Wyjechanie CNG do zera

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
Raiderek
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:47
CNG car: Ford Focus
Lokalizacja: Poznań

Wyjechanie CNG do zera

Post autor: Raiderek »

Jako, że mam samochód z CNG dopiero od niedawna to pozwolę sobie zadać pytanie laika. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań aby wyjechać CNG do pustego zbiornika, do idealnego zera? Czy jak osiągnie zero do po prostu przełączy się na benzynę bez żadnych konsekwencji?
MateuszC
Posty: 52
Rejestracja: pt sty 20, 2012 15:46
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyjechanie CNG do zera

Post autor: MateuszC »

Nie ma przeciwskazań, sam często wyjeżdżam gaz do końca.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Re: Wyjechanie CNG do zera

Post autor: administrator »

Nie da się wykorzystać CNG w zbiornikach do idealnego zera. Zawsze zostanie trochę gazu ziemnego, którego ciśnienie będzie zbyt małe żeby instalacja go przyjęła. Z resztą - tak jest ze wszystkimi paliwami - benzyny, oleju czy LPG też do końca nie da się wykorzystać - zawsze coś zostanie ;)
Karol Wieczorek
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wyjechanie CNG do zera

Post autor: pawel1812 »

Można odłączyć przewód elektryczny czujnika ciśnienia od reduktora - wówczas wyjeździ się do końca, tzn. do ciśnienia, przy którym silnik nie będzie pracował. Gdy zabraknie gazu i benzyny warto wiedzieć, że jest to alternatywa dla pieszego spaceru na CPN. Ja raz w ten sposób spaceru uniknąłem.
Przełączenie na benzynę następuje przy pewnym ciśnieniu, wyższym niż tym, przy którym silnik i reduktor nie może już pracować. Pozostaje w zbiornikach pewna ilość gazu, aby przełączenie przy niskim ciśnieniu paliwa odbyło się bez szarpnięć i spadku mocy pod koniec gazu.
Tomek-Tomek
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 13, 2012 20:17
CNG car: Zafira CNG 1.6 .04r
Lokalizacja: Ustka

Re: Wyjechanie CNG do zera

Post autor: Tomek-Tomek »

Witam.
To jest chybił Trafił. Nawet jesli jezdzisz od rezerwy do rezerwy lub pilnujesz kreski ostatniej przed rezerwa. Gdy zapala sie rezerwa wiem ze zrobie 40km. W Warszawie zrobiłem zaledwie 15km. na włączonej rezerwie. Trudno powiedziec swiatla, ruszanie, korki inny swiat. W swoim miescie wiem jak dojazdy swiatla itd. plynna jazda. Jechalem na benzynie kiedys i konczylo sie PB rezerwa, to nie moglem przelaczyc na gaz, gdy dolalem paliwa wszystko wrocilo do normy. Moglem przelaczyc na gaz. Musze napisac ze juz dwa razy pompę paliwową robiłem. Znawcy mowili ze maly zbiornik i dlatego. ((((((((Wyjeżdzam do konca paliwo)))))). Nigdy tego nie robie i nie robilem. No coz taki samochod.

POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”