Multipla - problem z podłączeniem komputera

Modele pojazdów do 3,5 t marki Fiat zasilane CNG.
vilus
Posty: 61
Rejestracja: sob sie 27, 2011 22:01
CNG car: Multipla BiPower 2002
Lokalizacja: Płock

Multipla - problem z podłączeniem komputera

Post autor: vilus »

Witam
Mam problem z podłączeniem komputera poprzez interfejs Viaken KKL i Vag. Używam FES w wersji 2.6 pełnej i 3.2 free. Komputer łączy się tylko przy wyłączonym zapłonie i tylko chwilę po tym jak wyłączę zapłon. Po chwili się rozłącza. Udało mi się odczytać błędy: P 0704, P 1555, P 0235. Tylko nie bardzo wiem co znaczą. Może mieliście podobne problemy?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
supermajku
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 24, 2010 22:54
CNG car: swift 4x4 mk2 lpg
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: supermajku »

diagnostykę tylko się przeprowadza przay włączonym zapłonie! Gdyby nie to praktycznie każdy by mógł zdjąć immo a tak jest nieco trudniej. choć w fiacie to i tak kaszana. BA! co więcej diagnostykę również przeprowadza się przy włączonym silniku i podczas jazdy- odczyt parametrów na bierząco. oprogramowanie na torrentach, podpowiedzi forum elektroda.
Lepiej zredukować, niż później żałować.
vilus
Posty: 61
Rejestracja: sob sie 27, 2011 22:01
CNG car: Multipla BiPower 2002
Lokalizacja: Płock

Post autor: vilus »

Przy włączony zapłonie nie chce się łączyć wcale. Połączenie jest możliwe tylko po wcześniejszym wyłączeniu zapłonu. Po chwili rozłącza. Wygląda to tak jakby zasilanie przeszkadzało w połączeniu.
Wiem, że powinno być inaczej. Pytanie dlaczego nie jest?
Awatar użytkownika
hombre77
Posty: 52
Rejestracja: sob gru 05, 2009 19:55
CNG car: FIAT Multipla BiPower
Lokalizacja: Świętochłowice

FES

Post autor: hombre77 »

U mnie jest tak, że przy włączonym zapłonie mogę się połączyć tylko z ABS i SRS. ECU w BiPower nie są obsługiwane przez wersje FES starsze niż 2.9 i tylko w wersji pełnej (zarejestrowanej) - przynajmniej oficjalnie. Jeżeli masz dostęp do pełnej wersji nowszej niż 2.9, to proszę o kontakt na priv.

Ja teraz próbuję UniDiaga (darmowy), ale też mi idzie łączenie z ECU jak krew z nosa.

Pozdrawiam
Estaciones de GNC
Obrazek
vilus
Posty: 61
Rejestracja: sob sie 27, 2011 22:01
CNG car: Multipla BiPower 2002
Lokalizacja: Płock

Post autor: vilus »

Niestety mam FES 3.2 free. Popróbuję z Unidiag.
kennedee
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 05, 2008 22:59
CNG car: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Lokalizacja: Legnica

Post autor: kennedee »

W Multipli BiPower z 2000 r. FES 2.6 przez "Polski VAG" łączy się bez problemu, pozwala kasować błędy i zrobić reset autoadaptacji. Niestety traci komunikację po odpaleniu silnika (jakaś niestabilność samego interfejsu, będę się nudził to mu stabilizator napięcia wsadzę - może pomoże).

FES 3.2 free przez ELM 327 chodzi OK także przy odpalonym silniku.
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawel1812 »

FES w żadnej wersji nie obsługuje sterownika Marelli 4GF z Multipli Bipower 2000r., podobno tylko ficom (www.obdtester.com) sobie z tym radzi.
kennedee
Posty: 50
Rejestracja: wt sie 05, 2008 22:59
CNG car: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
Lokalizacja: Legnica

Post autor: kennedee »

pawel1812 pisze:FES w żadnej wersji nie obsługuje sterownika Marelli 4GF z Multipli Bipower 2000r., podobno tylko ficom (www.obdtester.com) sobie z tym radzi.
Owszem, FES nie jest jest dedykowany dla 4GF, ale jak wybierzesz 49F to też się połączy (z ostrzeżeniem) i będzie czytał parametry, pozwoli zrobić testy i reset autoadaptacji.
pawel1812
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 03, 2011 02:11
CNG car: Multipla Bipower 1.6 16V 2000r
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawel1812 »

Najnowsza wersja FES (Multiecuscan 1.1) obsługuje już bezproblemowo w pełym zakresie sterownik Marelli 4GF oraz Metatron 5D0 EOBD, jednak jest to możliwe tylko w pełnej wersji po zakupie licencji, wersja demo wg producenta łączy się, podaje typ sterownika i zachęca do zakupu licencji.

W swojej przeprowadziłem reset adaptacji - dzięki temu silnik wreszcie pracuje równiutko na gazie i nie gaśnie.

Niestety, Multiecuscan nadal nie wspiera sterownika Metatron OMT 5D0 montowanego do połowy 2002 roku. Informacja jest z pierwszego źródła: http://forum.multiecuscan.net/viewtopic ... 644#p11674
Zapraszam do requestowanie jego supportu tu: http://forum.multiecuscan.net/viewforum.php?f=4
Będzie nas dużo to może Yani się zlituje...
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2012 00:42 przez pawel1812, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”