Kilka pytań o CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki pozostałych marek zasilane CNG.
piotr92
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 00:38

Kilka pytań o CNG

Post autor: piotr92 »

Witam,
Szukam samochodu, jestem aktualnie w Niemczech i widzę tu sporo aut z CNG.
W Polsce w okolicy gdzie mieszkam mam aż 3 stacje, więc chętnie spróbowałbym użytkować ten gaz.
Na razie widziałem w moim przedziale cenowym 1200euro 3 auta z cng: Punto II 2004r , VW Bora 1999r , VW Passat 1998r.
Przebiegi od 190-220kkm.

Pytania:
- czy prze przerejestrowaniu pojazdu w Polsce, oprócz wbitej w niemiecki dowód adnotacji o założonym cng, będę potrzebował jeszcze jakieś zaświadczenia/homologacje/badania i jeżeli tak to ile one kosztują,
- niektóre z aut, które oglądałem mają wlewy gazu w przednim błotniku, albo z tyłu auta. Czy jest możliwość przerobienia wlewu np. pod tablice rejestracyjne lub obok wlewu paliwa i czy jest to kosztowne.
- czy auto z przebiegiem ponad 200kkm to dobry pomysł w przypadku CNG? Wiem, że np. w LPG silniki mniej znoszą tak duże przebiegi.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: Kilka pytań o CNG

Post autor: tigercng »

Cześć,
piotr92 pisze:przedziale cenowym 1200euro
według mnie to w tym przedziale nie kupisz nic interesującego w CNG, nawet z tych nadających się do poważnej naprawy blacharskiej.
piotr92 pisze:niektóre z aut, które oglądałem mają wlewy gazu w przednim błotniku, albo z tyłu auta. Czy jest możliwość przerobienia wlewu np. pod tablice rejestracyjne lub obok wlewu paliwa i czy jest to kosztowne.
To rozwiązanie typowe dla aut z instalacjami niefabrycznymi. Przeróbka jest możliwa, pytanie tylko, czy ma sens. Samo przełożenie króćca do tankowania nie zrobi z tego instalacji fabrycznej. Co do różnicy między instalacjami fabrycznymi i niefabrycznymi pisaliśmy już wielokrotnie na forum. Najlepsze efekty ekonomiczne, ekologiczne i użytkowe osiągniesz tylko z instalacją fabryczną i takie rozwiązania generalnie polecamy.

Najtańsze auta w mojej opinii warte zachodu z instalacją fabryczną CNG zaczynają się ok. 4-5 tys. euro. Za tę kwotę kupisz np. Zafirę A do jazdy lub Zafirę B do naprawy blacharskiej. Tańsza będzie tylko Multipla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe marki”