Wybrane metody magazynowania gazu ziemnego w samochodach

Zapytania odnośnie prac naukowych poświęconych tematyce CNG
krysiek
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 14, 2013 19:29

Wybrane metody magazynowania gazu ziemnego w samochodach

Post autor: krysiek »

Witam.
Zadaniem w mojej pracy dyplomowej (temat w tytule wątku) jest utworzenie programu mający na celu dobór zbiorników do wybranych pojazdów samochodowych zasilanych CNG i LNG. Jednak mam problem, gdyż producenci nie podają ceny takich zbiorników, dlatego mam pytanie czy ktoś posiada jakieś dane z ceną zbiorników, a jeśli nie to czy ktoś się orientuje, czy istnieje możliwość że producenci mi udostępnią takie dane.

Pozdrawiam
patryk
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 05, 2012 17:28
CNG car: było Volvo V40 T4 będzie Passat 1.4TSI
Lokalizacja: Krk

Re: Wybrane metody magazynowania gazu ziemnego w samochodach

Post autor: patryk »

Napisz maila do producentów, na pewno udostępnia cenniki
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Wybrane metody magazynowania gazu ziemnego w samochodach

Post autor: administrator »

krysiek pisze:Witam.
Zadaniem w mojej pracy dyplomowej (temat w tytule wątku) jest utworzenie programu mający na celu dobór zbiorników do wybranych pojazdów samochodowych zasilanych CNG i LNG. Jednak mam problem, gdyż producenci nie podają ceny takich zbiorników, dlatego mam pytanie czy ktoś posiada jakieś dane z ceną zbiorników, a jeśli nie to czy ktoś się orientuje, czy istnieje możliwość że producenci mi udostępnią takie dane.

Pozdrawiam
W przypadku zbiorników kompozytowych trzeba liczyć kwotę 5,5 euro za 1 litr pojemności wodnej. Takie dane mam od producenta, który dostarcza zbiorniki dla VW i Audi.

Nie liczyłbym na to, że Fiat, Iveco czy Volkswagen udostępnią takie dane. W takich przypadkach cena jest ustawiana oddzielnie. Jeśli jesteś zainteresowany np. konkretnymi wyliczeniami - załóżmy na przykład produkcja w skali 3.000 pojazdów po 3 zbiorniki 60 litrowe to podaj mi konkretne dane na priv, postaram Ci się pomóc.
Karol Wieczorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace naukowe na temat CNG”