Stacja CNG - Poznań

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
R1
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 12, 2010 17:52
CNG car: VW Caddy 2.0 Eco-Fuel
Lokalizacja: Środa Wlkp.

przepraszamy awaria

Post autor: R1 »

w sobote taka karteczke na bramie zobaczylem.
kiedy awaria bedzie usunieta?
dlaczego nie ma w tej firmie osoby odpowiedzialnej za informowanie klientow o awarii przez listy mailingowe lub wlasnie wpisy na forum!??
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

ciekawe, w piątek przed 19 dzwoniłem na stacje i dowiadywałem się jaka jest sytuacja, pan powiedział że już prawie kończą sprawdzanie i że o 19 ruszają, widocznie coś mogło im nie wyjść i nie udało się ruszyć, faktycznie szkoda że nikt nas nie poinformował z obsługi że sobota nie można się zatankować.
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

sytuacja jest jaka jest

Post autor: kefasps »

w sobotę nikt nie odbierał telefonu więc podjechałem a tam info że awaria. więc trzeba Pb tankować co boli lecz jest to okazja po wielu miesiącach jazdy na gazie wreszcie rozruszać układ benzynowy

z tego co ja rozmawiałem to sprawa się ciągnie gdyż cały magazyn zabiorników jest demontowany i każda butla jest poddawana próbie ciśnienie na 400 atmosfer w Pobiedziskach i przy okazji Bauer robi konserwacje. więc jest tu współpraca dwóch firm na rzecz trzeciej; a ludzi chcą na weekend do rodziny i uznali że skończą w poniedziałek.

mam nadzieję że faktycznie w poniedziałek będzie można już podjechać bo Alsi w Zakrzewie mnie ostatnio na drzewo wysłało bo rzekomo ich kompresory już pompują 20/24h i nie chcą drobnicy tankować - jak już to pojazdy komunalne; więc w trase musiałem na Pb jechać i wreszcie po 2,5 roku dowiedziałem się ile pali na trasie Zafira [7,14L/ 100km]

pozdrawiam
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

wreszcie

Post autor: kefasps »

dziś od 18tej można tankować w Poznaniu

moja Zafira doświadczyła tej radości osobiście:-)
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
R1
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 12, 2010 17:52
CNG car: VW Caddy 2.0 Eco-Fuel
Lokalizacja: Środa Wlkp.

sobota

Post autor: R1 »

Kolejna pozytywna zmiana!
W soboty ma być od czerwca do 16:00!!!

Nowe kierownictwo się stara :)

Podobno pełne 24h jest w niedalekiej przyszłości możliwe.
Ostatnio zmieniony śr cze 01, 2011 08:09 przez R1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

umowa

Post autor: kefasps »

mam informację, że Gazownia chce mieć umowy na bezgotówkowe tankowanie tylko dla kierowców/ firm które zuzywają minimum 250kg CNG/ miesiąc

czyli co? kolejne udogodnienie-zachęta do CNG i to przed planowaną rozbudowa stacji....[/fade]
Ostatnio zmieniony wt paź 25, 2011 15:59 przez kefasps, łącznie zmieniany 1 raz.
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

A Poznań to bardzo ciekawa stacja, stacją która ma idealne położenie w stosunku do autostrady, przy centrum handlowym. Opiekunami stacji są bardzo kompetentni koordynatorzy z ramienia PGNiG, piszę w liczbie mnogiej bo w okresie kiedy korzystam z ich stacji poznałem ich dwóch Piotr oraz Krzysztof. Ale niestety podejście Dyrektora Gazowni Poznańskiej w stosunku do CNG woła o pomstę, miałem przyjemność współpracować z nimi i byłem załamany , szczegółów nie będę opisywał bo ktoś po złości może nam użytkownikom CNG jeszcze bardziej zaszkodzić:) Ale pamiętajcie stanowiska się zmieniają, nowe partie wchodzą do rządu, ludzie odchodzą na emeryturę, może tak samo jak w Zgorzelcu Dyrektor za 2 lata odejdzie na zasłużoną emeryturę i będzie zielone światło dla CNG.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

bartekk pisze:w Zgorzelcu Dyrektor za 2 lata odejdzie na zasłużoną emeryturę i będzie zielone światło dla CNG.
Niezły tekst, uśmiałem się :lol:
Czy ktoś wie, kiedy Dyrektor Gazowni Poznańskiej odchodzi na "bardzo zasłużoną" emeryturę?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

