Auta na gaz opanują drogi?

Publikacje z mediów komercyjnych i źródeł internetowych poświęcone CNG
sjr75
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 05, 2014 17:26
CNG car: Fiat Multipla blupower

Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: sjr75 »

Auta na gaz ziemny opanują drogi? Artykuł " wGospodarce.pl"
kgrzanka
Posty: 82
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:12
CNG car: Zafira A
Lokalizacja: Lublin

Re: Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: kgrzanka »

Nie wiem kto to pisał ale narazie żadna polityka na to nie wskazuje.
Wręcz przeciwnie bedzie ich coraz mniej.
Producenci jakoś nie zamierzają iść w tym kierunku.
Nowe silniki to już tylko bezpośreni wtrysk benzyny - trzeba by zrobić dobrą kalulacje i policzyć czy po 100 000km wyjdziemy na zero, czyli średnio opłacalna inwestycja a ile problemów do opanowania.
Koszt instalacji + serwis+ dodatkowe koszty przegladu + plus potencjalne źródło nowych problemów w 3 4 lata to spokojenie 10000zł no i tyle mniej wiecej powinno się udac zaoszczędzić
To co opel sprzedaje czyli fabryczne lpg to zostawili sobie jeden stary silnik 1.4 i tam ładuja sekwencje, pytanie jak długo.
CNG - to już chyba tylko miłośnicy albo tacy którzy jeszcze auta nie sprzedali i dlatego jeżdzą. Kto użytkował to nie wem czy będzie chciał kolejne auto miec na CNG.
Europa idzie w kierunku eletrycznych zasialnych baterią - to bedzie największy niewypal. Toyota to zauwazyła już i idą w kierunku ogniw wodorowych czyli elektryki ale bez baterii co wyeliminuje mase problemów a w szczególności krótki zasięg. Jak to sie rozwinie czas pokaże. Pewne jest to że tanio nie bedzie.
Ja ponad 10 lat jeździłem na CNG - nigdy w zyciu tego już nie wezmę.
LPG- to juz leprze niż CNG, może gdy bym miał taką instalację jak fabryczne CNG to kto wie....
Od roku jeźdże dieslem i jaki ja glupi byłem że kiedyś jeździłem na gazie. Tankuję około 3 razy w miesiącu a nie co 3 dzien, robie tak około 3000km miesięcznie - to już jest oszczedność czasu, 10 tankowań mniej. W końcu czuć przyjemność z jazdy. Trasa to przyjemność, autko mknie bez najmniejszego wysiłku, wyprzedzanie - cyk i jest, spalanie po przejechaniu 25 000 km komputer pokazał mi 6,7l na 100km. jest to pół na poł miasto/trasa ale w trasie (ekspresówki) to ponizej 150 nie schodze. zrobiłem raz test i jeden bak wyjeździłem tak ekologicznie jak się tylko dało, srzedłem do tych 5l ale szkoda czasu na prawy pas, dalej już jeżdzę normalnie.
Tyle moich spostrzeżeń.
Ignacy
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 09, 2010 12:11
CNG car: Caddy 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: Ignacy »

Moze jednak nie trzeba zawsze byc tylko czarnowidzacym . Ja jakos przetrwałem mam nadzieje najgorszy juz okres mam juz drugi samochód na cng i razem to juz 6 lat to paliwo. Cos słychac o zniesieniu akcyzy dzisiaj przeczytałem ze w 2018 roku powstanie całodobowa ogólnodostepna stacja CNG w Sanoku.Tylko jakos nasi administrorzy tym sie nie zajmuja chyba bardziej zajmuja sie sobą bo informacje te mozna uzyskac np. a Autosanie a nie tutaj. Czekałem tyle to poczekam jeszcze a za to przejechałem dwoma samochodami w sumie ponad 300tys na CNG i praktycznie bez awaryjnie poza wymiana jednej cewki w Multipli ale to zaraz po jej kupieniu. Wiec moze głowa do góry jeszcze nie wszystko stracone.
Ignacy
Caddy CNG
2008r.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: tigercng »

To z dzisiaj ta informacja.

http://www.cire.pl/item,154710,1,0,0,0, ... anoku.html

PGNiG Obrót Detaliczny podpisał umowę z Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na dostawę ekologicznego CNG. W ciągu dwóch lat wolumen dostaw wyniesie co najmniej 0,65 mln m sześc.
W ramach realizacji Umowy podpisanej 22 listopada br. przez Autosan i Gminę Miejską Sanoka do Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej trafią 3 sztuki 10-metrowych SANCITY 10LF z silnikami diesla oraz 8 sztuk 12-metrowych SANCITY 12LF CNG z napędem na sprężony gaz ziemny CNG.

