem.
Ja mogę podać dane ze stacji Lublin/Świdnik. Do końca kwietnia była cena 1,75 a od wczoraj już jest 2,10! a miało być tak fajnie

pozdrawiam
Piotr
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: stacje cng i cennik

Post autor: administrator »

rally pisze:może udało by się uzupełnić dane o stacjach również cennikiem.
Ja mogę podać dane ze stacji Lublin/Świdnik. Do końca kwietnia była cena 1,75 a od wczoraj już jest 2,10! a miało być tak fajnie

pozdrawiam
Piotr
Witam,
była taka możliwość już rozważana. Niestety w związku z praktycznie żadną konkurencyjnością cena CNG praktycznie na wszystkich stacjach w Polsce wynosi 2,10. W Gdyni przez krótki czas była niższa, ale już wróciła do normy, bo nie naliczyli VATu i CNG kosztowało 1,72.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Witam,
w dniu dzisiejszym zostało wprowadzone pewne udogodnienie polegające na zamieszczeniu na mapie, w opisie kilku stacji linku do galerii danej stacji w postaci miniaturki, np. Radom, Bydgoszcz. Mam nadzieję, że podobają Wam się te zmiany. Wkrótce postaram się dodać jak najwięcej takich miniaturek w opisach stacji :)
Karol Wieczorek
mak
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAPA STACJI CNG W POLSCE

Post autor: mak »

administrator pisze:Witam,
w internecie znalazłem kilka map stacji CNG na terenie Polski, ale postanowiłem zrobić NASZĄ :) Powstała na podstawie NASZEJ listy. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i będziemy ją dalej tworzyć:
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl= ... 1a2b36dd2d
Nazwy podmiotów dysponujących/właścicieli stacji CNG (zwyczajowo nazywanych 'gazownia') w całej Polsce już dawno się zmieniły. Warto by je zaktualizować.
Poza tym z racji wykonywanego zawodu, mogę rzetelnie poinformować, że stacja w Zgorzelcu nie jest dostępna dla klientów 'z ulicy'. I z publicznych prezentacji należałoby ją usunąć.
Na gazie, mak
klemens
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 12, 2008 18:18
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: klemens »

Stacja CNG w Zgorzelcu ma swoje ograniczenia, tzn działa od poniedziałku do piątku w godz.7.00 do 14.30, ale nie prawdą jest to, że klienci z ulicy nie mogą zatankować. Na bramce zdarzają się mało zorientowani ochroniarze, ale trzeba twardo postawić na swoim i domagać się tankowania. Rok temu były problemy, gdy osoba obsługująca poszła na urlop, ale już teraz mają zastępców.
Podaje nr telefonów z których korzystam: 075 7722364, 075 7722347, 0757722541
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2009 12:16 przez klemens, łącznie zmieniany 2 razy.
Opel Zafira 1.6 CNG Njoy 2005
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: MAPA STACJI CNG W POLSCE

Post autor: administrator »

mak pisze:
administrator pisze:Witam,
w internecie znalazłem kilka map stacji CNG na terenie Polski, ale postanowiłem zrobić NASZĄ :) Powstała na podstawie NASZEJ listy. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i będziemy ją dalej tworzyć:
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl= ... 1a2b36dd2d
Nazwy podmiotów dysponujących/właścicieli stacji CNG (zwyczajowo nazywanych 'gazownia') w całej Polsce już dawno się zmieniły. Warto by je zaktualizować.
Poza tym z racji wykonywanego zawodu, mogę rzetelnie poinformować, że stacja w Zgorzelcu nie jest dostępna dla klientów 'z ulicy'. I z publicznych prezentacji należałoby ją usunąć.
Na gazie, mak
Dziękujemy za wypowiedź i pomoc przy tworzeniu wykazu oraz mapy stacji CNG w Polsce. W najbliższym czasie zweryfikujemy nazwy podmiotów, do których przynależą stacje CNG.

A co do stacji CNG w Zgorzelcu opieramy się na opinii użytkowników. klemens korzysta z tej stacji i jest indywidualnym klientem, który ma do niej dostęp. Nie widzę potrzeby, żeby stację usuwać z naszego wykazu czy mapy, skoro jest realna możliwość zatankowania tam swojego pojazdu przez wszystkich zainteresowanych po wcześniejszym kontakcie, co zostało wszędzie przez nas wyraźnie napisane w przypadku Zgorzelca.
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2009 14:29 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Witam!
mak pisze:Nazwy podmiotów dysponujących/właścicieli stacji CNG (zwyczajowo nazywanych 'gazownia') w całej Polsce już dawno się zmieniły. Warto by je zaktualizować.
Masz oczywiście rację, że nazwy nie są oficjalne, jednak zmieniają się one tak często, że nie nadążałem z aktualizacją. Starsi forumowicze pamiętają, że kiedyś były to "Zakłady Gazownicze", a ile razy od tego czasu były zmieniane, to już z pamięci nie podam.
Obecnie należałoby napisać na przykładzie Warszawy:
PGNIG S.A. Mazowiecki Oddział Obrotu
Gazem w Warszawie
Gazownia Warszawska
Stacja CNG Warszawa

