Zamiana instalacji CNG na LPG w Touranie 2006r

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
Hochwander
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 01, 2014 23:30
CNG car: Volkswagen Caddy 2.0 CNG

Re: Zamiana instalacji CNG na LPG w Touranie 2006r

Post autor: Hochwander »

Dopiszę się do wątku. Caddy 2009 CNG. Co w przypadku gdy za 3 lata muszę zrobić legalizację butli za ok 2500 zł? Nadal trzymać się CNG? Jak wygląda spalanie tej jednostki gdyby zainstalować LPG?
witek01
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 12, 2017 19:37
CNG car: Opel Zafira

Re: Zamiana instalacji CNG na LPG w Touranie 2006r

Post autor: witek01 »

Odkopię temat. Czy ma ktoś już jakieś doświadczenia z taką zamianą. Czy znacie jakiegoś dobrego gazownika w Warszawie lub okolicach, który podejmie się tego?
CNG_gas
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 18:39
CNG car: nie

Re: Zamiana instalacji CNG na LPG w Touranie 2006r

Post autor: CNG_gas »

raval!!! pisze: śr lut 26, 2014 17:21 Witam, niestety zapadła decyzja o demontażu CNG i mam już założoną instalację LPG. Pojawił się jednak problem...Komputer wciąż szuka CNG i zapala mi kontrolkę od silnika i teraz pojawia się niesamowita historia. Nie wiem czy przez wariowanie komputera samochód potrafi gasnąć po odpaleniu po około 2 minutach czy problem tkwi w myciu auta. Mowa tu o myciu auta karcherem jednakże tylko z zewnątrz. NIe jest myty silnik. Gdyby nie to że za każdym razem taka historia dzieje się po umyciu auta podejrzewałbym tylko silnik. TAk niestety nie ma już pojęcia. Orientuje się może ktoś w temacie ugryzienia tego komputara? Jak rozwiązać ten problem ? Nie chodzi mi o rady typu" trzeba było się zastanowić wcześniej" bo te juz teraz nic nie pomogą. Jeżeli ktoś zna osobę z podobnym problemem proszę o kontakt. Mam w tym momencie auto u elektronika ale nie wydaje mi się żeby on sobie z tym poradził... Pozdrawiam.
Czy komuś udało się zamienić CNG na LPG i może polecić jakąś firmę w Mazowieckim? Byłbym wdzięczny za pomoc.
damajek
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 25, 2012 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamiana instalacji CNG na LPG w Touranie 2006r

Post autor: damajek »

Z zamianą proponuję się wstrzymać. Myślę tutaj o strefach czystego transportu. CNG jest tutaj wymieniony jako paliwo ekologiczne. Ja od dłuższego czasu czekam i korzystam z benzyny - 100 do 150 km i tankowanie - uciążliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”