Zatankowany LPG do CNG

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
Awatar użytkownika
tomaszw
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 18, 2013 15:38
CNG car: Ford Galaxy 2.0i 08" CNG
Lokalizacja: Warszawa

Zatankowany LPG do CNG

Post autor: tomaszw »

Witam, niespodziewanie stałem sie posiadaczem samochodu z CNG. Miała być sama benzynka, a tu sie okazało ze ma jeszcze CNG. Że jest to CNG dowiedziałem sie dopiero jak odwiedziłem z 5 gazowników w Warszawie i dopiero ostatni wyprowadził mnie z błędu że nie mam LPG. Niestety odbierając samochód dowiedziałem sie ze zatankowali mi LPG za 60PLN, bo była pustka w butlach , jak i w baku. Jako, że chce w koncu zacząć oszczedzać muszę zacząć używac CNG, ale co zrobić z tym LPG w butli? CZy da sie to jakoś spuścić, czy wyjeździć. Na instalacji gazowej przejechałem pare kilometrów, ale silnik nie ma mocy, przy wolnej jeździe jedzie normalnie, ale na trasie już nie ma mocy. W dowodzie nie mam wbitej zadnej instalacji gazowej i pewnie przez przyszłorocznym badaniem tech. czeka mne droga przez mękę z załatwieniem papierów (dzieki naszym urzędasom).
Awatar użytkownika
tomaszw
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 18, 2013 15:38
CNG car: Ford Galaxy 2.0i 08" CNG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zatankowany LPG do CNG

Post autor: tomaszw »

Dziękuje, skontaktuję sie z tą firmą.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Zatankowany LPG do CNG

Post autor: tigercng »

tomaszw pisze:zatankowali mi LPG za 60PLN
??? przecież króciec tankowania nie pasuje. Konstrukcja elektrozaworów też nie pozwoli. Według mnie to niemożliwe. Pewnie Ci coś ściemnili, żeby skasować 60 zł.
Dla pewności niech Krzysiek sprawdzi, bo talent "polskich gazowników" jest nieograniczony.
Awatar użytkownika
tomaszw
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 18, 2013 15:38
CNG car: Ford Galaxy 2.0i 08" CNG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zatankowany LPG do CNG

Post autor: tomaszw »

Mieli koncówkę 8mm, ja sam takiej szukałem po całej PL sądząc, że mam LPG.

---edit---
LPG zużyte, CNG zalane i śmiga :)
Tomek-Tomek
Posty: 59
Rejestracja: śr cze 13, 2012 20:17
CNG car: Zafira CNG 1.6 .04r
Lokalizacja: Ustka

Re: Zatankowany LPG do CNG

Post autor: Tomek-Tomek »

tomaszw pisze:Witam, niespodziewanie stałem sie posiadaczem samochodu z CNG. Miała być sama benzynka, a tu sie okazało ze ma jeszcze CNG. Że jest to CNG dowiedziałem sie dopiero jak odwiedziłem z 5 gazowników w Warszawie i dopiero ostatni wyprowadził mnie z błędu że nie mam LPG. Niestety odbierając samochód dowiedziałem sie ze zatankowali mi LPG za 60PLN, bo była pustka w butlach , jak i w baku. Jako, że chce w koncu zacząć oszczedzać muszę zacząć używac CNG, ale co zrobić z tym LPG w butli? CZy da sie to jakoś spuścić, czy wyjeździć. Na instalacji gazowej przejechałem pare kilometrów, ale silnik nie ma mocy, przy wolnej jeździe jedzie normalnie, ale na trasie już nie ma mocy. W dowodzie nie mam wbitej zadnej instalacji gazowej i pewnie przez przyszłorocznym badaniem tech. czeka mne droga przez mękę z załatwieniem papierów (dzieki naszym urzędasom).

Witaj.
Ja miałem historie taka ze mialem w dowodzie wpisane paliwo glowne CNG. Bez benzyny jako dodatkowe. Cofnal mnie gosciu ze musze to uzupełnic. Co jest nieprawda. W moim aucie jest orginalna instalacja CNG, wiec benzyny nie musialem miec wpisanej, ale trudno uzupelnilem. Jesli auto bylo rejestrowane pierwszy raz w Polsce to musisz z urzedu wyciagnac zaswiadczenie o pierwszej rejestracji. I jechac do stacji diagnostycznej gdzie byla taka przeprowadzona przez tego samego diagnoste i poprostu musi dopisac a nastepie w urzedzie ci to uzupelnia w dowodzie rejestracyjnym. To jest zadarmo.
Pozdrawiam>Zafira 04' CNG.
lukaspol2
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 12:33

Re: Zatankowany LPG do CNG

Post autor: lukaspol2 »

Jak Ci zarejestrowali bez CNG?a TO nie było w tłumaczeniu że ma CNG? Ja bym chciał nie mieć w dowodzie CNG. MNIEJ OPŁAT HEHE.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”