[RAPORT] Autobusy na CNG w Polsce - dane za I poł. 2008 roku

Pojazdy komunikacji miejskiej i autobusy zasilane CNG
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

[RAPORT] Autobusy na CNG w Polsce - dane za I poł. 2008 roku

Post autor: administrator »

W związku z pierwszym pełnym półroczem istnienia wykazu autobusów na CNG w Polsce zostały zestawione dane za pierwsze półrocze 2008 roku. W dniu 30 czerwca na terytorium Polski poruszało się 243 pojazdów z 22 miastach.

Eksploatowane autobusy na CNG w Polsce wg marki
Na początku przedstawiamy podział rynku użytkowanych pojazdów na CNG. Niekwestionowanym liderem jest polski producent autobusów Jelcz. Na drugiej pozycji plasuje się Volvo. Trzeci jest wytwórca pojazdów z Bolechowa pod Poznaniem - firma Solaris.


Obrazek
Tabela 1. Eksploatowane autobusy na CNG w Polsce wg marki (źródło: cng.auto.pl, 30.06.2008)

Liczba autobusów na CNG w Polsce wg miast

Większość poruszających się po Polsce autobusów na CNG to pojazdy komunikacji miejskiej. Najwięcej tego typu pojazdów jest w Rzeszowie - 40. To miasto jest niekwestionowanym liderem w Polsce pod względem ilości autobusów na CNG oraz ilości zużywanego paliwa na stacji CNG. Na drugiej pozycji plasuje się Tarnów z 32 pojazdami, na trzeciej zaś Radom z 25 autobusami.

Obrazek
Tabela 2. Eksploatowane autobusy na CNG w Polsce wg miasta (źródło: cng.auto.pl, 30.06.2008)
Ostatnio zmieniony sob sty 01, 2011 22:55 przez administrator, łącznie zmieniany 7 razy.
Karol Wieczorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pojazdy komunikacji miejskiej i autobusy”