Stacja CNG - Poznań

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Stacja CNG - Poznań

Post autor: tigercng »

Szczegółowe informacje o stacji tankowania CNG w Poznaniu.

Gazownia Poznań, ul. Głogowska 429
Tel. 61 839 06 27
Czynna codziennie przez całą dobę

Mapka, zdjęcia

Obsługa:
Jedna z lepiej pompujących stacji w Polsce. Ciśnienie CNG po zatankowaniu jest w okolicach 230 bar, a to oznacza większy zasięg.
Dystrybutor, podobnie jak na innych stacjach wyposażonych w urządzenia firmy Bauer, odmierza gaz w kilogramach. Na stacji stosują przelicznik 0,735 kg/m3.
Płatność:
Gotówką lub bezgotówkowo - po zawarciu umowy. Możliwości płacenia kartą :!: . Tych, którzy tankują tutaj częsciej, niż raz w miesiącu, zachęcam do zawarcia odpowiedniej umowy z ZG na rozliczenie bezgotówkowe.
Dojazd:
Stacja jest położona przy węźle autostady A2, przy zjeździe na Poznań.
Jadąc autostradą od strony W-wy, należy tuż za zjazdem udać się w prawo i tam już spokojnie się dojedzie. Jeśli chodzi o jazdę z kierunku miasta, to należy skręcić do centrum handlowego i przeprawić sie nad trasą Głogowską na wschodnią stronę wiaduktem, który znajduje się obok stacji obsługi samochodów.
Jeśli się przegapi pierwszy zjazd w prawo, to spokojnie mozna dojechać 2. czy nawet 3. zjazdem z ul. Głogowskiej - jest tam równoległa uliczka.
Lokalizacja:
Stacja CNG jest zlokalizowana na terenie Zakładu Gazowniczego (ZG) w Poznaniu. Są ogólne oznaczenia Wielkopolskiej Spółki Gazowniczej na budynku, oraz drogowskaz kierujący na stację CNG, niestety niewidoczny z ulicy Głogowskiej.
Dane tech.:
Kompresor: Bauer Kompressoren 70 Nm3/h
Dystrybutory: 1
Stanowiska: 1 (NGV-1)
Przejściówki: komplet

Modyfikacje opisu:
31.07.2009, administrator, nowy link do zdjęć
04.11.2009, administrator: zmieniono godziny otwarcia stacji
19.07.2010, administrator: zmieniono godziny otwarcia stacji
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2012 09:41 przez tigercng, łącznie zmieniany 14 razy.
Krzysztof
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 05, 2008 22:29

Sprostowanie

Post autor: Krzysztof »

Witam. Chciałem sprostować, że na stacji CNG w Poznaniu na ulicy Głogowskiej można płacić kartą ;) pozdrawiam

Administrator: Dzięki za info. Już poprawiłem :)
hipekus
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 17, 2008 22:47
Lokalizacja: POZNAŃ

stacja CNG w Poznaniu

Post autor: hipekus »

W Poznaniu podobno jest jeszcze jedna stacja CNG, na terenie zakładów Volkswagen przy ul Warszawskiej. (Zakłady te produkują VW Caddy w wersji CNG) Stacja obecnie nie jest dostępna dla klientów zewnętrznych - chodzą jednak plotki, że Zarząd fabryki zamierza to zmienić. Jeśli tak by się stało - było by pięknie!
Opel Combo 1.6 CNG
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: stacja CNG w Poznaniu

Post autor: administrator »

hipekus pisze:W Poznaniu podobno jest jeszcze jedna stacja CNG, na terenie zakładów Volkswagen przy ul Warszawskiej. (Zakłady te produkują VW Caddy w wersji CNG) Stacja obecnie nie jest dostępna dla klientów zewnętrznych - chodzą jednak plotki, że Zarząd fabryki zamierza to zmienić. Jeśli tak by się stało - było by pięknie!
No niewątpliwie :)
Karol Wieczorek
tomig
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:38
CNG car: Opel ASTRA G Kombi 1.6 CNG
Lokalizacja: Ryki/Warszawa

Post autor: tomig »

Po ostatniej wizycie (lepiej będzie poszukiwaniach) stacji CNG chciałbym sprostować kilka danych na temat tej stacji (informacje pochodzą od obsługi stacji):
- stacja ma adres ul. Głogowska 429 (a więc jest po wschodniej stronie a nie po lewej jakby sugerował numer 412 - zjeżdzając z autostrady od W-wy)
- tel. do niej jest 061 839 06 27 (tak podał pan obsługujący - ten poprzedni jest prywatny - sprawdziłem)
- przejściówki SĄ

