problem z jedna z butli :-(

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: Rumcajs »

smolec,

jak już będziesz po zabiegu, to poinformuj o rezultatach. :oops:

Rumcajs
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: smolec »

Witam po krótkiej przerwie
Obdzwoniłem wszystkie serwisy w mojej okolicy i niestety zrobią mi to tylko w warszawie ale na tych trzech butlach nie dojade więc postanowiłem kupić cewke. Udało mi się kupić używaną za 20zł, dziś ją założyłem i niestety nie działa. Właśnie wróciłem z tankowanie i weszło 18m3 zamiast 24 więc teraz nie wiem co jest zepsute
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: Rumcajs »

smolec,

tak zrobią ci to tylko w Łomiankach. Niestety, jedyny serwis który widzi Ople CNG. Smutna prawda, ale są ludzie i ludziska. :evil:
Ustal najpierw z nimi z jakim stanem butli masz się zjawić, czy np. nie powinny być puste ?
Dojedziesz, niestety będziesz musiał się dotankować po drodze, albo Sosnowiec i Prądzyńskiego, albo Kraków i przez Radom.
Jednak, przede wszystkim ustal z serwisem ile masz mieć gazu.

Rumcajs
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: smolec »

Już sprawdzałem trase i raczej pojedziemy przez Kraków i Radom. Z serwisem gadałem i powiedzieli że prawdopodobnie będą opróżniać butle bo wymieniać będą wszystko tzn. zawory, cewki. Zobaczymy czy po wymianie wszystko będzie ok
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: Rumcajs »

smolec,

z Radomia, do serwisu masz jakieś 120 130 km, tak żebyś wziął to pod uwagę przy tankowaniu.

Po wymianie zaworów i butli, moim zdaniem powinno być OK.
Jak będziesz tankował na Prądzyńskiego, musisz wziąć poprawkę na ciśnienie, jak będzie niskie może Ci wejść mniej niż byś oczekiwał.

Daj znać jak będziesz już po zabiegu. :lol:

Powodzenia

Rumcajs
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: smolec »

Witam właśnie wróciłm z serwisu i niestety jestem zawiedziony bo umawiając się na dzisiejszą wizyte ta piękna pani nie poinformowała mnie że najpierw jest wizyta na której weryfikują czy mam do wymiany zawory a potem zamawiają części także za 7-10 dni kolejny wyjazd

A co do cewek to jak ostatnio tankowałem w Krakowie to normalnie weszło do wszystkich butli i działało jak należy potem tankowałem w Tychach i Sosnowcu i już nie dsiałało no i dziś wracając d Warszawy po zatankowaniu w Trzebini widzę że teraz jest ok także cewka działa tylko może coś się tam przytkało
Rumcajs
Posty: 240
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 10:32
CNG car: Zafira 1,6 CNG Njoy `05 budyń vel majonez Babuni
Lokalizacja: Pruszków

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: Rumcajs »

smolec,

trochę czuję się winny, co prawda nie za swoje grzechy, w końcu to ja wskazałem Ci kierunek akcji serwisowej.

Zawodowo związany jestem z motoryzacją, co prawda pojazdy użytkowe nie osobówki, ale nie jest to tak daleko od siebie.
W ramach swoich obowiązków zajmuje się między innymi akcjami serwisowymi, stąd znam "temat" od drugiej strony.

Trochę rozumiem Kolegów z Opla, trochę jednak nie zgadzam się z pewnymi sytuacjami.
Cieszę się, że Auto Łomianki, jako JEDYNA stacja Opla w ogóle dostrzegło CNG i problemy z tym związane. Trzeba sobie powiedzieć jasno , to nie stacja tylko konkretny człowiek, Mariusz Gutkowski.
To, że robią akcje serwisowe to też jego zasługa.
Niestety, czasami na podstawie dokumentacji pojazdu nie da się jednoznacznie ustalić czy dany pojazd podlega tylko sprawdzeniu czy należy się jemu wymiana pewnych elementów.
Nie ma problemu, jeżeli odległość do serwisu mogącego przeprowadzić akcję wynosi 50 km w jedną stronę. Tak się dzieje z popularnymi osobówkami i akcjami na nich.
Ja miewam takie problemy jak w twoim wypadku Łomianki. Klient ma do serwisu 200 - 250 km w jedną stronę, a u mnie pojazd pali 25 l/100 km.
W związku z tym, że sporo moich Klientów ma swoje warsztaty wypada poprosić o nawet rozebranie jakiegoś fragmentu pojazdu, wykonanie dokumentacji fotograficznej i jej przesłanie na maila. Na podstawie tego jestem w stanie ustalić czy zamawiać komplet części czy nie.
Łomianki prawdopodobnie boją się złożyć Klientowi taką propozycję, dlatego musiałeś jechać na weryfikację.
Nikt w takich przypadkach nie trzyma kompletu części na półce, bo niestety nie wiadomo kiedy zjawi się jakiś pojazd na daną akcję a czasami zestaw części to spora kasa.

Miejmy nadzieję, że po drugiej wizycie wszystko się poprawi i będziesz już tankował do pełna. :D

Pozdrawiam

Rumcajs
smolec
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 30, 2014 15:29
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG 2006
Lokalizacja: Oświęcim

Re: problem z jedna z butli :-(

Post autor: smolec »

Witam, miałem napisać jak będę po zabiegu więc pisze
Auto było robione 19 października, ale nie pisałem od razu bo chciałem pojeździć i tankować z trzy razy żeby być pewnym że DZIAŁA!!!
Auto dałem do serwisu o 7 rano a już o 11 dzwonili że jest gotowe.
Jedyne co mnie troche zabolało to to, że według mnie chcieli naciągnąć mnie na wtyczke od tej cewki co była popsuta. Zadzwonili do mnie, że nie otwiera mi butli bo wtyczka jest zgnita czy coś takiego i że akurat mają taką na miejscu i mogą mi ją wymienić za 200zł!!(masakra). Nie zgodziłem się bo przecież widziałem tą wtyczke jak sam grzebałem przy tej cewce i nie wyglądała na zgnitą, kazałem zostawić starą i chyba ją wpięli i działa jak należy.
Tak ogólnie to jestem zadowolony, auto teraz śmiga na wszystkich butlach a o to chodziło

Dzięki bardzo za Waszą pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2015 12:28 przez smolec, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”