Zgodnie z wymaganiami zamawiającego autobusy będą bardzo bogato wyposażone. Ich kompletacja obejmuje m.in. automatyczną skrzynię biegów, automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, centralny układ smarowania, całopojazdową klimatyzację, zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie LED, systemy informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i monitoringu, automat biletowy - poinformował PGNiG.

Umowa na dostawę autobusów do Sanoka zostanie zrealizowana do końca października 2018.

Powstanie także całodobowa stacja tankowania CNG, z której będą mogli korzystać również klienci indywidualni. Tym samym Sanok dołączy do polskich miast korzystających z ekologicznego transportu, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza i zdrowia jego mieszkańców.

- Umowa z SPGK w Sanoku jest naturalną konsekwencją październikowego porozumienia o współpracy pomiędzy PGNiG OD i Autosanem, której efektem ma być kompleksowa oferta sprzedaży ekologicznych autobusów napędzanych paliwem gazowym, a także zapewnienie infrastruktury oraz dostaw paliwa CNG i LNG dla obecnych i przyszłych Klientów - powiedział Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG. Dzisiejsze wydarzenie, to dowód na to, że od deklaracji do konkretnych działań droga może być bardzo krótka - dodał.
Nowa stacja tankowania powstanie przy ul. Jana Pawła II 59. 24-godzinną dostępność stacji zapewni w ciągu dnia obsługa handlowa, a wieczorami terminal płatniczy do samoobsługi.

- Decyzja o budowie w Sanoku stacji tankowania gazem CNG jest poparta dogłębną analizą. To efekt uzyskania u naszego partnera zarówno konkurencyjnej ceny w stosunku do innych tradycyjnych paliw, ale także determinacja w walce o czystsze powietrze w mieście - powiedział p. Zbigniew Magryta, Prezes Zarządu SPGK w Sanoku.

- Cieszy nas, że w Sanoku zarówno lokalny biznes jak i władze miasta wybrały atrakcyjne warunki handlowe oferowane przez PGNiG oraz doceniły ekologiczny aspekt sprężonego gazu ziemnego w transporcie i komunikacji - powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG OD. - Warto wspomnieć, że wspólna oferta PGNiG z Autosanem zaoferuje przyszłym Klientom konkurencyjną stawkę wozokilometra oraz wysoką dyspozycyjności w okresie 10 lat eksploatacji. To pozwoli pokryć zarówno koszt zakupu autobusu gazowego, jak i finansowanie oraz pełne koszty obsługi, naprawy i zastosowania paliwa gazowego - dodał.

- Realizacja umowy pozwoli na rozwój taboru ekologicznych autobusów w Sanoku do ok. 15 w perspektywie 3-5 lat - nowe autobusy zastąpią bowiem część starych, wyeksploatowanych pojazdów zasilanych olejem napędowym. Już do końca października 2018 r., do Sanoka trafi 11 niskoemisyjnych autobusów wyprodukowanych przez Autosan, w tym 8 gazowych - powiedział Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro.

- Fakt podpisania współpracy pomiędzy PGNiG OD oraz AUTOSAN sp. z o.o. wynikał wyłącznie z badania potrzeb Klientów, rozważających zakup autobusów gazowych. Informacja o tym, że to właśnie w naszym mieście - Sanoku urealniona zostaje nie tylko dostawa autobusów gazowych, ale również weryfikacja działającego porozumienia jest niezmiernie istotna - powiedział Michał Stachura - Prezes Zarządu Autosan.
Ignacy
Posty: 18
Rejestracja: wt lis 09, 2010 12:11
CNG car: Caddy 2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: Ignacy »

Uderz w stół a nożyce sie odezwą. Dopiero jak sie cos napisze to nasz moderator działa ale mysle ze ta informacja nie powinna byc tutaj a wsród głównych informacji portalu gdzie tylko bla bla bla o tym jak świetnie sie portal zaprezentował na nastepnych targach czy o dostawach samochodów na CNG ale nie w Polsce. A o stacji w sanoku czy dostawach autobusów na CNG do Sanoka, Przemysla czy Rzeszowa cicho sza wstyd Panowie wstyd. Mozna by zdziałac wiecej ale tzreba cos chciec robic a nie grzac sie w ciepełku innych.
sjr75
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 05, 2014 17:26
CNG car: Fiat Multipla blupower

Re: Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: sjr75 »

Przypomnę, że od nowego roku ma zniknąć akcyza na CNG. W ramach UE ma powstać sieć stacji CNG/LNG na trasie Bałtyk-Adriatyk.
sjr75
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 05, 2014 17:26
CNG car: Fiat Multipla blupower

Re: Auta na gaz opanują drogi?

Post autor: sjr75 »

Również warto przeczytać materiał opr. przez ME- Krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. w przyszłym roku powinno się zacząć coś dziać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje w mediach / internecie”