Konwersja regulatora ciśnienia gazu

Modele pojazdów Audi, Skoda, Seat, Volkswagen, - grupy Volkswagen (VAG) do 3,5 t zasilane CNG.
Irzman
CNG car: VW CADDY

Post autor: Irzman »

Reduktora? :D
moyal
CNG car: VW Caddy

prośba o pomoc

Post autor: moyal »

Irzman - prośba o pomoc.

Sypie mi się prawdopodobnie reduktor w caddy (2006 r.).
Objawy:
- czujnik ciśnienia wariuje - raz jest pół baku raz jest 1/3
- samochód nie przełącza się na cng - jak za pierwszym razem odpalę to startuje na pb i nie przełączy się samodzielnie na cng. Ponowne uruchomienie i dopiero po chwili pracy na pb przełącza się na cng.
- znaczne uchodzenia gazu.

Też mam reduktor Teleflex. Natomiast czujnik jest jakiś inny - prawdopodobnie od fiata multipli.

pytanie jaki jest rocznik Twoje caddy ?

jest obecnie na allegro dostępny reduktor:
http://allegro.pl/cng-vol...2863451354.html

pytanie tylko jak sprawdzić czy będzie on pasował do mojego caddy?
jak? tzn.jakie parametry powinien spełniać? nr seryjne? jakieś wejścia, wyjścia, gniazda ??

Rozwiązanie mojego problemu:
Poszedłem w ślady kolegów i wymieniłem reduktor.
Starego TeleFlexa na nowszy model czyli Ventrex o nr 3C0 906 035 A
Oczywiście nie obyło się bez zmiany softa.
Wtryskiwacze pozostawiłem stare.

Dzieła wymiany (reduktora i softa) dokonał kolega Łukasz z Poznania, któremu jestem bardzo wdzięczny za pomoc.

Dzięki również koledze o nicku Irzman i Mariuszowi z Warszawy za cenne i pomocne informacje.

Efektu wymiany opiszę wkrótce.
Na gorąco napewno mogę powiedzieć, że wszelkie objawy nie prawidłowego działania ustąpiły i co ważne - ZNACZNIE SPADŁO SPALANIE.
A co za tym idzie zwiększył się zasięg.
Szczegóły opiszę po dłuższych testach.

Jakby ktoś potrzebował nowszy model reduktora czyli Ventrexa to aktualnie jest jeden w Polsce na allegro:
http://allegro.pl/cng-volkswagen-touran ... 75795.html

ostatni nawet cena spadła :) do bardziej realnego poziomu.
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2013 19:08 przez moyal, łącznie zmieniany 2 razy.
damajek

Re: Konwersja regulatora ciśnienia gazu

Post autor: damajek »

witam

gdzie można znaleźć taki reduktor, oprócz allegro?
sam bym chętnie wymienił bo ostatnio coś zaczął się dziwnie tłuc w moim caddy. Słychać brzęczenie, raczej nie czuć gazu. Zresztą niedawno sprawdzałem szczelność i nic się złego nie działo.
Brzęczenie jest denerwujące w kabinie, natomiast pod maską raczej słabo słyszalne. Jak przyłoży się ucho blisko reduktora to wtedy słychać, jak dotknę palcem reduktora do drga tak jak słychać brzęczenie. Po kilkunastu kilometrach nieraz ustępuje nieraz brzęczy cały dzień.
1) Czy to objaw padania reduktora??
2) Gdzie można kupić Vertexa i co jeszcze oprócz softu do wymiany (jakieś przewody?)?
3) Kto jest w stanie wymienić w okolicach Krakowa? (mechanicznie może bym dał radę ale z softem nie miałem jeszcze do czynienia.
4) Ile całość takiej zabawy kosztuje?

Jeżeli ma ktoś linka do forum niemieckiego jak i co należy żrobić prosze o namiar.
Pozdrawiam
damajek
zarbock
CNG car: VW Touran 2.0 CNG 2007

Post autor: zarbock »

Witam kolegę. Widzę, że nie przeczytałeś uważnie całego wątku o wymianie reduktora więc ci podpowiem. Nie wiem jakie były objawy u innych kolegów ale w moim Touranie zaczęło się dokładnie jak opisujesz - wibracje reduktora (prawdopodobnie pada membrana) i od czasu do czasu upuszczanie gazu przez zawór bezpieczeństwa. Do wymiany niezbędny jest oczywiście reduktor, przewód niskiego ciśnienia i soft. Aktualnie znalazłem na allegro http://allegro.pl/regulator-cisnienia-v ... 87127.html, niestety nie widzę tam przewodu niskiego ciśnienia i cena też jest wygórowana. Wymiany można dokonać samemu o ile elektrozawory na butlach są szczelne. Pozostaje kwestia softu - nie znam nikogo z Krakowa kto mógłby to zrobić, tylko Poznań. Sugeruję jeździć dopóki się da na starym reduktorze i pomału kompletować zestaw konwersyjny.W razie pytań pisz na PW. Pozdrawiam.
vision-perfect
CNG car: VW Touran 2.0 lift

Post autor: vision-perfect »

witam wszystkich zainteresowanych tematyka CNG, proszę o info kolegi z poznania jak by wyglądała wymiana reduktora w touranie 2.0 bsx, 2006 po lifcie na ventrex , bez wymiany wtrysków sam reduktor plus soft.
Mój email: m.smulski@vision-perfect.pl lub tel. 883 72 72 70
Dziękuję
Irzman
CNG car: VW CADDY

Post autor: Irzman »

Starczy tych udręk!

