Problem z cng w multipla bipower '01

Modele pojazdów do 3,5 t marki Fiat zasilane CNG.
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z cng w multipla bipower '01

Post autor: pawel1812 »

Zapytaj czym mechanik te adaptacje robił, tzn jakim komputerem czy programem. Tak jak pisałem na dzień dzisiejszy Multiecuscan nie obsługuje Metatrona OMT 5D0 który jest w Twoim aucie. Multiecuscan obsługuje tylko Metatrona 5D0 EOBD, dlatego mnie się udało połączyć tylko ze sterownikiem benzynowym, z którego odczytałem błędy oraz podciśnienie.
Na chwilę obecną do obsługi Metatrona pozostaje tylko Examiner, tak więc w tym przypadku na chwilę obecną nie będę mógł pomóc.
kozin
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 14, 2013 10:38
CNG car: fiat multipla bipower
Lokalizacja: ustka

Re: Problem z cng w multipla bipower '01

Post autor: kozin »

Witam.Znalazem mechaniora z examinerem w Supsku.Byłem ze 4 razy na kasowaniu błędów.Na benzynie jest ok.Na gazie wyskakują błedy ale wg mechaniora można je ignorować.Problem jest dale z przełączaniem nz cng.Niby któryś wtrysk nie robota jak trzeba ale to tylko niby.Ale mam pękniety kolektor wydechowy i chyba tam tkwi problem.Jak go wypatroszę to dam znaka co i jak.
kozin
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 14, 2013 10:38
CNG car: fiat multipla bipower
Lokalizacja: ustka

Re: Problem z cng w multipla bipower '01

Post autor: kozin »

Witam.Kolektor pospawany.Ale problem został.Nie mam już pomysłu co to może być?Może czujnik temperatury jak podpowiada kolega Adam, bo nic więcej nie przychodzi mi na myśl.
kozin
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 14, 2013 10:38
CNG car: fiat multipla bipower
Lokalizacja: ustka

Re: Problem z cng w multipla bipower '01

Post autor: kozin »

Witam.Problem z cng rozwiązany.Okazało się że padły wtryskiwacze do gazu.Regeneracja i działają jak nowe.Auto natychmiast przełącza się na cng i nie szarpie. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”