Jeśłi chodzi o kilka pomocnych danych w poszukiwaniach to jadąc autostradą od strony W-wy należy tuż za zjazdem udać sie w prawo i tam już spokojnie sie dojedzie. Jeśli chodzi o jazde z kierunku miasta to należy skręcić do centrum handlowego i przeprawić sie nad trasą Głogowską na wschodnią strone wiaduktem który znajduje sie obok stacji obsługi samochodów.
Jeśli sie przegapi pierwszy zjazd w prawo to spokojnie mozna dojechać 2 czy nawet 3 zjazdem s ul. Głogowskiej - jest tam równoległa uliczka.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

To fakt, jak ktoś jedzie pierwszy raz, może mieć problem. Pierwszym razem wjechałem prawie do centrum Poznania ;-)
Tablice z numerami posesji wzdłuż Głogowskiej są rzadkością, a drogowskaz z napisem "Stacja CNG", niewidoczny z Głogowskiej, jest umieszczony dopiero tam, gdzie stację i tak już widać.
Mapka pokazuje jednak właściwe miejsce - po wschodniej stronie ulicy.
Numer 412 jest podany także na oficjalnych stronach PGNiG, i istniał od zawsze na różnych listach stacji CNG w Polsce. Ja, jak tankowałem, nie zwróciłem uwagi na tę rozbieżność.
Sprawdziłem na stronach http://www.wosd.pl/kontakt i tam faktycznie jest 429, więc poprawiam.
Numer telefonu, to prawdopodobnie moja pomyłka. Miałem go zapisanego odręcznie, i pewnie pomyliłem 6 z 2.
Przeklejam także Twój opis dojazdu.

BTW, czy faktycznie jest tam możliwość płacenia kartą ?

Dziękuję tomiq i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr wrz 24, 2008 13:13 przez tigercng, łącznie zmieniany 2 razy.
tomig
Posty: 121
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:38
CNG car: Opel ASTRA G Kombi 1.6 CNG
Lokalizacja: Ryki/Warszawa

Post autor: tomig »

Nie ma sprawy......
Ja równierz odwiedziłem centrum - ale było nawet przyjemnie. W moim przypatku trafiłem na prace przy Głogowskiej i to jeszcze bardziej spowodowało trudności w dotarciu bo zamkneli zjazd do stacji w prawo i to mnie juz na maxa zgubiło. Miałem nawet GPS ale właśnie zły numer spowodował komplikacje.....
hipekus
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 17, 2008 22:47
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: hipekus »

tigercng pisze: BTW, czy faktycznie jest tam możliwość płacenia kartą ?

Dziękuję tomiq i pozdrawiam
W Poznaniu można płacić kartą

Uwaga! Między 9 a 11 często można spotkać tankujące autobusy (dwa pojazdy gminnej komunikacji)
Opel Combo 1.6 CNG
Jasiu
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jasiu »

Wczoraj pierwszy raz byłem na tej stacji. Zamierzam tam tankować regularnie więc wkrótce będę mógł podzielić się czymś więcej. stacja jest mała i słabo oznakowana, miałem duże problemy z dotarciem. Ogólnie jadąc z północnozachodniej na południowo-wschodnią stronę autostrady wiaduktem (koło McDonalds i Auchan) to po wyjeździe z wiaduktu będziemy mieli stacje zaraz po lewej stronie. Pracownik stacji powiedział mi, że w godzinach od 8-11 stacja jest praktycznie nieczynna bo tankują tam dwa autobusy. To by było na razie tyle :) Pozdrawiam
Radek
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 13, 2008 12:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Radek »

Jasiu pisze:Wczoraj pierwszy raz byłem na tej stacji. Zamierzam tam tankować regularnie więc wkrótce będę mógł podzielić się czymś więcej. stacja jest mała i słabo oznakowana, miałem duże problemy z dotarciem. Ogólnie jadąc z północnozachodniej na południowo-wschodnią stronę autostrady wiaduktem (koło McDonalds i Auchan) to po wyjeździe z wiaduktu będziemy mieli stacje zaraz po lewej stronie. Pracownik stacji powiedział mi, że w godzinach od 8-11 stacja jest praktycznie nieczynna bo tankują tam dwa autobusy. To by było na razie tyle :) Pozdrawiam
Witam,chciałbym potwierdzić fakt tankowania autobusów gminnej komunikacji lecz dodam że ze stacji korzysta również firma Man i Solaris.Firmy te które specjalizują się w produkcji autobusów w tym też napędzanych CNG, nie posiadają na dzień dzisiejszy swoich stacji.Skutecznie przeszkadzają w swobodnym dostępie do stacji gdyż mają dużo zamówień.Z moich ustaleń wynika że firma MAN będzie tankować przynajmniej dwa swe pojazdy dziennie którymi podjeżdża na stację o nie sprecyzowanych godzinach :? dodatkowo Solaris ładuje przenośne wiązki szeregowo podłączonych butli.Gdzie tu Europa skoro w Pakistanie samochód można łatwiej zatankować niż w naszym kraju.Dodam że ładowanie takiego pustego Mana trwa nawet trzy godziny,przeliczcie sobie ile czasu pozostaje na innych użytkowników których nie jest mało i ciągle przybywa.Jak ktoś trafi w pustą chwilę to ma dużo szczęścia.Taka sytuacja ma panować do końca roku!!!! Dzwońcie wcześniej na stację i poproście o info czy będziecie mogli zatankować bez utraty swego czasu.