Lista stacji CNG z takimi nazwami była by trzy razy dłuższa, a mi nie chodzi o marnowanie papieru w imię formalizmu.
Kierowca będący w obcym mieście i tak zapyta się o drogę do "Gazowni we Wrocławiu", a nie o drogę do "PGNIG S.A. Dolnośląski ...".
Sądzę, że skrócone nazwy na liście stacji są po prostu wygodniejsze, i do przyjęcia.
mak pisze:Poza tym z racji wykonywanego zawodu, mogę rzetelnie poinformować, że stacja w Zgorzelcu nie jest dostępna dla klientów 'z ulicy'. I z publicznych prezentacji należałoby ją usunąć.
Na gazie, mak
Bardzo się cieszę z obecności na forum CNG osób zawodowio związanych z branżą. Podzielam jednak zdanie kolegów co do obecności Zgorzelca na liście. Zdaję sobie sprawę, że ten punkt może nie jest szczególnym powodem do dumy DOOG :wink: ale dopóki daje się tam zatankować, a obsługa nie odsyła Klientów na drzewo, niech sobie będzie na naszej liście.
Zresztą mam dobry kontakt z Panem RM, znanym zapewne Tobie także, więc jeśli by życzył sobie usunięcia Zgorzelca z naszej listy, napewno by mnie o tym poinformował.

Pozdrawiam serdecznie
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Teraz całodobowe stacje specjalnie wyróżnione

Post autor: administrator »

Witam!

Niedawno wprowadziliśmy modyfikację naszej mapy polegającą na specjalnym wyróżnieniu stacji CNG otwartych całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Teraz odnajdziecie je oznaczone kolorem zielonym. Mamy nadzieję, że tego typu modyfikacja znacznie ułatwi planowanie przez Was podróży po Polsce.

Link do mapy http://mapa.cng.auto.pl
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 12:28 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
Ales
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 26, 2010 10:22
CNG car: Opel combo tour 1,6 CNG
Lokalizacja: Ostrava

Re: Teraz całodobowe stacje specjalnie wyróżnione

Post autor: Ales »

Witam. Chciałem zapytać, czy ktoś ma informacje na temat stacji CNG w Cieszynie?Dziękuję A. Krawczyk



administrator pisze:Witam!
niedawno wprowadziliśmy modyfikację naszej mapy polegającą na specjalnym wyróżnieniu stacji CNG otwartych całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Teraz odnajdziecie je oznaczone kolorem zielonym. Mamy nadzieję, że tego typu modyfikacja znacznie ułatwi planowanie przez Was podróży po Polsce.

Link do mapy http://mapa.cng.auto.pl
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Niestety nie posiadamy żadnych informacji na temat potencjalnej budowy stacji CNG w Cieszynie.

W najbliższym czasie postaramy się zorientować, co dzieje się ze zdemontowaną stacją CNG w Pawłowicach Śląskich, gdyż jest to dogodny punkt do tankowania pojazdów.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Moi drodzy!

Miło mi poinformować, że nasza mapa stacji CNG w Polsce przekroczyła dzisiaj magiczną ilość 250.000 wyświetleń (słownie - ćwierć miliona). Dzięki Waszym informacjom dostarczamy dzisiaj najlepszej jakości źródło o stacjach CNG w Polsce!

Nie liczę tutaj wyświetleń mapy anglojęzycznej, która została wyświetlona ponad 20.000 razy!

Jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem nasza mapa wzbogaci się o dwie nowe stacje. Na razie nie mogę zdradzać Wam więcej szczegółów, ale prawdopodobieństwo realizacji nowych inwestycji jest spore ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Karol
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Uwaga użytkownicy mapy!

Dzisiaj okazało się, że w przeglądarce internetowej Internet Explorer mapa nie wyświetla się poprawnie.

Do czasu usunięcia usterki zaleca się korzystanie z mapy na przeglądarkach Firefox lub Chrome.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Ostatnimi czasy Mapy Google nie do końca nadążają z aktualizacją sieci dróg - wiele nowych inwestycji zostało oddane do użytku.

W związku z tym przed wyruszeniem w podróż polecamy zajrzeć również na mapę systemu Tarego - mapa.targeo.pl. Czasami może wydatnie pomóc nam w lepszym zaplanowaniu podróży.
Karol Wieczorek
palladinus
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 13, 2014 10:28
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG

Re: MAPA STACJI CNG W POLSCE

Post autor: palladinus »

Czy ktoś jeszcze ma problemy z widocznością stacji na stronie http://cng.auto.pl/stacje-cng-w-polsce/?

A może jest dostępna jakaś inna mapa, o której nie wiem?
Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”