Prośba o potwierdzenie inforamcji

Publikacje z mediów komercyjnych i źródeł internetowych poświęcone CNG
funis
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o potwierdzenie inforamcji

Post autor: funis »

Ostatnio obejrzałem taki o to filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=PO3F7jB-YPY

I chciałem się spytać, czy to prawda, że właściciele pojazdów zasilanych CNG mają takie przywileje jak np. brak opłat postojowych, możliwość jeżdżenia bus pasem?
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Post autor: BIGMARIO »

Witam, sama czysta prawda ale takie "Rarytasy" to tylko w Unii Europejskiej :twisted: Ale nie w naszym kraju :mrgreen:
MARIO72
Obrazek
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Przykro nam, ale panowie Zientarscy jeżdżąc po Warszawie trochę się rozmarzyli i powymyślali masę przywilejów dla CNG w Polsce.

Wsparcie dla CNG funkcjonuje natomiast z powodzeniem w innych państwach. Zestawienia, gdzie CNG posiada priorytety w europejskich miastach znajdziesz tutaj.
Karol Wieczorek
funis
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: funis »

Dzieki bardzo za odpowiedz :)

a może jesteście w stanie powiedzieć coś na temat ewentualnych dotacji czy dofinansowań na założenie nowej instalacji CNG w samochodzie?

gdzieś o tym czytałem, ale była to dość stara wypowiedź.
Ciekawi mnie czy cos takiego w ogóle istnieje, a jeżeli tak to jak i gdzie wnosić o taką pomoc.

Pozdrawiam
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Swojego czasu dopłacały gazownie w Bydgoszczy, Gdańsku i jeszcze gdzieś. Aktualnie w Polsce nikt nie oferuje takich dopłat, zresztą całkiem słusznie, bo to słaby pomysł. Ludzie montowali takie instalacje tylko po to, aby uzyskać dopłaty, po czym wyrzucali je z samochodu.
Przerabianie samochodów benzynowych na CNG to również słaby pomysł, o czym już pisaliśmy.
Planowane są dopłaty do paliwa (do CNG oczywiście), ale to odległa przyszłość i raczej nie obejmie Warszawy.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje w mediach / internecie”