FIAT MULTIPLA 1.6 BiPower CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki Fiat zasilane CNG.
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Panowie na Allegro pokazała się okazja . Moim zdaniem warta uwagi . I cena też jest super.
http://otomoto.pl/fiat-multipla-1-6-cng-C17315149.html
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

Opcja fajna. No ale biały... a jest teraz moda na białe:)
o gustach się nie dyskutuje. Już się przyzwyczaiłem do tego na ulicy. Lecz nie mogę sobie wyobrazić akwarium przed domem a ja w środku. Nawet z ciemną szybą to za bardzo przeszklone, tak trochę mało intymności.
Ostatnio zmieniony ndz lut 06, 2011 01:56 przez supermajku, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej zredukować, niż później żałować.
markrk
Posty: 20
Rejestracja: śr gru 15, 2010 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: markrk »

Biała,pewnie sprowadzona z włoch ? jezeli tak to po TAXI.
Cena faktcznie niska ,ja za swoja dałem wiecej w niemczech.
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Brak przebiegu , ale czy może być po taxi , pewnie tak ale okaże się po oględzinach wnętrza. Ja już przestałem patrzeć na kolor , ważna ekonomia i to że na zbiorniku robisz tyle że prawie wszędzie dojedziesz w Polskich warunkach. A jak ktoś by się pokusił o dodatkowy zbiornik w bagażniku to 700 km można zrobić na jednym tankowaniu a w technologi CNG to wyczyn nie do pobicia :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz lut 06, 2011 14:00 przez Touran_CNG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

I nawet jak po taxi to co z tego, robisz remont silnika i naprawiasz zawieszenie i tylko jeździsz.
starrs
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 22, 2011 19:46
CNG car: Fiat Multipla BluPower 1.6 16v
Lokalizacja: Torun

Post autor: starrs »

Witam stałem się posiadaczem 3 Multipli 1x BluPower 2x BiPower jestem bardzo zadowolony z osiągów jakie idą za CNG jak i z jego ekonomiczności BluPower zatankowane do pełna robi niecałe 600km za niecałe 100zł BiPowerami za mało jeżdżę żeby móc się dowiedzieć ile one przejadą.

Co do gestów na ulicach już zaważyłem że nie trzeba być na forach żeby ktoś ci mrugał czy też wpuścił cię jak się meczysz z wyjazdem co bardzo mnie ucieszyło, jestem w grupie fascynatów grupy Volkswagen AG i jestem już przyzwyczajony do tego typu zachowań na drodze ciesze się bardzo że po nabyciu tak oryginalnych i ekonomicznych samochodów spotkała mnie tak miła niespodzianka ;)

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Multi. :)

PS. Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi kogoś z torunia że nasza stacja taka nie zawodna :P ostatni weekend była przerwa z powodu awarii ale mimo rezerwy stwierdziłem że warto się wybrać do inowrocławia pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 22, 2011 21:23 przez starrs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kefasps
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 12:37
CNG car: Opel Zafira 2005
Lokalizacja: Poznań (Luboń)

biała multipla w super cenie

Post autor: kefasps »

mój brat chce kupić multiple i dlatego pojechał ją oglądać. z zewnątrz prezentowała się nieźle, ale niestety po odpaleniu cały czas mruga kontrolka silnika i piszczy jakiś dźwięk kontrolny, dodatkowo posiada dziury po montażu jakiś urządzeń dla taksówkarzy, a dokładniej włoskich taksówkarzy (na tyle siedzenia środkowego z przodu jest naklejka o korporacji taksówkarskiej). Ogólnie cena adekwatna do stanu może jak ktoś się zna na multipli i ją doprowadzi do ładu to będzie okazja

p.s.

nie udało mu się odczytać przebiegu bo były jakieś problemy z komputerem i błędami które wskazywał :(
Zafira 1,6CNG 2005 +++SPALANIE MIASTO BEZ OSZCZĘDZANIA 7,3CBM/100KM+++
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawel1812 »

Za te pieniądze za ten rocznik to chyba warto niezależnie od przebiegu, jak się włoży kilka tysięcy to autem się jeszcze dużo pojeździ, poza tym jest ona po opłatach, szkoda że już swoją kupiłem...
wieslaw
Posty: 11
Rejestracja: pn gru 06, 2010 18:40
CNG car: fiat multipla
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: wieslaw »

Tam wczesniej kolega napisal ,ze multipla na cng jest ciezsza.Chcialbym sie doradzic jednej rzeczy bo nie wiem czy to jest prawda.Otoz wymienilem felgi w mojej multipli i dowiedzialem sie ,ze musze musze w niedlugim czasie wymienic opony ,gdyz nadaja sie do wymiany i pan w sklepie powiadomil mnie iz musze kupic specjalne wzmocnione opony ze wzgledu na butle cng w samochodzie i co przez to idzie obciazenie samochodu jest wieksze .Czy to jest prawda? Z tego co mi wiadomo to dodatkowy koszt ok 200-300zl do kompletu opon.
wieslaw
Awatar użytkownika
mateusz86
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:13

Post autor: mateusz86 »

Wydaje mi się że szanowny Pan sprzedawca nie ma zbytu na droższe oponki.

wieslaw - najprościej sprawdź masę własną w dowodzie rejestracyjnym i porównaj z wersją benzynową.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez mateusz86, łącznie zmieniany 2 razy.
;)
viporion
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 23:09
CNG car: multipla 1.6 bipower
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: viporion »

Witam Kolegów

przywiozłem właśnie z niemiec Multiple 1.6 BiPower rok 2000

Zastanawiam się nad zarejestrowaniem. oczywiście chodzi o butle. i klopoty z 1 przegladem w kraju z tego powodu. PRzeczytalem na tym forum i innych stronach iż najważniejsze jest co pisze na butlach itp prosze o wskazówke gdzie tego szukać.

