Stacja CNG - Toruń

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Ooo, negocjacje to za wielkie słowo.
Rozmawiałem osobiście z panią Kierownik ds Marketingu i wysłałem emaila do Dyrektora, gdzie przedstawiłem sytuację. Jak na razie jesteśmy bez konkretów.
Kasa fiskalna jest, widziałem nawet dwie. Również pracownicy mówili, że mogą tankować do 22:00, a nawet całodobowo. Wydaje mi się, że bardziej chodzi tutaj o kwestie rozliczeń finansowych między Biogazem a Gazownią, niż realne przeszkody.

Do zobaczenia
Jester
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 09:27
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jester »

Wczoraj byłem na stacji by zatankować auto i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że przebudowano wysepkę przy dystrybutorze. Nie trzeba więc wjeżdżać już na krawężnik. :-)
Pozdrawiam,
Jester
Opel Vectra B kombi 1997 1.8 16V CNG
Obrazek jednostka miary: m3
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Uroczyste otwarcie

Post autor: tigercng »

Dnia 3 czerwca 2008 w Toruniu odbyło się Seminarium pod hasłem „CNG – Tanio i ekologicznie” połączone z uroczystym otwarciem stacji CNG. Bliższe informacje znajdziecie w dziale Informacje oraz artykuły odnoście CNG.
Na seminarium p. Dyrektor Andrzej Roszyk z Gazowni Bydgoskiej zadeklarował publicznie, że w przyszłości stacja w Toruniu będzie otwarta w godz. 6-21, a dalej nawet całodobowo. Niestety, nie udało mi się potem uzyskać nawet przybliżonych dat :?
Tym niemniej dziękujemy bardzo za pozytywne podejście do naszych problemów 8)
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Dzisiaj dołączyłem nowe fotografie stacji dzięki uprzejmości Jester'a. Ogromne podziękowania :)
Karol Wieczorek
Jester
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 09:27
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jester »

Wczoraj rozmawiałem z Panem, który obsługuje stację i powiedział, że wszystko wskazuje na to, że stacja wkrótce będzie otwarta całą dobę.
Pozdrawiam,
Jester
Ostatnio zmieniony pt paź 17, 2008 13:50 przez Jester, łącznie zmieniany 1 raz.
Opel Vectra B kombi 1997 1.8 16V CNG
Obrazek jednostka miary: m3
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Jester pisze:Wczoraj rozmawiałem z Panem, który obsługuje stację i powiedział, że wszystko wskazuje na to, że stacja wkrótce będzie otwarta całą dobę.
Pozdrawiam,
Jester
No to fajnie. To jak zmienią godziny otwarcia będziemy wdzięczni za powiadomienie, czy to w tym wątku czy to na priva. Dzięki za informację :)
Karol Wieczorek
kennedee
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 05, 2008 22:59
CNG car: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Lokalizacja: Legnica

Post autor: kennedee »

Miałem okazję zatankować w Toruniu w sobotę i jestem mile zaskoczony. Obsługa miła, sprawna i nawet zapach do auta dostałem z logo CNGauto. Pan zadeklarował, że jeśli ktoś nie zdąży przed oficjalną godziną zamknięcia, a zadzwoni wcześniej, to bez problemu zatankują.
Dojazd trochę mało czytelny (zwłaszcza po zmroku - trochę się bałem w Inżynierską wjechać, bo to wyglądało na jakąś drogę do nikąd), ale pan kierowca z MZK potwierdził, że to tam.
Jester
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 09:27
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jester »

Miło mi poinformować, że od dnia 15/12/2008 stacja jest czynna od godziny 6-22, 7 dni w tygodniu. Nie jest to co prawda 24h, ale i tak duże udogodnienie.
Pozdrawiam,
Jester

tigercng > poprawiłem w spisie, dzięki
administrator > a ja wcześniej poprawiłem na mapach, dzięki
Opel Vectra B kombi 1997 1.8 16V CNG
Obrazek jednostka miary: m3
Biogaz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2008 13:39

Post autor: Biogaz »

Potwierdzam wiadomość o nowych godzinach funkcjonowania stacji.Jednocześnie pragnę poinformować ,że nie ma żadnych przeszkód
by zatankować auto w innych godzinach po wcześniejszym telefonicznym uprzedzeniu obsługi.Pozdrawiam i zapraszam na stację.
superan
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Jester
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 09:27
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jester »

Panowie z obsługi stacji są wyjątkowo mili, więc tak jak napisał superan wcześniej, nie ma problemu by będąc przejazdem zatankować również w nocy. Doskonale rozumieją problematykę dostępności CNG.
Pozdrawiam,
Jester
Opel Vectra B kombi 1997 1.8 16V CNG
Obrazek jednostka miary: m3
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Dobrze byłoby jeszcze, aby włodarze miasta Torunia również zrozumieli tę problematykę.

Opiszę wam historię, o której dowiedziałem się zupełnie przypadkiem.
Jak zapewne zauważył Jester i inni tankujący w Toruniu, tablica informacyjna stojąca przy ul. Legionów nagle zmniejszyła swoje rozmiary.
Przed zmianą: Obrazek Po zmianie: Obrazek

Co się takiego stało ?
Ponieważ tablica stoi na terenie miejskim, UM Toruń zażyczył sobie opłaty za dzierżawę miejsca pod tablicę w wysokości 800 zeta miesięcznie :shock: :shock: :shock:
Na nic zdały się tłumaczenia, że CNG to wsparcie działań proekologicznych, że promocja miasta, że to z korzyścią dla transportu miejskiego, że stacja CNG nie przynosi jeszcze żadnych zysków, itp. itd.
Toruńscy urzędnicy byli nieugięci, niczym stare pierniki.
Poszło podobno o wysokośc wynagrodzeń prezesów Biogazu, ponoć wyższych niż Prezydenta Miasta.
No i Biogaz musiał "przyciąć" tę swoją tablicę :evil:

BTW, ostatnio widziałem koło pawilonu stacji znaki drogowe CNG przygotowane do montażu na terenie miasta. Może choć to w części zrekompensuje miniaturyzację tej tablicy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2008 23:36 przez tigercng, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przegięcie i to ostre!

Post autor: bartekk »

Przegięcie i to ostre!

Może jak już zebrała się nas większa społeczność warto podjechać do Torunia i zrobić szybką pikietę pod UM. Czas zacząć działać bo jak tak dalej pójdzie to nigdy nie rozwinie się rynek CNG.
Jester
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 09:27
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jester »

Rzeczywiście, tablica się zmniejszyła :-) Ale trzeba przyznać że zainstalowano kilka znaków na terenie miasta wskazujących drogę do stacji. Jeśli to jest prawda, co mówi tigercng to po prostu ręce opadają. Pewnie nic na to nie poradzimy, ale chociaż dobrze, że Biogaz postawił te kilka znaków i przede wszystkim wydłużył godziny pracy stacji.
Pozdrawiam,
Jester
Opel Vectra B kombi 1997 1.8 16V CNG
Obrazek jednostka miary: m3
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Mishuggah »

Ta mniejsza tabliczka przy ul. Legionów zniknie z końcem marca...
Pojawi się za to znak D-23(a) przy ul. Inżynierskiej (bezpośrednio przed wjazdem na stację).
Specjalista ds. marketingu
Biogaz Inwestor Sp. z o.o.
Stacja paliw gazowych CNG/LPG
ul. Legionów 220, 87-100 Toruń
http://www.biogaz.torun.pl
Awatar użytkownika
Mishuggah
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 09:10
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Mishuggah »

Nie wykluczone, że w najbliższym czasie uruchomiona zostanie możliwość płacenia kartą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”