POZNAŃ | Stacja CNG teraz z profesjonalnym oznakowaniem!
2011.10.27

Obrazek

Wielkopolski Oddział Obrotu Gazem w tym tygodniu za zgodą Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu zawiesił 3 znaki drogowe D-23a informujące o dojeździe do stacji CNG przy ul Głogowskiej. Jest to pierwsze tego typu oznkowanie w Polsce z wykorzystaniem znaku D-23a, którym oznaczane są stacje wyłącznie z paliwem gazowym do zasilania pojazdów. Cieszymy się z tego rozwiązania i mamy nadzieję, że już niedługo pozostałe stacje CNG w Polsce zostaną oznakowane w ten sposób!

Więcej informacji tutaj
Karol Wieczorek
zapalka
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 21, 2011 16:42
CNG car: Multipla BiPower 1.6 2002r.
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: zapalka »

Witam, jestem tu nowy.
Planuje zakup Zafiry z CNG. Bede jedzil w Wlkp wiec (po lekturze forum) dzis odwiedzilem stacje CNG na Glogowskiej.
Ze swiezych newsow:
- przetarg na modernizacje juz rozstrzygniety, prace maja byc prowadzone tej zimy
- tu i owdzie na stacji sa pomaranczowe kropki => widac ze byl juz geodeta
- maja byc dobudowane 2 stanowiska + modernizowane obecne.
- nadal przyjezdzaja autobusy z Komornik, a co do Solarisow to... ...sa rozne opinie :)

...mimo to wydaje sie ze wszystko idzie w dobrym kierunku, wiec nic tylko kupowac Zafire z CNG :)
Jak co to na PW przyjmuje oferty sprzedazy, lub jezeli ktos jest chetny podjecia sie sprowadzenia auta z Niemiec to tez chetnie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i dziekuje za wiedze udostepniona na forum. Znaczenie ona pomogla rozeznac mi sie w calej sytuacji CNG w PL, bez zadawania zbednych pytan (zasmiecania forum)
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Post autor: BIGMARIO »

Witaj Kolego. Pozdrawiam i powodzenia w zakupie Zafirki. ps. nie chciał bym przynudzać ale proponuję autko Bartka bo w 100% sprawne technicznie :
http://allegro.pl/najlepsza-zafira-1-6- ... 09545.html
no i z pewnego źródła :grin: :grin: :grin:
MARIO72
Obrazek
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bieganek »

Z informacji praktycznych: jutro (Wigilia) czynne do 16.00. Otwarcie ponowne: 27.12 o 6.00.
Dodam tylko, że planowana przebudowa rozpocznie się raczej po zimie (lanie betonu pod fundamenty), a budująca jest informacja, że stacja przez cały czas przebudowy będzie czynna.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Chodzą słuchy, że stacja już niebawem ma być otwarta w trybie NON STOP.

Jak dostaniemy jakieś oficjalne informacje niezwłocznie opublikujemy na naszym portalu! :)
Karol Wieczorek
Wieszczu
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 29, 2011 01:21
CNG car: Ford Focus C-Max "Fun" 2.0 CNG 2006 r.
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wieszczu »

administrator pisze:Chodzą słuchy, że stacja już niebawem ma być otwarta w trybie NON STOP.

Jak dostaniemy jakieś oficjalne informacje niezwłocznie opublikujemy na naszym portalu! :)

Witam,

Dziś dzwoniłem na stację by się dowiedzieć do której będzie otwarta wieczorem.
Poinformowano mnie, że od początku roku stacja pracuje 24/h przez wszystkie dni
tygodnia oraz święta.
Ufam, że się nie przesłyszałem i jutro spokojnie tam zatankuje.

Ł.W.
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bieganek »

TAAAAAAAAAK JEEEEEEEEEST!!!!
W obliczu zamykania stacji taka wiadomość choć nieco podnosi na duchu: już oficjalnie: stacja w Poznaniu jest czynna w trybie 24h NON-STOP (właśnie kolega tankuje i dzwonił).
Nadto mam wiadomość (już nieoficjalną), że w związku z brakiem zimy wykonawca przebudowy zabiera się za przygotowania do prac.
Oby więcej takich ruchów ze strony PGNiG... Bo już zacząłem wywrotowo myśleć o zaproszeniu E.ON lub Gazpromu do zaorania nadwiślańskiego rynku CNG.

Wesołych Świąt!
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 14:50 przez Bieganek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”