PS Stacja ma dość słaby magazyn,brak możliwości bezpośredniego tankowania pojazdu a poza tym nie jest przystosowana do takiej pracy(pewnie niedługo będą z nią same problemy)

pozdrawiam wszyskich na forum i życzę pomyślniejszych wieści hej!!!
Zafira 2004 CNG- POZNAŃ tel.694424710
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Radek, dzięki za newsy z Poznania.

W każdym innym kraju zakład gazowniczy cieszyłby się z nowych klientów i czym prędzej rozbudował stację do wymaganej przepustowości.
Niestety, tutaj jest Polska, a co gorsza teren Wielkopolskiego OSD, który podobnie jak Mazowiecki OSD należą do najmniej operatywnych regionów PGNiGu.
Tutaj klienci są złem koniecznym...
Nic dziwnego, że MAN się wkurzył na takie traktowanie i buduje stację zakładową.

Marna pociecha, że można chociaż płacić kartą w Poznaniu :?

BTW, Radek, ciekawi mnie jak wyglądają te "przenośne wiązki butli" o których piszesz. Może zrobisz jakieś zdjęcie, bo ja jeszcze nic podobnego na stacji nie spotkałem.

Pozdrawiam !
Radek
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 13, 2008 12:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Radek »

BTW, Radek, ciekawi mnie jak wyglądają te "przenośne wiązki butli" o których piszesz. Może zrobisz jakieś zdjęcie, bo ja jeszcze nic podobnego na stacji nie spotkałem.

Pozdrawiam !

Witaj,jak trafię na te wiązki to je uwiecznię :D .Jesli chodzi o ich temat tak na szybko, to one przypominają całe magazyny butli, szeregowo podłączonych w stelażach stalowych.Te stelaże to takie ramy stalowe które mozna transportować na różnych autach cięzarowych w zależności od potrzeb.
dzis byłem o godź 18.20 i czas jaki poświęciłem na tank to około 1 godzina :x wyjechałem o 19.18 autobus Mana juz czekał

pozdrawiam hej
Zafira 2004 CNG- POZNAŃ tel.694424710
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

No to faktycznie nieciekawa sytuacja tam panuje na stacji. Jak zwykle CNG zaoszczędziło na kliencie i postawiło jakąś stacje z demobilu o słabek wydajności. Szkoda, że nadal panuje takie podejście do klienta. Miejmy nadzieję, że po otwarciu stacji CNG CpEnergii przy fabryce MANa odejdą te busy z kolejki na stacji. Pozostaną tylko Solarisy...
Karol Wieczorek
hipekus
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 17, 2008 22:47
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: hipekus »

Wg informacji otrzymanych na stacji, pojazd, który przyjeżdża z Solarisa potrafi zabrać ok 300kg gazu = kilka godzin. Jest to duży samochód dostawczy. W jego części ładunkowej stoją trzy zestawy butli. Jest szansa, że pomiędzy ładowaniem poszczególnych wiązek można zatankować jednak ciśnienie jest bardzo słabe.

Obecnie ciężko jest się dobrze "wstrzelić" na stację, jednocześnie słyszałem, że WOSD uważa stację za mało opłacalną.

Ręce opadają
Opel Combo 1.6 CNG
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

administrator pisze:postawiło jakąś stacje z demobilu o słabek wydajności.
Nie jest tak źle. W Poznaniu, podobnie jak w Bydgoszczy i Olsztynie postawiono bardzo dobre, wtedy nowe urządzenia Bauer Kompressoren. Niestety, są to urządzenia maleńkie, o wydajności zaledwie 70 m3/h. Taka stacja nadaje się dla potrzeb wewnętrznych gazowni plus nieliczni użytkownicy indywidualni i turyści jadący autostradą. Do tankowania tam wielu autobusów, MANów, magazynów butli z Bolechowa itp. stacja jest po prostu za mała.
Proponuję żeby miejscowi koledzy "ponękali" trochę dyrekcję z Poznania w sprawie rozbudowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”