Strona 1 z 1

Audi pokazuje koncept modelu A3 z fabryczną instalacją CNG!

: wt maja 17, 2011 13:48
autor: administrator
Audi pokazuje koncept modelu A3 z fabryczną instalacją CNG!
2011.05.17, spiegel.de

Obrazek

W 2013 roku Audi zamierza wprowadzić do sprzedaży wersję kompaktowego kombi - modelu A3 - z fabryczną instalacją zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG). W pojeździe zostanie zamontowana jednostka napędowa o pojemności 1,4 litra i mocy 110 KM. Będzie zasilana gazem ziemnym lub benzyną. Zamontowany zbiornik o pojemności 20 m3 (15 kg) CNG pozwoli na pokonanie ok. 400 kilometrów. W kolejnych latach przewiduje się również montowanie jednostki CNG w modelu A4 (klasa średnia). Według nieoficjalnych doniesieć znajdzie się też w innych pojazdach tej klasy grupy Volkswagen.

Filmowa prezentacja zastosowanej technologii:


Więcej informacji tutaj

: śr maja 18, 2011 22:25
autor: administrator
Dzisiaj otrzymałem informację, jakoby Audi pracowało też nad innym silnikiem zasilanym CNG - 1.8 TFSI. Niestety brak bliższych informacji o gazie ziemnym...

http://www.atzonline.com/index.php;do=s ... 8577392826

: pt paź 28, 2011 20:19
autor: administrator
Postępującą prace nad wdrożeniem projektu E-gas. Właśnie uruchomiono jedną z pierwszych instalacji do pozyskiwania wodoru z energii wiatrowej, który następnie neutralizuje CO2 i jako metan jest wykorzystywany m.in. jako paliwo do pojazdów CNG.

Więcej informacji w języku niemieckim:
http://www.tagesschau.de/wirtschaft/hybrid102.html

: wt kwie 10, 2012 18:20
autor: administrator
Zimowe testy Audi A3 TCNG w Szwecji


: sob kwie 14, 2012 08:39
autor: administrator
Wczoraj otrzymaliśmy nieoficjalne informacje, z których wynika że Audi przymierza się również do wprowadzenia silnika 1.8 TSI EcoFuel o pomocy 180 KM.

Dodatkowo przy centrali firmy w Inglostadt powstał niedawno nowy tor fabryczny do testowania pojazdów AUDI, gdzie powstała stacja paliw, na której oprócz dystrybutorów z benzyną i Dieslem znajduje się punkt tankowania CNG.