Wypadanie zapłonu Toyota RAV4

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
polee
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 06, 2014 13:16
CNG car: Toyota RAV4

Wypadanie zapłonu Toyota RAV4

Post autor: polee »

Witam,

mam problem z wypadaniem zapłonu w cylindrze 2 w Toyocie RAV4 z 2001r. na włoskiej instalacji CNG.

Zaświeciła mi się kontrolka check engine, po sprawdzeniu błędu przez OBDII wyświetlił się błąd P0302, zanim coś z tym zrobiłam pojawiły mi się błędy P0300, P0302, P0303. W pierwszej kolejności wymieniłam świece. Po wymianie świecił się tylko 2 cylinder P0302. Silnik na gazie nierówno pracował, na niskich obrotach gasł. Pojeździłam kilka dni na benzynie - silnik pracuje równo, żaden błąd nie wyskakuje. Pojechałam do serwisu CNG, na komputerze od gazu nie ma błędów ale wymienili mi listwę wtryskiwaczy. Błąd P0302 dalej wyskakuje. Zmieniłam miejscami cewki zapłonowe i świece z cylindra 1 i 2 ale P0302 na 2 cylindrze dalej wyskoczył.

Czy ktoś miał już taki problem albo wie jak go rozwiązać?
Nie są to świece, cewki ani wtryski. Na benzynie jeździ bez błędów.
Kiedyś cewka z cylindra 2 była wymieniana i jest inna niż pozostałe 3 ale skoro po przełożeniu do cylindra 1 błąd jest nadal na dwójce - to nie to.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Wypadanie zapłonu Toyota RAV4

Post autor: tigercng »

Z opisu wynika, że winny jest wtryskiwacz gazowy. Spróbuj na listwie zamienić miejscami wężyki i wtyczki z kablami na niesprawnym i jednym ze sprawnych wtryskiwaczy. Problem przeniesie się na inny cylinder, jeśli to wtryskiwacz lub sterowanie wtryskiwaczem.
Sprawdź, czy wężyk jest prawidłowo uszczelniony, czy króciec podający gaz do kolektora jest na miejscu i jest uszczelniony. Sprawdź też, czy wężyk z króćcem są drożne.
polee
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 06, 2014 13:16
CNG car: Toyota RAV4

Re: Wypadanie zapłonu Toyota RAV4

Post autor: polee »

Dzięki za radę, podjadę do serwisu w przyszłym tygodniu i spróbuję tak zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”