Zafira CNG - problem z zasięgiem

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Post autor: BIGMARIO »

Witaj. Dzięki za odp. , po zatankowaniu do pełna wskazówka jest na Full a nawet nieraz pokazuję więcej. I jak na razie nie udało się przekroczyć 200 km po mieście :cry: A pyta techniczne przy jakich obrotach najlepiej dla ekonomicznej jazdy zmieniać biegi na wyższe ??? Czytałem że przy benzynie to około 2400 obr/min , dobrze czy źle ??? Pozdrawiam.
MARIO72
Obrazek
sasiadt
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 21:40
CNG car: Opel Zafira, 1,6
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sasiadt »

BIGMARIO pisze:...I jak na razie nie udało się przekroczyć 200 km po mieście ...
Wydaje mi się, że 200 km na pełnym baku to bardzo mało. Masz 4 butle pod samochodem?
BIGMARIO pisze:... A pyta techniczne przy jakich obrotach najlepiej dla ekonomicznej jazdy zmieniać biegi na wyższe ?...Pozdrawiam.
Wydaje mi się, że obroty powinny być pomiędzy 2000 a 3000, odczułem, że gdzieś przy 2600 jest głośniejszy silnik i jakby słabszy troche (pewnie jest to ten maksymalny moment obrotowy).
Z mojego odczucia silnik dobrze pracuje już przy 1900 i jest coraz głośniejszy od 2900. Brakuje szóstki, bo przy 120 km./h obroty są spore (zdaje się, że koło 4000) - nie wiem jak bardzo to wpływa na eksploatację.

Myślę, że ten wątek możemy przenieść na inny dział zajmujący się Oplami (śmiecimy w tym wątku :))

administrator: wydzieliłem nowy wątek poświęcony Zafirze i małemu zasięgowi na CNG. Piszemy na ten temat tylko tutaj.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04, 2011 08:59 przez sasiadt, łącznie zmieniany 1 raz.
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Re: Zafira CNG - problem z zasięgiem

Post autor: BIGMARIO »

Dzięki Sąsiadt :)
MARIO72
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”