Multipla problem z silnikiem.

Modele pojazdów do 3,5 t marki Fiat zasilane CNG.
vilus
Posty: 61
Rejestracja: sob sie 27, 2011 22:01
CNG car: Multipla BiPower 2002
Lokalizacja: Płock

Multipla problem z silnikiem.

Post autor: vilus »

Witam.
Ostatnie mrozy i z moim pojazdem obeszły się brutalnie. Od kilku dni obserwowałem bardzo duży spadek mocy na zimnym silniku. Dwa razy przy mrozach minus 20 i większych nie odpalił, choć akumulator był naładowany do pełna. Odpalił dopiero po podłączeniu rozruchu. Dzisiaj po odpaleniu poszła chmura dymu spod maski. Myślałem, ze to z powodu mrozu, jakaś woda paruje, ale okazało się, że to spaliny. Lecą z silnika a nie rury.Samochód odpala ale po kilku sekundach gaśnie. Nie mam dostępu do kanału, dopiera za kilka dni będę mógł wjechać. Jak myślicie, co mogło ukatrupić mojego potwora?
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Uszczelka pod głowicą?
Bendzi
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 05, 2008 18:33
CNG car: Peugeot 206 1,6
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bendzi »

Może pęknięty kolektor i świruje przez sondę Lambda?
PEUGEOT 206 1,6 CNG
kennedee
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 05, 2008 22:59
CNG car: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Lokalizacja: Legnica

Re: Multipla problem z silnikiem.

Post autor: kennedee »

vilus pisze:Witam.
Ostatnie mrozy i z moim pojazdem obeszły się brutalnie. Od kilku dni obserwowałem bardzo duży spadek mocy na zimnym silniku. Dwa razy przy mrozach minus 20 i większych nie odpalił, choć akumulator był naładowany do pełna. Odpalił dopiero po podłączeniu rozruchu. Dzisiaj po odpaleniu poszła chmura dymu spod maski. Myślałem, ze to z powodu mrozu, jakaś woda paruje, ale okazało się, że to spaliny. Lecą z silnika a nie rury.Samochód odpala ale po kilku sekundach gaśnie. Nie mam dostępu do kanału, dopiera za kilka dni będę mógł wjechać. Jak myślicie, co mogło ukatrupić mojego potwora?
Zamarzł wydech? ... Czekaj na odwilż...
vilus
Posty: 61
Rejestracja: sob sie 27, 2011 22:01
CNG car: Multipla BiPower 2002
Lokalizacja: Płock

Post autor: vilus »

Taki jest plan. Mrozy troczę ustąpią to wezmę się za podgrzewanie wydechu. Gdzieś czytałem, że mała dziurka wywiercona w wydechu może załatwić sprawę.


Dziurka w wydechu sprawę załatwiła. Wypłynął ok litr wody.
A z nowych przygód jakie mnie spotkały, to urwana linka zmiany biegów. Uwielbiam takie przygody, szczególnie 100 km od domu, w środku Warszawy.
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2012 21:40 przez vilus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”