Stacja CNG - Toruń

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
Jester
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 09:27
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jester »

Jako, że jestem stałym klientem stacji w Toruniu, ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie podpisać umowy z PGNiG z Bydgoszczy w sprawie tankowania na WZ-ki. Zadzwoniłem więc do Pani, która mi powiedziała, że niechętnie chcą podpisać umowę, ponieważ przyszłość stacji CNG jest pod znakiem zapytania. Szczerze mówiąc trochę mnie to zaskoczyło, więc stąd moje pytanie: czy ktoś coś wie na ten temat?
Pozdrawiam,
Jester
Opel Vectra B kombi 1997 1.8 16V CNG
Obrazek jednostka miary: m3
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

A o którą stację CNG pytałeś?

Bo jeśli chodzi o Bydgoszcz to tak jak pisaliśmy na stronie, faktycznie noszą się z takim zamiarem.

Co do Torunia to nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne, gdyż tankują się tam 3 autobusy, a niebawem powinny pojawić się następne.
Karol Wieczorek
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Mishuggah »

markrk pisze:
administrator pisze:Tak, dzwonisz do nich wcześniej i się umawiasz.
Dzieki za info ,dzwoniłem teraz i faktycznie jest tak jak piszesz.
Lepiej jest dzwonić, bo obsługa nie zawsze odbiera e-maile.
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

Witam,
Informujemy, że stacja ma w chwili obecnej awarię i nie tankuje CNG (LPG działa bez zarzutu). Na stronie http://www.biogaz.torun.pl, w zakładce "Stacja paliw gazowych" poinformujemy niezwłocznie o ponownym uruchomieniu stanowiska lub przewidywanym czasie uruchomienia. PGNiG już działa w tym temacie.
Przepraszamy za niedogodności,

Dział Marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.

UPDATE:
Stacja już działa niemalże w pełni. Uszkodzona jest automatyka przesyłająca dane z dystrybutora do komputera kasowego, ale obeszliśmy to ręcznie i teraz mogą tankować wszyscy.
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problemy na stacji w Toruniu

Post autor: zarbock »

O kilku dni stacja w Toruniu boryka się z problemami technicznymi. Tankowanie jest prowadzone ale w tylko do około 180 barów więc powinno się traktować tę stację jako wyłącznie awaryjną w drodze do Inowrocławia, chociaż tam dla odmiany odstraszająca cena.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

Na stacji wszystko od paru tygodni działa już jak należy. Problem był związany z obecnością wody w gazie, ale na szczęście udało się już go rozwiązać. A tymczasem od dzisiaj jadących na stację powita Państwa taki oto totem cenowy:
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: tigercng »

Stacja od świąt jest praktycznie nieczynna - awaria programu e-tank. Panowie z obsługi stacji podobno już przed świętami to zgłaszali, teraz dzwonią codziennie, ale kompletnie nic się nie dzieje w kierunku naprawy.

Sytuacja jest mocno wkurzająca. Dziwi mnie takie podejście PGNiGu, że jak jest otwarcie to wielka pompa, poczęstunki, konferencje, a jak coś się potem popsuje, to nie ma komu naprawić i stacja wiele dni stoi nieczynna. Dziwi mnie też podejście firmy TT-soft, która podobno na zlecenie PGNGu serwisuje program e-tank. Mają niby 24 godziny na naprawę, ale to również im wisi. W takich kontraktach serwisowych są przewidziane kary umowne, ale najwyraźniej po stronie PGNiGu nie ma woli do ich egzekwowania... W rezultacie stacja jest nieczynna i nie wiadomo kiedy będzie naprawiona.

Dziwi mnie też podejście MZK w Toruniu, któremu taka awaria jest najwyraźniej na rękę - mogą potem głosić, że "CNG się nie opłaca".

A najlepiej posłuchać opinii klientów, którzy przyjechali, a nie mogą zatankować.
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

To prawda, wiecznie walczymy o to, by stacja działała tak jak powinna. Program ETANK pokazuje błąd komunikacji z dystrybutorem. Błąd, który pojawia się samoczynnie i równie samoczynnie znika w sposób losowy. W imieniu firmy Biogaz Inwestor jako obsługującej stację pragnę bardzo przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić, że z naszej strony dokładamy wszelkich starań, by wszystko działało jak należy, jednak nie od nas to zależy, a od układu PGNiG-TTSoft. Ta sytuacja irytuje nas tak samo jak naszych klientów!

W związku z czym stacja raz działa, raz nie działa i nie sposób przewidzieć który samochód zostanie zatankowany.
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: tigercng »

Już informuję, co udało mi się ustalić.
Dzwoniłem do Biura Obsługi Klientów Biznesowych w Gdańsku, wew. 175, miła pani obiecała sprawdzić i oddzwonić. Już po chwili dowiedziałem się, że stacja CNG w Toruniu będzie jutro naprawiana i będzie czynna najpóźniej pojutrze.
Trudno mi w to uwierzyć, ale chyba nie mamy wyjścia...
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

Właśnie wyjechał od nas GZOG. Twierdzą, że znaleźli i usunęli prawdopodobną przyczynę problemów. Jedynym sposobem na zweryfikowanie, czy operacja się udała jest po prostu korzystanie ze stacji. Jutro będą wracać z Trójmiasta przez Toruń, także mamy dobę na intensywne testowanie, czy problemy wracają.

EDIT: niestety, problem nadal występuje, dzisiaj GZOG będzie u nas ponownie!

EDIT2: z uwagi na powtarzający się problem z komunikacją pomiędzy dystrybutorem, a komputerem, skutkujący częstym i niespodziewanym blokowaniem się dystrybutorów, co uniemożliwia tankowanie, stacja została przestawiona na tryb ręczny. Taki stan będzie trwał do czasu zidentyfikowania i wyeliminowania problemu z oprogramowaniem. W praktyce oznacza to dla klientów brak problemów z tankowaniem pojazdów, niedogodność dotyczy tylko naszej obsługi stacji.
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

Informujemy, że w dniu 24 stycznia br. (piątek) stacja CNG w Toruniu zostanie wyłączona ok. godz. 10:00 z powodu konieczności przeprowadzenia prac serwisowych. Przewidywany czas przestoju wynosi ok 3-4 h.

Przepraszamy za niedogodności.
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

Informujemy, że stacja CNG w Toruniu jest nieczynna z powodu awarii. Informację o ponownym uruchomieniu stacji podamy niezwłocznie na stronie www.biogaz.torun.pl.

Za utrudnienia przepraszamy!
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: Mishuggah »

Stacja została już uruchomiona, zapraszamy!
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: tigercng »

Stacja jest nieczynna - awaria.
Awarii uległ prawdopodobnie kabel zasilający stację. Termin przywrócenia stacji do działania jest nieznany.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Stacja CNG - Toruń

Post autor: tigercng »

Stacja jest już czynna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”