Zapach LPG przy spalaniu CNG

Problemy techniczne i pytania związane z eksploatacją samochodów
pawelst
Posty: 27
Rejestracja: pt mar 14, 2008 23:10
CNG car: Suzuki Baleno Kombi 1,6 GLX
Lokalizacja: Biecz

Zapach LPG przy spalaniu CNG

Post autor: pawelst »

Witam !
Zauważyłem /a raczej poczułem/, że od niedawna z rury wydechowej mojego auta pracującego na CNG wydobywa się zapach podobny jaki czuć przy niektórych samochodach LPG. Wcześniej nie czułem czegoś takiego, dlatego wydaje mi sie to troche dziwne.
Czy może to mieć związek z jakimiś problemami ze spalaniem gazu, czy np. ze składem gazu / wiem, że jest niewielka zawartość propanu i butanu, ale zeby aż tak to było czuć /?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

smrodek

Post autor: kefasps »

na zimnym silniku w mojej opinii możesz coś poczuć ale nie skojarzyłbym tego doznania z zapachem LPG - korpus ciała w pozycji pochylonej oczywiście

a na gorącym ja nic nie czuję

uważam że jak jest dobra iskra i paliwo to nie powinno śmierdzieć, w odwrotnej sytuacji może się zdarzyć - miałem kiedyś Corolle na gaz płynny
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
robert_m
Posty: 54
Rejestracja: śr sie 20, 2008 22:07
CNG car: Multipla Bipower
Lokalizacja: Świdnica (Wiry)

Re: Zapach LPG przy spalaniu CNG

Post autor: robert_m »

Niekiedy zwiększana jest zawartośc nawaniacza (ten sam w LPG) przez gazownię i wtedy czuć. Również przy zimnym katalizatorze śmierdoli.
Fiat Multipla 1,6 benz.+CNG bipower 2002
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Zapach LPG przy spalaniu CNG

Post autor: tigercng »

U mnie z Zafirce nic nie śmierdzi, niezależnie czy silnik jest zimny, czy ciepły.
Zapach nawaniacza najczęściej (oprócz nieszczelności) jest spowodowany niecałkowitym spalaniem się mieszanki paliwowo-powietrznej. Przyczyną może to być zbyt bogata mieszanka lub problemy z jej zapłonem (świeca - wypadanie zapłonów).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy w użytkowaniu CNG”