FIAT MULTIPLA 1.6 BiPower CNG

Modele pojazdów do 3,5 t marki Fiat zasilane CNG.
kennedee
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 05, 2008 22:59
CNG car: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Lokalizacja: Legnica

Post autor: kennedee »

robert_m pisze:Kennedee, czy kupiłeś może srebrną małpę od gościa z legnicy? Oglądałem takie autko przed zakupem swojego.
Nie, swoją kupiłem w Bydgoszczy nieco wcześniej, niż się gość z Legnicy ogłaszał.
Z tego co wiem, to od dłuższego czasu CNG nie tankuje - więc albo sprzedał, albo jeżdzi na beznzynie, albo też srebrna mulcia stoi.
kennedee
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 05, 2008 22:59
CNG car: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Lokalizacja: Legnica

Re: Doradźcie prosze

Post autor: kennedee »

hashimi pisze:http://otomoto.pl/fiat-multipla-fabrycz ... 06762.html to link do ogłoszenia, które mnie zainteresowało.
Tak jak Ci napisałem na forum multipli - warto, jeśli stan techniczny jest ok. Do mulci BluPower dokładasz LPG jako awaryjne zasilanie i masz chyba najtańsze w eksploatacji autko 6 osobowe.
Awatar użytkownika
hashimi
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 02, 2009 23:09
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hashimi »

Dowiadywałam sie poprzez gg o te papiery od tego gazu - nie maja nic, tylko wbite w dowod, ze jest cng, wazny przeglad na samochod no i jest zarejestrowany.

zrobilismy przeglad na stacji diagnostycznej i zarejestropwalismy
nie mam pojecia co jest potrzebne ale nie mialem zadnych problemow z przegladem poszedlem do wydz kom diagnosta sprawdzal te butle mowil ze sa wazne jeszcze przez 5 lat
nie mam homologacji
nie poradze nic na to
przeglad moge robic panu co rok
jak bedzie trzeba

to cytat z rozmowy z wlascicielem komisu.

Stoi jeszcze Multipla benzyna z CNG w Gnieźnie - pytalam o dokumenty - facet powiedzial, ze ma homologacje producenta z Turynu, ze auto zarejestrowane i ogolnie wszytko ok, o co dokladnie pytac, czego wymagac?
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 12:09 przez hashimi, łącznie zmieniany 1 raz.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

hashimi pisze:Dowiadywałam sie poprzez gg o te papiery od tego gazu - nie maja nic, tylko wbite w dowod, ze jest cng, wazny przeglad na samochod no i jest zarejestrowany.
nie mam homologacji
(...)
Stoi jeszcze Multipla benzyna z CNG w Gnieźnie - pytalam o dokumenty - facet powiedzial, ze ma homologacje producenta z Turynu
Najważniejsze, żeby CNG było wbite w dowód.
Protokoły odbioru butli od producenta (czyli homologacje) powinnnaś dostać z Bielska. Popatrz w pierwszy post w tym wątku od Karolfoto. Pisze, że nie miał z tym problemów.
Homologacja na całe auto raczej nie interesuje nasz TDT, choć to zależy od regionalnej specyfiki i zdarzają się wyjątki. Touran_CNG np. zarejestrował swojego tylko na tej podstawie.

Taka Multipla BluPower to całkiem ciekawa propozycja. Stacja w Toruniu jest na tyle niezawodna, że benzyna będzie się tylko starzeć (tak jak mi), a dodatkowa butla z pewnością przyda się bardziej. Poza tym masz jeszcze w pobliżu Bydgoszcz i Inowrocław.
Jak się zdecydujesz, to chętnie się spotkam na stacji w Toruniu, Jester zapewne też :grin:

Pozdrawiam
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Witam, Jak się orientuję to są dwie wersje MULTIPLI Bipower ( gaz + benzyna )i Blupower( tylko gaz ) Czy może ktoś mi napisać jak to wygląda w tankowaniu , czyli ile wchodzi do każdego modelu i na ile to starcza ? Gdzieś przeczytałem że do Bipower wchodzi jakieś 35 m3 , to ile mieści się do Blupower ? Szukam samochodu dla kumpla i zafascynowała go ekonomia na CNG. Pozdrawiam użytkowników " MUCIEK " :mrgreen:
robert_m
Posty: 54
Rejestracja: śr sie 20, 2008 22:07
CNG car: Multipla Bipower
Lokalizacja: Świdnica (Wiry)

Post autor: robert_m »

