Nowa stacja CNG Szczecin

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa stacja CNG Szczecin

Post autor: bartekk »

Ostatnio miałem okazje rozmawiać z ludźmi z gazowni ze Szczecina, dowiedziałem się że ta gazownia jest zainteresowana zakupieniem sprężarki (prawdopodobnie tej z Warszawy, Kasprzaka), dowiedziałem się że w Szczecinie jest duże zainteresowanie tym paliwem i jest szansa na uruchomienie w Szczecinie normalnej stacji tankowania CNG, czy jest to realny plan niestety nie mogę nikogo o tym zapewnić ale rozmowy trwają.
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Powiem szczerze , Stacja CNG w tym miejscu to strzał w dziesiątkę. Będąc w Szczecinie dość często widziałem samochody na CNG z Niemiec. Biorąc pod uwagę różnicę ceny w Niemczech i w Polsce to kierowcy z za Odry będą dość częstymi gośćmi na tej stacji. :mrgreen:
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

A ja to widze tak, tankujesz się we Wrocławiu lub w Legnicy i jedziesz do Szczecina przez Niemcy autostaradą .
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Nowa stacja CNG Szczecin

Post autor: tigercng »

bartekk pisze:gazownia jest zainteresowana zakupieniem sprężarki (prawdopodobnie tej z Warszawy, Kasprzaka)
To ta sprężarka z Kasprzaka nie jest własnością PGNiGu? Czy żeby przenieść sprężarkę z jednego miejsca w drugie, to jedna Gazownia musi ją sprzedać, a druga Gazownia musi ją kupić? O czymś takim jak dokument MT (przeniesienie środka trwałego) pewnie jeszcze nie słyszeli w PGNiGu.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Nowa stacja CNG Szczecin

Post autor: administrator »

tigercng pisze:
bartekk pisze:gazownia jest zainteresowana zakupieniem sprężarki (prawdopodobnie tej z Warszawy, Kasprzaka)
To ta sprężarka z Kasprzaka nie jest własnością PGNiGu? Czy żeby przenieść sprężarkę z jednego miejsca w drugie, to jedna Gazownia musi ją sprzedać, a druga Gazownia musi ją kupić? O czymś takim jak dokument MT (przeniesienie środka trwałego) pewnie jeszcze nie słyszeli w PGNiGu.
PGNiG jest firmą zbudowaną z wielu spółek. Nie ma czegoś takiego jak własność PGNiG. Może być własność centrali, spółki gazownictwa, oddziału obrotu gazem lub innej spółki córki.

Sprężarka na Kasprzaka jest własnością Mazowieckiego Oddziału Obrotu Gazem, a chce ją kupić/przejąć Wielkopolski Oddział Obrotu Gazem, komórka Gazownia Szczecińska.
Karol Wieczorek
zdzich
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 03, 2010 22:07
CNG car: Zafira 1,6 cng 2004r
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zdzich »

Powiem Wam że bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła.Jestem częstym gościem w tamtych stronach przejazdem do Swinoujścia.Więc ta stacja by się przydała. :razz:
zdzich
kmk2000
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 27, 2012 17:00
CNG car: Zafira I
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kmk2000 »

Wie ktoś może czy są jakieś postępy w tej sprawie?
slasid
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 14, 2012 08:45
Lokalizacja: szczecin

Post autor: slasid »

Czy w temacie coś się dzieje?
cheekyone
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 23, 2012 09:08
CNG car: Vectra B
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: cheekyone »

sam jestem ciekaw, bo jadąc z Trójmiasta na zachód mam Słupsk i dalej nic..
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Nowa stacja CNG Szczecin

Post autor: administrator »

Program GAZELA | W Szczecinie chcą kupić 15 autobusów hybrydowych na CNG
2013.09.18, infobus.pl

Jak donosi Portal infobus.pl, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica” złożyło wstępny wniosek w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „GAZELA” na zakup 15 szt. autobusów miejskich o napędzie hybrydowym CNG. Wszystkie działania przewoźnika z zakresu inwestycji w tabor podporządkowane są temu przedsięwzięciu. O tych planach taborowych Portal infobus.pl rozmawiał z Prezesem Zarządu Spółki, panem Krzysztofem Putiatyckim.

Więcej informacji tutaj

Może to jest jakaś szansa na uruchomienie ogólnodostępnej stacji CNG w Szczecinie. Będziemy przyglądać się temu projektowi, jak i innym aplikacjom do programu GAZELA.
Karol Wieczorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”