motostat.pl - Statystyki Twojego pojazdu on-line

Miejsce, gdzie piszemy własne przemyślenia, ciekawostki, pomysły, prośby, użyteczne linki, itd.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

motostat.pl - Statystyki Twojego pojazdu on-line

Post autor: administrator »

Witam!

Część z Was pewnie spotkała się z niemieckim serwisem sprintmonitor.de. Jest to serwis pozwalający na prowadzenie statystyk spalania pojazdu, kosztów eksploatacyjnych. Jednym zdaniem: wszystkich wydatków związanych z eksploatacją pojazdu.

Od jakiegoś czasu w internecie działa podobny serwis w języku polskim - http://www.motostat.pl/

W polskim serwisie nie ma co prawda tak rozbudowanych funkcji z CNG jak w niemieckim odpowiedniku, ale jest tam już zarejestrowanych trochę pojazdów CNG (sprawdź tutaj), gdzie użytkownicy w miarę regularnie wprowadzają swoje koszta.

W najbliższym czasie postaramy się podjąć rozmowy mające na celu wprowadzenie dodatkowych udogodnień dla kierowców CNG.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do prowadzenia statystyk w tym serwisie. W ten sposób możemy przyczynić się w znaczący sposób do popularyzacji CNG w szerokim gronie użytkowników internetu
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 12:34 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Miło mi poinformować, że CNG Forum dołączyło do elitarnego grona klubów stowarzyszonych z portalem motostat.pl

Teraz użytkownicy CNG Forum cng.auto.pl będą mogli zapisać się do specjalnie dedykowanego klubu działającego w ramach motostat.pl

Od razu zapowiadam, że to dopiero początek udogodnień dla kierowców CNG w portalu motostat.pl

Już niedługo portal wzbogaci się o kilka ważnych narzędzi ułatwiających monitorowanie wydatków kierowcom CNG. Szczegóły już wkrótce :)
Karol Wieczorek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

W ostatnim czasie motostat.pl dodał możliwość zaznaczenia tankowania na stacjach sygnowanych przez markę CNG AUTO.

Opcja ta jest widoczna w statystykach danego pojazdu:
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/18767

Jak i globalnych statystykach tankowania ze wszystkich stacji:
http://www.motostat.pl/stats/gas-stations

Dodanie marki CNG AUTO w ogólnodostępnych zestawieniach można uważać za pozytywny krok w kierunku promocji paliwa CNG, jak i największego operatora stacji tego paliwa w Polsce.
Karol Wieczorek
Awatar użytkownika
hombre77
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 05, 2009 19:55
CNG car: FIAT Multipla BiPower
Lokalizacja: Świętochłowice

motostat.pl

Post autor: hombre77 »

Polecam Wszystkim założenie konta na motostat.pl i wprowadzanie tankowań. Fajne narzędzie.
Poza tym pokażmy IM, że w Polsce ktoś na tym CNG jeździ.
Ostatnio zmieniony sob lip 16, 2011 15:09 przez hombre77, łącznie zmieniany 1 raz.
Estaciones de GNC
Obrazek
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Post autor: BIGMARIO »

Witajcie. Ja też już mam tam swoje konto i wpisuję wydatki :grin:
MARIO72
Obrazek
Jakub
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 02, 2013 15:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jakub »

Tak mnie zastanawia.
Patrząc na statystyki na tej stronie wychodzi iż CNG wypada podobnie a czasem nawet słabiej niż LPG ale napewno nie ma wyraźnej oszczędności. Pomijając fakt iż CNG jest podobno bardziej przyjazny silnikowi to jeśli chodzi o zużycie paliwa nie ma różnicy. Czy warto kupować wóz na CNG skoro spalanie jest podobne a paliwo koło 30 groszy droższe od LPG??
Na stacji poznańskiej według strony cnd.auto CNG kosztuje 3zł
Ostatnio zmieniony śr sty 02, 2013 15:46 przez Jakub, łącznie zmieniany 1 raz.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Czy na pewno jazda na LPG jest tańsza? Zapoznaj się z zestawieniem spalania CNG, LPG, benzyny i Diesla tutaj:
http://www.cng.auto.pl/pl/component/con ... iesel.html

Wszystko zależy od tego, w jakim charakterze będziesz używał pojazdu. Musisz podać więcej informacji, żebyśmy Ci podpowiedzieli czy Ci się opłaca wybór CNG.

Podaj odpowiedzi na pytania:
- jaki pojazd CNG chcesz kupić? Osobowy, dostawczy? Instalacja fabryczna czy dokładana?
- jaki robisz roczny przebieg?
- jakie trasy wykonujesz? tylko w Poznaniu czy trasy?

Pamiętaj, że auto na LPG bierze jednak benzynę podczas jazdy, a wielu kierowców CNG nie pamięta już, kiedy ostatnim razem tankowali Pb ;)
Karol Wieczorek
Bieganek
Posty: 111
Rejestracja: sob cze 04, 2011 13:23
CNG car: Zafira 1.6 Monovalent Plus 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bieganek »

Nie mam pojęcia, skąd informacje o porównywalnym spalaniu.
Realne porównanie dla mojego modelu.
- moja Zafira A, fabryczne CNG (1.6!) + poznańskie korki, po mieście spalanie na poziomie 7,5-8 m3/100 (22-24 zł/100), trasa 6-7 m3/100
- kolegi (mieszka 5 min ode mnie, też centrum) Zafira A 1.6, benzyna + LPG, po mieście 10-11 l/100 (27-30 zł/100), w trasie 9-10 l
- kolegi (mieszka 10 min ode mnie, obrzeże centrum) Zafira A 2.2, benzyna + LPG, odpowiednio 12-15 l/100 (33-40 zł/100) i 10-13 w trasie

Przy czym LPG na 1.6 to jakieś nieporozumienie, silnik jest po prostu za słaby.
Dodaj koszty benzyny, odpalanie na mrozie, koszty remontów i - nawet uwzględniając daniny dla TDT - dla paliwa innego niż CNG nie ma ekonomicznej alternatywy.
Oczywiście pod 'drobnym' warunkiem bliskości stacji, gdzie tankujesz do pełna za 70 zł.
iskat1973
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 11, 2009 09:37
CNG car: Jeszcze brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iskat1973 »

Opel Zafira B , rocznie robię 40 tyś km jako taksówkarz po Wawie i okolicach. I w marcu zmieniam na 100 proc auto na coś taniego z lpg. Mógłbyś przekonać mnie do cng proszę bo nawet ww. auto w zakupie nie jest zbyt tanie ( ja mam zamiar nabyć lacetti/nubira kombi z lpg )= ok. 20tyś zł.
administrator pisze:Podaj odpowiedzi na pytania:
- jaki pojazd CNG chcesz kupić? Osobowy, dostawczy? Instalacja fabryczna czy dokładana?
- jaki robisz roczny przebieg?
- jakie trasy wykonujesz? tylko w Poznaniu czy trasy?
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 20:21 przez iskat1973, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i wiadomości ogólne”