Numer do Poznania: 692 170 620 Łabędź
krzysiekowal
CNG car: touran 2.0

Post autor: krzysiekowal »

zarbock pisze:Witam kolegów. W moim Touranie 2.0 przy przebiegu ok. 95Tk odmówił posłuszeństwa regulator ciśnienia Teleflex. Objawami było upuszczanie gazu z zaworu bezpieczeństwa ,poprzez trzy otwory znajdujące się na obwodzie korpusu, zaraz po włączeniu zapłonu czyli w momencie otwarcia elektrozaworu na regulatorze. Po kilkunastodniowych poszukiwaniach okazało się, że tak naprawdę jest to część nienaprawialna. Żaden ze specjalistycznych serwisów nie chciał się podjąć naprawy ponieważ jest to wyrób kanadyjski wykonany w systemie calowym a niektóre z połączeń są klejone preparatami firmy Loctite . Możliwe było tylko zakupienie nowego za ok. 4000zł lub regenerowanego u kolegi Mariusza na Allegro z 3 miesięczną gwarancją za 700zł. Po wnikliwym przestudiowaniu niemieckiego portalu poświęconego problematyce CNG stwierdziłem, że skoro nawet Volkswagen wycofuje się z tej części i przeprowadza akcję serwisowa na swój koszt w autach gwarancyjnych to i ja nie będę inwestował w nieudany patent. Pozostało mi tylko jeździć na etylinie, co przy spalaniu 10-12 l/100km jest mało przyjemne, albo zrobić konwersje do układu z silników 1,4 TSI CNG. Niestety nie posiadam już gwarancji więc nie mogłem liczyć na VW, że przejmie na siebie rachunek ok. 2500 Euro. Niezbędne do tego przedsięwzięcia są: regulator ciśnienia Ventrex od wymienionych silników , przewód niskiego ciśnienia gazu, wtryskiwacze( chociaż niekoniecznie) zmiana softu ECU. Wszystkie części zakupiłem na Allegro za 1500zl. Wymiana jest banalnie prosta i może ją zrobić każdy warsztat gazowniczy. Pozostaje najważniejsza rzecz zmiana softu- tego niestety nie da się byle gdzie zrobić. W nagrodę za ryzyko i trochę ponad 2000zł mam, jak wynika z opinii naszych niemieckich kolegów, znacznie bardziej niezawodny układ i do tego spalanie spadło średnio o około 1kg/100km. W przypadku zainteresowania kolegów służę kontaktami.Pozdrawiam.
dobryjezu
CNG car: vw touran

Post autor: dobryjezu »

Witam wszystkich, jak w temacie. Po konwersji reduktora u kolegi Łabędzia totalna rewelacja. Teleflex poszedł do śmieci, nowy (używany) reduktor od 1,4 tsi plus soft i wszystko działa bez problemu. Z Gdańska do Poznania nie jest blisko ale warto, mój touran odzyskał wigor a do tego spala średnio około 1 kg gazu mniej. Teraz jadąc ekonomicznie potrafię zrobić 400 km na tankowaniu, wychodzi około 4kg (5,4 m3) na 100km czyli około 17-18 zł za 100 km. Warto? Spytacie o koszty, duuuuuuuuuuuuuuużo mniej niż w serwisie, po szczegóły odsyłam do Łabędzia sami pertraktujcie.
damajek

A czy ktoś z posiadaczy tego nieszczęsnego reduktora - który już sam w sobie nadaje się do wymiany - starał się, albo zgłaszał to do VW jako konieczność prowadzenia akcji serwisowej?
Niestety nie znam niemieckiego i nie poczytam ich forów - może tam były takie starania?
damajek

A może ktoś z Was regenerował reduktor Teleflex? Nie mam czasu sam przy nim grzebać - tak więc w okolicy Krakowa albo Rzeszowa kogoś polecacie?
damajek

Czy każdy ventrex pasuje do cady w miejsce teleflexa?
Jak nie to jakie powinny mieć oznaczenia?
Awatar użytkownika
andyCNG
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG

Post autor: andyCNG »

Witam serdecznie.
Poczytałem właśnie posty, popnieważ temat jest właśnie dla mnie mocno aktualny, wymiana reduktora telef na ventrex i wgranie softu.
znalazłem w necie firmę na południu Polski, która to robi. nie znam kosztów, nie dzwoniłem jeszcze. Widzę na forum, że piszecie o koledze *Łabędziu* z Poznania, który to robi. Może jeszcze się tym zajmuje, a z Torunia do Poznania bliżej. Firma którą znalazłęm:
http://www.auto-krak.pl/auto-krak/zmian ... ramowanie/

Dzięki za komentarze.)
Andy
zarbock

Generalnie wymiana reduktora opiera się na zakupie wszystkich części z drugiej ręki ponieważ nowe są horrendalnie drogie. Strona techniczna podmiany jest banalna i na dobrą sprawę można to zrobić samemu tak jak ja ( byle na świeżym powietrzu). Problem pojawia się dopiero przy wgraniu nowego softu. Jeżeli koniecznie chcesz jechać do Krakowa to podpytaj, czy aby na pewno koledzy wiedzą o co ci chodzi, a i tak nie sądzę żebyś dostał jakąkolwiek gwarancję na wykonaną w ten sposób usługę. Ja i tak ze swej strony polecam Krystiana.
Awatar użytkownika
andyCNG
CNG car: VW TOURAN ECOFUEL CNG

Post autor: andyCNG »

Ok. Dzieki za sugestie. a jak mozna sie skontaktowac z Krystianem, gdzie on *dziala*?
zarbock

692 170 620 K.Łabędź gdyby był problem ze zdobyciem reduktora służę pomocą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „VW - grupa VAG - Audi, Seat, Skoda, Volkswagen”