Blupower nie ma zbiornika benzyny, ale wchodzi gazu na ok. 600km. W naszych warunkach Blupower jest dobre do kręcenia się po mieście i okolicach.
Do Bipower wchodzi gazu ok. 33Nm na ok. 400-450km (500 w trasie) + 38 litrów benzyny.
Fiat Multipla 1,6 benz.+CNG bipower 2002
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Dziś oglądaliśmy "Mućkę" z Grodziska http://www.autotrader.pl/details,29453,107804812.asp , ale była skucha :twisted: bo szukamy mućki 6-cio osobowej i myślałem że takie tylko występują a tu w miejscu obok kierowcy zamiast fotela jest lodówka ! Pan poinformował że samochód jest gotowy do rejestracji a po pytaniu o legalizację butli i zaświadczeniu z TDT zrobił się bardzo nie miły i ze głupoty jakieś wymyślamy i po jakiego grzyba mu tu Dupę zawracamy bo on ma klientów :mrgreen:
ikac
Posty: 32
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ikac »

Do mojej Bipower raz weszło 38,8 m3 (w Warszawie)

pozdrawiam
Multipla 1.6 CNG 2003
robert_m
Posty: 54
Rejestracja: śr sie 20, 2008 22:07
CNG car: Multipla Bipower
Lokalizacja: Świdnica (Wiry)

Post autor: robert_m »

No to zimno musiało być....
Fiat Multipla 1,6 benz.+CNG bipower 2002
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Ma pytanie , czy ktoś z was użytkował Multiple Blupower w naszych warunkach klimatycznych ? Ciekaw jestem jak wygląda eksploatacja takiej Multipli w warunkach zimowych , czy nie ma problemu z odpalaniem w zimę w okresie mrozów ?! Wyczaiłem taka Mućkę w Niemczech http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... geNumber=1
VERONA
Posty: 82
Rejestracja: śr sie 22, 2007 11:13
CNG car: Zafira CNG 2006r.
Lokalizacja: Gdańsk ; Trelleborg

Post autor: VERONA »

Marcin, co Tobie Touran się znudził już :lol:
Sławomir Szymański
0-507 105 930
Touran_CNG
Posty: 171
Rejestracja: wt paź 07, 2008 02:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Touran_CNG »

Raczej NIE , ale mam kolegę który zastanawia się nad Multiplą i postanowiłem się dowiedzieć jak najwięcej :mrgreen:
Jaacca
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 14:43
CNG car: Fiat Multipla CNG
Lokalizacja: Poznań

Witam

Post autor: Jaacca »

Witam Serdecznie :-)
Właśnie zakupiłem Fiata Multiple z CNG.
Jakie dokumętu muszę mieć do pierwszej rejestracji w Poznaniu.
Auto zakupione w Niemczech z pełną dokumętacją ronież CNG.
Proszę o podpowiedz :-)
Jacek
Witam :-) nowy z Poznania :-)
robert_m
Posty: 54
Rejestracja: śr sie 20, 2008 22:07
CNG car: Multipla Bipower
Lokalizacja: Świdnica (Wiry)

Post autor: robert_m »

Zapisz się na forum multipli:
http://www.multipla.fora.pl/
Tam było to wałkowane kilka razy. Wpisz w szukanie w forum "cng"
Poczytaj tu:
http://www.multipla.fora.pl/co-gdzie-i- ... ,1543.html
lub tutaj
http://www.multipla.fora.pl/opinie-uzyt ... g,100.html
Fiat Multipla 1,6 benz.+CNG bipower 2002
kart
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 14, 2009 23:17
CNG car: niedługo Multipla
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kart »

Witam!
W końcu zdecydowałem się na zakup autka CNG, po analizie padło na najpraktyczniejsze czyli Multiple. O samym samochodzie wiem już chyba wszystko tylko chciałem jeszcze zapytać o kwestie legalizacji butli żeby nie władować się na minę. Rozumiem ze jeżeli zbiorniki są zgodne z r110 to tylko wizyta w TDT 600zł i problem z głowy. Natomiast jeżeli nie to Fiat załatwia homologacje i znowu TDT - 600zł i rejestracja. Jak jest z ważnością tych butli bo słyszałem że 10 albo 20 lat. Co potem, trzeba je koniecznie wymienić na nowe czy można to jakoś przedłużyć?? Co jeżeli kupię Multiple z 2001 roku (bez r110) czy w 2011 bede musiał wymienić butle (nieopłacalne) czy lepiej szukać nowszej? Wie może ktoś od kiedy montowano w Multipli zbiorniki zgodne z r110 i jak z ich ważnością??
PS.
Może jest na forum ktoś z kuj-pom kto zna temat i/lub posiada multiple i podzieliłby się spostrzeżeniami:?:
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 22:08 przez kart, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”