AutoŚwiat - poradnik o CNG w Polsce

Publikacje z mediów komercyjnych i źródeł internetowych poświęcone CNG
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

AutoŚwiat - poradnik o CNG w Polsce

Post autor: administrator »

Zazwyczaj nie zajmuję się mało konstruktywnymi rzeczami, ale z racji podjęcia tematu przez AutoŚwiat (jeden z najpopularniejszych tygodników motoryzacyjnych w Polsce), jednak się nad tym pochylę...

W listopadzie AutoŚwiat wypuścił poradnik, w którym to na 6 stronach opisuje sytuację rynku CNG w Polsce. Niestety - publikacja roi się od błędów. Ba! Miejscami zapisana treść w jednym akapicie przeczy sama sobie.

Specjalnie dla Was zrobiliśmy skan artykułu. Znajdziecie go tutaj

Oczywiście czekamy na Wasze spostrzeżenia :) Głosy krytyczne również ;)
Ostatnio zmieniony czw lis 08, 2012 22:41 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Karol Wieczorek
jackub
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:13
CNG car: multipla 1,6 bipower 2001
Lokalizacja: chrzanów

Post autor: jackub »

CNG to produkt uboczny rafinacji ropy naftowej tak ale w ilu procentach w taki sposób powstaje, widział ktoś kiedyś cysternę przeznaczoną do przewozu gazu cng przy 200-250 atmosferach (a tak zapomniałem taka cysterna to mutlipla niewielkie autko o butlach przeogromniastej wielkości)
Obrazek
patryk
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 05, 2012 17:28
CNG car: było Volvo V40 T4 będzie Passat 1.4TSI
Lokalizacja: Krk

Post autor: patryk »

przekłamań i niedociągnięć jest wiele ale najbardziej denerwuje mnie to, że mają rację jeśli chodzi o urzędy. Myślę, że jeśli unia nam nie karze zliberalizować przepisów dotyczących rejestracji pojazdów cng to do końca świata będziemy jeździć co 3 lata na "wizję lokalną". Dlaczego włoch może zainstalować w swoim aucie butle z 1975r. i nikt mu nie robi problemów jeśli jest w dobrym stanie, a u nas nie może być w praktyce starsza niż 2003r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje w mediach / internecie”