Czy jest opcja ze poprostu nie zarejestruje tego na tych butlach i bedę musiał je wywalić i w sadzić jakies inne ? bardzo prosze o pomoc bo nie ukrywam to jest u zależnione od tego czy te auto bede chcial zostawic dla siebie czy sprzedac juz jako zwykly benzynowy

Ps dodam ze kupilem go od faceta ktory nim jezdzil 7 lat za kwote 4 tyś zł.
administrator
Administrator
Posty: 1583
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: administrator »

Może tutaj coś więcej się dowiesz:
http://cng.auto.pl/forum/multipla-bipow ... 5.htm#5125
Karol Wieczorek
ikac
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ikac »

do kolegi viporion
droga legalizacji instalacji CNG jest dokładnie opisana to na forum i na forum multipli. Jeżeli nic nie było robione przy instalacji to na 100% masz butle bez R110, co powoduje że legalizacja potrwa trochę dłużej ale jest możliwa.
Poszukaj informacji na obydwu forach
http://www.multipla.fora.pl/
Multipla 1.6 CNG 2003
viporion
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 23:09
CNG car: multipla 1.6 bipower
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: viporion »

Właśnie odkrecilem osłonę butli. szczytałem numerki ( do niektorych użyłem lusterka )

zadzwonilem do KRakowa Do fimry Agrotrak uzyskałem informacje iż gdy przyjade na kołach z butlami zamontowanymi to koszt 220 zł od butli , jesli je wymontuje to 170 od butli. Ogolnie temat im dobrze znany - mowili ze roibli to wiele razy w tym aucie. Probowalem odkrecic te butle i w dwuch odkrecilem metalowe przewody w trzeciej nie szło. Olałem temat i zamontowałem z powrotem... pomysłalem se leząc pod autem ze jak odkręce butle to bedą ciężkie i sam ciezko mi bedzie... wiec dołoże te 50 zl o d butli i niech oni zrobią , do tego będe miał gwarancje szczelnego zamontowania.

papiery z Fiat auto poland załatwiają albo oni albo można samemu.. ja mając na kartce w/w numery, zadzwoniłem na numer ogolnopolski Zieloną Linię* 00800 3428 0000. chciałem by przełączono mnie do pana andrzeja, jednakze nie było takiej możliwości, pani zapytala w czym moze pomoc.. poprosila o numery butli i dane autka, moje dane numer kontaktowy i nie dluzej za 30 min dostałem telefon bym przesłał skan dokumentu potwierdzającego własność pojazdu. zrobiłem skany dowodu rejestracyjnego (niemieckiego) oraz skan umowy kupna, napisalem jeszcze raz numery butli. i czekam co dalej :) powiedizeli ze najpozniej 2 tyg dostane mailem i poczta dokumenty z firmy FABER na butle. z nimi do KRakowa, jak co napisze co dalej sie działo. nie wiem tylko czy w krakowie to zalatwie na miejscu czy autko bede musial tam zostawic. bo jesli tak to bede musial kombinowac powrot.


A swoją drogą to jak pisalem w innym temacie mam problemy z cng jak lekko deptam jedzie do ok 100 km.h potem juz ma ciezko , ta samo jak depne to idzie i nagle jak by brakowalo gazu. Rozebrałem na czesci pierwsze reduktor wyczyscilem wszystko , przedmuchałem filterek gazu i poskladalem jaki rezultat ? nie wiem gdyz w aucie wymontowałem caly wydech i kolektor wydechowy ( był pękniety , podobno koszmar tych aut) jak tylko przyjdzie z allegro zamiennik to dam znac co i jak)

Swoją drogą gdzie można dostać komplety naprawcze reduktra ( pierscienie takie plastkowe na tłokach w kolorze białym, oraz chociazby filterek) Reduktor firmy tartarini - dokladnie ten http://img.kijiji.it/e9/ed/e9ed2e2475b3 ... 72_big.jpg

no nic po za duzo sie chyba rozpisalem i nie bedzie sie wam chcialo czytac. pozdrawiam :)
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Witam,
zobacz w firmie

Auto Gaz Śląsk Sp. z o.o.

Brygadzistów 82A
Katowice
32 609 64 12

AUTO GAZ ŚLĄSK reprezentuje na rynku polskim firmę TARTARINI AUTO
Ostatnio zmieniony sob maja 07, 2011 10:48 przez Bendzi, łącznie zmieniany 1 raz.
PEUGEOT 206 1,6 CNG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”