Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
Hochwander
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 01, 2014 23:30
CNG car: Volkswagen Caddy 2.0 CNG

Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: Hochwander »

Mam pewien problem. Ostatnio zaparkowałem auto przy rzece żeby udać się na spływ kajakami. Auto stało dwie doby (pod domem nieraz przez tydzień nie odpalam) przy temp w nocy ok 12, w dzień 26st. i podczas powrotu odpalił na metanie (caddy CNG ecofuel) ale strasznie się dusił i silnik pracował nierówno, po czym pojawiła się żółta kontrolka pompy paliwowej - takie coś: http://prntscr.com/bx6g8c Świeciła się przez może sekundę migając i auto przeszło na benzynę. Z benzyną nie było problemu. Po rozgrzaniu silnika do 90 stopni silnik zaczął ciągnąć gaz i cała trasa przebiegła idealnie kolejne 170km. Dziś odpalam - bez problemu. Czy trzeba z czymś takim jechać do mechanika (jakiego w okolicy Poznania?) czy też to jednorazowy problem z jakimś zawilgoceniem czy czymś podobnym? Dodam, że nigdy nie wymieniałem filtra do gazu - może to o to chodzi?
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: tigercng »

Jeśli zdarzyło się to w takich warunkach, zakładałbym właśnie zawilgocenie.
Hochwander
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 01, 2014 23:30
CNG car: Volkswagen Caddy 2.0 CNG

Re: Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: Hochwander »

A co jaki czas należy wymieniać filtr do gazu? Widzę, że jest niedrogi więc może to coś zmieni? Od tamtego czasu zdarzyło mi się to jeszcze raz - tym razem pod domem po dość sporych opadach.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: tigercng »

Ciekawe, jak wygląda taki filtr od gazu CNG w Caddy? Możesz zrobić zdjęcie?
zarbock
Posty: 103
Rejestracja: wt sty 11, 2011 23:49
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: zarbock »

Ja też nie słyszałem o filtrze, to nie LPG. A najlepszym rozwiązaniem będzie test diagnostyczny i nie trzeba wtedy zgadywać w czym problem.
Hochwander
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 01, 2014 23:30
CNG car: Volkswagen Caddy 2.0 CNG

Re: Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: Hochwander »

Na 90% wiem, że to wtryskiwacz. W poniedziałek jadę do serwisu Artgaz w Poznaniu i tam mi mają wymienić wtryskiwacz za ok 500 zł. Zacząłem się jednak zastanawiać czy nie warto by było zmienić instalację CNG na LPG? Reduktor, butle przedstawiają jakąś wartość więc można je sprzedać. Instalacja LPG i deinstalacja obecnej CNG kosztuje 3200 zł. Jak LPG wygląda przy tym silniku?
Hochwander
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 01, 2014 23:30
CNG car: Volkswagen Caddy 2.0 CNG

Re: Caddy metan - przerywa podczas jazdy na gazie

Post autor: Hochwander »

Test diagnostyczny nic nie dał. Wtryski poprawne, reduktor też, problem może być jedynie w komputerze... Robiłem test w Art Gaz w Poznaniu - bardzo profesjonalni Panowie. Elementy były wymieniane na inne i wciąż to samo - auto "czkało" na metanie... Nie wiem co robić. Albo wstawię LPG albo będę szukał rozwiązania z elektroniką. W VW się wypięli na mnie - nie serwisują aut z CNG wyprodukowanych przez siebie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”